Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от ognian2002 » 11 Сеп 2020, 15:57

Пак съм аз, колега Konkyov
Писах го ЕГР този клапан, за да не губя време , а иначе е secondary air system valve, както отбеляза колегата по-горе.
Теоретично е възможно , ако е останал отворен поради натрупан нагар или повредено уплътнение вътре, при високи обороти да вкарва допълнителен въздух заедно със изгорелите газове в изпускателната система и това да се отразява на ламбдата.
Просто се опитвам да помогна, а и на себе си самия, защото и на мен ми набива грешка 171 от време на време и затова умувам над всяка една причина дори и най-слабо вероятната. Заради шибаните еко норми електрониките ги правят чувствителни и към най-малките отклонения в горивната смес. Щом дърпа въздух от Дисата значи се е скъсала мембранката вътре и клапата въобще не работи. Ако смяташ да чистиш дюзите на ултразвук, шанс да извадиш Дисата и да я ремонтираш. Може да се ремонтира, но не е лесно, най - вече иска внимателно да се пипа. Във България се предлага нова мембрана , качествена е и пасва добре. Аз си купих такава чрез Ибей.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от R.Konkyov » 12 Сеп 2020, 21:32

Днес ми остана време , да разгледам колата с inpa . Открих някой претесняващи неща ,който ме навеждат на мисълта че дебитомера не е ок , не отхвърлям твоята идея за диса клапата ако може да ми разясниш как става това с рециклирането и и от къде са си намеря мембраната . Това което видях днес в inpa е че total air consumption hlm е с твърде високо стойности , не знам какво точно измерва и какво означава търсих в интернет открих сами че е свързано с дебитомера ,но само до там . Ще изчакам и вашите мнения .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от ognian2002 » 13 Сеп 2020, 15:41

Здрасти колега Konkyov
Пуснах запитване до продавача на тези диса мембрани за някакви координати или телефон, за да може да се купи направо от него, а не през Ибей. Той е българин и предлага и готови напълно реновирани , което е добър вариант също. Ще пиша , ако има нещо ново.
Аз съм с нов дебитомер Бош и стойността на консумацията на тихи ми е 8.80 кг/ч. Как ти върви колата? Как е разхода? Има теми по принцип за проверка на дебитомер по лесния начин. Откачаш, караш без него и преценяваш по -зле ли е или по -добре.
За стойностите на Инпата, знам че не трябва да са с удивителна " ! " и общо взето са свързани с проблемна смес или некоректен дебитомер, защо и как, обаче , не знам, Тълкуването на Инпа диагностиката не ми е силна страна , аз съм по механиката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от R.Konkyov » 14 Сеп 2020, 10:23

ognian2002 написа:Здрасти колега Konkyov
Пуснах запитване до продавача на тези диса мембрани за някакви координати или телефон, за да може да се купи направо от него, а не през Ибей. Той е българин и предлага и готови напълно реновирани , което е добър вариант също. Ще пиша , ако има нещо ново.
Аз съм с нов дебитомер Бош и стойността на консумацията на тихи ми е 8.80 кг/ч. Как ти върви колата? Как е разхода? Има теми по принцип за проверка на дебитомер по лесния начин. Откачаш, караш без него и преценяваш по -зле ли е или по -добре.
За стойностите на Инпата, знам че не трябва да са с удивителна " ! " и общо взето са свързани с проблемна смес или некоректен дебитомер, защо и как, обаче , не знам, Тълкуването на Инпа диагностиката не ми е силна страна , аз съм по механиката.


Аз мисля че го знам човека , казва се Мартин. Ппц той и изкупува клапи може да го питам дали иска да му дам мойте , аз имам 2 и да ми даде просто една рециклирана . Относно дебитомера стойностите постоянно играят от 7.60 7.80 до към 8

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от ognian2002 » 14 Сеп 2020, 20:32

Привет
Стойностите на дебитомера ми се виждат ниски ,но аз съдя по моя дебитомер, а какви са фабричните за нов автомобил, нямам идея. Ако някой колега знае , да каже. Получих отговор от човека за диса мембраните. Той не желае тел. разговори , бил много зает , така че само чрез Ибей UK може да се комуникира с него .
Пак съм аз.
Пропуснал съм да видя, че човекът с мембраните е дал имейл за контакт , ще ти го пусна на лични.
Ти откри ли нещо по твоята кола? Гледам ,че стойностите на консумацията на тихи при теб се менят , да не би да ти играят оборотите? Ако е така значи дърпа въздух не само от Дисата, на нея дупчицата е малка. Чистил ли си стъпковото моторче?
Има начин за проверка дали дърпа въздух двигателя чрез вкарване на дим под налягане във всмукателния колектор и се гледа къде ще избие. Буталата трябва да са по средата в една линия, за да са затворени всички клапани. Има клипове в Ютуб - air leak smoke test.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от R.Konkyov » 16 Сеп 2020, 9:42

ognian2002 написа:Привет
Стойностите на дебитомера ми се виждат ниски ,но аз съдя по моя дебитомер, а какви са фабричните за нов автомобил, нямам идея. Ако някой колега знае , да каже. Получих отговор от човека за диса мембраните. Той не желае тел. разговори , бил много зает , така че само чрез Ибей UK може да се комуникира с него .
Пак съм аз.
Пропуснал съм да видя, че човекът с мембраните е дал имейл за контакт , ще ти го пусна на лични.
Ти откри ли нещо по твоята кола? Гледам ,че стойностите на консумацията на тихи при теб се менят , да не би да ти играят оборотите? Ако е така значи дърпа въздух не само от Дисата, на нея дупчицата е малка. Чистил ли си стъпковото моторче?

Стъпковото го взех втора ръка , понеже моето се счупи . Не съм го отварял да го почиствам , но преди да го сложа си го пръснах с обезмаслител. Правиш съм тест за паразитен въздух с Ел. Наргиле ( цигара ) само от Disa клапата видях да излиза
Има начин за проверка дали дърпа въздух двигателя чрез вкарване на дим под налягане във всмукателния колектор и се гледа къде ще избие. Буталата трябва да са по средата в една линия, за да са затворени всички клапани. Има клипове в Ютуб - air leak smoke test.



Пробвал съм го това с дима , даже мисля тия дни да го направя отново . Аз го правя по следния начин с едно Ел. Наргиле - цигара и т.н. една ръкавица и едно маркуче . Махам дебитомера и слагам ръкавицата с маркучето и надувам и гледам . Последно видях че от disa клапата излиза и реших да го заляпя , но без успех :lol: . Та поради тази причина си взех и друга отново втора ръка . Можеш да пробваш и ти напълни едно шише с вода с една дупка от горе и на запален мотор пръсни там, където съм залепил да видиш дали смуче.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от ognian2002 » 16 Сеп 2020, 16:03

Преди да си отремонтирам Дисата и аз карах така с една от другите ,които имам за резерва. Имам още 5 диси ,цели и на части, идея нямаш колко пъти съм се опитвал да намеря алтернатива на тази мембрана през последните 12 години . Без успех, обаче , в най-добрия случай работеше само 2-3 дни. Сега с новата мембрана направо се родих , няма го досадния шум и тракането . Ако се хванеш сам да си сменяш мембранката , провери клапата дали чука , ако има луфт, можеш да го обереш с подходяща по размер и дебелина шайбичка. Клапата се вади като стиснеш леко на менгеме пластмасата , колкото да излезе оста. Преди това Дисата трябва да е разглобена, а после събираш по обратния ред.
Да те питам пак , как ти върви колата , как е на мощност и разход?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от R.Konkyov » 17 Сеп 2020, 12:02

ognian2002 написа:Преди да си отремонтирам Дисата и аз карах така с една от другите ,които имам за резерва. Имам още 5 диси ,цели и на части, идея нямаш колко пъти съм се опитвал да намеря алтернатива на тази мембрана през последните 12 години . Без успех, обаче , в най-добрия случай работеше само 2-3 дни. Сега с новата мембрана направо се родих , няма го досадния шум и тракането . Ако се хванеш сам да си сменяш мембранката , провери клапата дали чука , ако има луфт, можеш да го обереш с подходяща по размер и дебелина шайбичка. Клапата се вади като стиснеш леко на менгеме пластмасата , колкото да излезе оста. Преди това Дисата трябва да е разглобена, а после събираш по обратния ред.
Да те питам пак , как ти върви колата , как е на мощност и разход?


Здравей , според мен колата не върви добре , но има и моменти в който върви прекрасно . И аз не знам какво и е вече ще видя да сменя тази мембрана , мисля че в youtube имаше едно клипче как се сваля. От към разход аз карам на газ с ГИ съм за 150 км смесен около 15л .газ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от ognian2002 » 17 Сеп 2020, 19:03

И моята беше така преди 3 години. Купих я на 70 000 мили по километраж със доста занемарен двигател , окачване и спирачки. Въпреки това вървеше много добре, дърпаше яко и разхода беше отличен. Хванах се да я стягам, носач ,тампони, задни дискове и накладки, накрая измих внимателно мотора, подсуших го и му смених маслото и филтрите+ бензинов филтър и добавка за бензина, че смятах да си идвам с нея на България за монтажа на ГИ. Добре до тук, но колата през следващите 2 дена буквално умря , само от време на време се оправяше, точно като твоята. Накрая си остана такава , каквато е сега , бавна и харчеща.
Разхода ти на газ е напълно приличен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Неразрешим проблем с инсталация и датчик разпр.вал

Мнение от ognian2002 » 19 Сеп 2020, 14:28

Привет на всички колеги
Приключвам темата . На път съм да купя друго бмв , а това да го пусна за продажба. Само трябва да му сваля газовата уредба.
Капарирах едно е91 n46b20 на 58000 мили по километраж и се надявам да не ми се наложи да участвам в същата драма , както със старото.
Сърдечни поздрави на всички

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook