Моето златно Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 23 Апр 2020, 18:43

Ще се опитам да бъда кратък, но не обещавам, че точно тази кола ми стана много любима. :)

След като се върнах да живея в София през 2018-та година започнах работа при един човек от форума. Беше му взета книжката и се налагаше да му бъда нещо като шофьор. В един слънчев ден дойде с едно мръсно купе. Преди имах някакъв опит с 319 седанче и не бях останал с кой знае какви впечатления, но след като се качих и рекарато ме обгърна РЕЗКО смених мнението си за модела. Със стечение на времето научих, че колата е фейс 2.0д на ~ 170 000км, втори собственик на автомобила(първи в България). Колата е 9.2005 производство и е в България от 2008 :) Имах малко свободно време един ден и отидох да я измия, че ме дразнеше да е все така мръсна.

Изображение

Изображение

Изображение

Тука някъде бях :shock: и всички около мен на автомивката в Студентски :shock: . КЪВ Е ТОЯ ЦВЯТ БЕ :mhihi:

Цвета е Individual - Sonora metallic в превод на бг - пясъчно бежов металик и вече исках да е моя. :)

Колата беше закарана в ДАРУ КАР за проверка на цялата кола и от там бяха казали, че единствено има за смяна тампон на диф и почистване на геометрия.

Така се случи, че няколко месеца по-късно турбината беше свалена профилактично и се подмени геометрията, заедно с тампона :)

Досега не бях притежавал дизел и единственото, което беше важно за мен, колата да е от човек, който я е поддържал, сменял е на време нужното и е на реални километри. :roll:

Тъй като аз се грижех за колата, профилактично фреона на климатика беше сменен и след това показа 3 градуса на духалката вътре. Оправени дребни неща, като лампа за кантара на пасажерската, изгоряло плафонче вътре, нови оригинални стъкла за страничните огледала и т.н. :)

Някъде и по това време споделих на шефа ми тогава, че ако реши да я продава, искам да каже първо на мен. ;)

Началото на 2019 ми звънна с намерението си и аз почнах да събирам паричките. Бяха месеци на лишения, но всичко се нареди както трябва и на 30.05 прибрах вече моята кола за първи път.

Изображение

Бившия вече собственик ми беше изпрал седалките и оставил аз да чукна 200-те хиляди :)

Няколко дена след това я регистрирах и усетих удоволствието от приятното купе. :P

Това са летните джанти. Според мен крайно не подходящи за визията на колата, но за това по-късно.

Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Моето златно Е46

Мнение от c04 » 23 Апр 2020, 19:58

Много хубав цвят :yes: Споделям и същото мнение за кескин джантите.
с една дума - следя :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Моето златно Е46

Мнение от slatanic » 23 Апр 2020, 21:31

За джантите определено не са за тази кола.Иначе ако ще ги продаваш можем да бартеросаме една капачка ако твоите са от алуминиевите тъй като една от моите пък е пластмаса,а ми се ще да са всички еднакви.
Ако решиш де.Ще почерпя каквото трябва. :mhihi:
Иначе по темата много хубав цвят и автомобил.
Със здраве да се кара. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Моето златно Е46

Мнение от klintan66 » 24 Апр 2020, 7:30

Бях забравил какво е да имаш мерак към автомобил!
Купенцето е страхотно!
Безаварийно каране пожелавам и много емоции по седалките! :yes: ;) :bchug:
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Моето златно Е46

Мнение от TNT » 24 Апр 2020, 7:52

Честито и безаварийно. Кабриото продаде ли го ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Моето златно Е46

Мнение от empar » 24 Апр 2020, 8:17

Страхотна машина!
Със здраве да си я караш! :bchug:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 24 Апр 2020, 11:12

slatanic написа:..

продават се джантите с капачките и гумите, ако искаш :D

TNT написа:Честито и безаварийно. Кабриото продаде ли го ?

Ти луд ли си, сега имам 3 поредни тройки :mhihi:

Изображение


Благодаря за топлите думи. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 24 Апр 2020, 12:25

След като колата беше моя почнах да си се возя и за има няма 3 месеца врътнах 10к км.

Перфектен разход между 6 и 7 със само Shell V-Power гориво. Колата е с подгрев на седалките, DSC и система за налягане в гумите, черен таван и най-най яката екстра за мен беше завиващите фарове, направо съм изумен. :mrgreen:

Честа гледка бяха такива залези.

Изображение

Колата дойде с 2-та оригинални ключа и пластмасовия резервен. Нямаше как да не взема калъфчета, естествено оригинални. :twisted:

Изображение

Тука бяхме на BMW събора с кабриото обаче. :mhihi:

Изображение

И идва най-голямата изненада.. Колата я купих с цел.. да я подаря на мойте родители. Те все пак едно време ми помогнаха да вземa кабриото и трябваше да върна жеста. Тате е такъв, че много трудно прави генерални промени (като покупка на кола((ама на тая цвета такъв, тая джантите такива, тая като комби много ще се мърси)) и трябваше това да стане при свършен факт, че колкото и да е перфектна ладичката, си е лада.. Те не знаеха за тази кола и аз се появих един ден в Плевен, казах да слезнат пред блока и връчих ключовете.

Изображение

До този ден, нямам момент в живота ми в който да съм бил по-горд със себе си.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 24 Апр 2020, 13:02

Въпреки, че бях подарил колата, само им я показах и направих кръгче с тях. Защо? Защото ми трябваше :mhihi:

Няколко дена по-късно с приятелката ми заминахме на екскурзия до Transfăgărășan . Беше ми мечта от много време и сега вече, можех да си я позволя.

За първи път щях да бъда на по-дълъг път извън България, а буквално не бях дигал колата на крик, вечерта само проверих маслото и долях течност за чистачки. :mhihi:

Най-якото нещо, беше като напълнихме в Русе резервоарите и видях това:

:smoke:
Изображение

Никакви проблеми с колата, перфектно си се чувствах дори след голям пробег км(имам проблеми с кръста и ако не ми е удобно, почва да ме боли).
Бях си кодирал US Мод и заедно със силните енжъли ми харесваше как седи, а колата като прецени, че е тъмно си пускаше късите фарове.

Изображение

Трипа беше организирал от Automobilisti и бяхме все фенове. Съответно навсякъде беше яко даване на газ и си прекарахме чудесно.

Изображение


След като се прибрахме от Румъния, приятелката ми удари колата в едно колче и подгъна веждата на калника :mhihi: . Тя го прие по-зле от мен. Колата на следващия ден влезна да се прави и след седмица беше готова.

Изображение

Изображение

Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 24 Апр 2020, 18:35

Докато шофирах лятото и обикалях се замислих, че колата така и така е с индивидуал цвят и има някакви гадни M3 декоративни лайсни на праговете, много би и отивало, ако пише indiviaul на тях. :D

Няколко дена по-късно бяха пуснати в ибея и едно приятелче ги купи, дойдоха при мен и ги премерих как ще седят на една M3-ка дето и обръщахме волана..

Изображение

След това, както знаете от кабриото, обичам да има екстри и светещи копченца и ей това си намерих по стелажите. :)

Изображение

Което доведе до покупка на кора с ел. щора :D

Изображение

И естествено остана и едно H&K. Трудна работа да е от купе, пък да е с инсталация за без навигация, пък да е перфектен... намери се :mhihi:
После купих още един H&K да си имам, че знае ли се. :mhihi: .

Са цялата колата Individual екстри а у, пък салона обикновен. :mhihi:
Той беше купен още преди да взема колата де, естествено на късмет, съвсем случайно.

Изображение

Изображение

Салона е индивидуал за купе, ел с подгрев. Предлагал се като специална опция. E46 Individual Program 3 и се води Alcantara: Arizona Sun.
За съжаление е в лошо състояние и трябва да се претапецира целия. Ще бъде направен 1:1 с чисто нови материали, още съм под въпрос дали лайсните да останат както са в момента - полиран алуминий или тези жълтите. :dunno: Ще се претапецира и кората. :mrgreen:

Колата в момента е с афтърмаркет радио, но собственика си е запазил оригиналното, което чете MP3 :) и е в перфектно състояние. Колата към H&K ще има и CD чейнджър. Намерени са корите за багажника + стойки, щипки, болтчета а у.

В момента издирвам странични огледала от М3 ляв волан(ако някой има да се обадо) и с това смятам да приключа с реденето на колата. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 24 Апр 2020, 18:59

Вече бяхме купили 36-то - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=8&t=438728 и беше време да предам колата на родителите ми и да регистрираме новата тройка.
Преди това трябваше да съм сигурен, че всичко е ок. Диагностично още в началото знаех, че има подгревна свещ и/или реле за смяна, както и необичайно висока корекция в единия цилиндър при студен старт. Дали заради многото даване на газ по Румъния или заради това, че свеща беше изгоряла, при проверката, корекцията беше ок и не се наложи смяна, макар, че бях купил нова дюза. Двигателя изглеждаше много чист, никакви течове на масло.

И въпреки, че имах супер много време, реших да направя всичко в последната вечер. :mhihi:
Колата беше за дискове и скочих на най-хубавото ОЕМ-а :mhihi: .
Оригинални дискове и накладки за отпред и отзад.

Изображение

Това беше останало. :mhihi:

Изображение

А това съм аз към 3:30 сутринта, когато приключих с дисковете и махах колектора за смяна на подгревените свещи. :mhihi:

Изображение

Мисля, че смених 2 свещи, реле, 1 паразитна ролка и 1 обтяжна. Бившия собственик си е попълвал редовно сервизната книжка и знаех кога какво е сменено. :bowdown:
Малко шел 5-30, филтри и т.н. Направих и озониране на климатика. Пране на всички кори в багажника, че имаха някакви мръсотии + пране на стелките и мокета. Почистване на целия интериор, измиване на коша около двигателя. После с препарат всички пластмаси и маркучи и колата придоби страхотен вид. Липсваха 3/4 "стойки" на който се слага крика, за да се вдига колата, бяха поръчани нови и сложени. Едно декоративно капаче на задния малък прозорец, една тапичка на кората на вратата и всякакви такива. :mrgreen:


Колата беше успешно закарана и предадена на родителското тяло. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Моето златно Е46

Мнение от Lenco » 24 Апр 2020, 19:14

Бяха години, кога разправяха, че всеки ентусиаст, рано или късно си купува е30 .... как се променят нещата към по-добро :mhihi:
Добър екземпляр, ще поеме доста пари, успех :yes:
И два въпроса, тия ел. щори, така ли стоят "клюмнали" не до стъклото, и сподели за тапицирането на корите, че имам цял хол и не мога да събера 4-и.
Изображение

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 24 Апр 2020, 20:23

Lenco написа:Бяха години, кога разправяха, че всеки ентусиаст, рано или късно си купува е30 .... как се променят нещата към по-добро :mhihi:
Добър екземпляр, ще поеме доста пари, успех :yes:
И два въпроса, тия ел. щори, така ли стоят "клюмнали" не до стъклото, и сподели за тапицирането на корите, че имам цял хол и не мога да събера 4-и.


Ми то аз 30-ката я имам, 36-цата некви неща пак от-до :mhihi: , та 46-та ли няма да пипна.

1. Не знам как седят, мога да си го представа, но при мен не е сложена.
2. Всичко ще се прави в едно от известните студия.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Моето златно Е46

Мнение от Simbazz » 26 Апр 2020, 10:39

Супер темичка, човек като си е мераклия да ти е кеф да четеш какво пише :)
Дюзата на каква цена излиза чисто нова?

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето златно Е46

Мнение от Kroki » 26 Апр 2020, 13:06

Май беше нещо от сорта на 5-600лв с връщане на старата. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook