Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерция

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.02.2019
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330XI
Детайли за колата: BMW E46 330XI

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от heminei » 25 Май 2019, 20:12

streetz написа:И при мен има едно бучене, даже по-скоро отива към глуха вибрация над 70-80 км/ч, като колкото по-висока е скоростта толкова по-силно се усеща. На почти равни интервали от по 2-3 секунди, продължава около 2 секунди, заглъхва и пак. Усещането е все колата стъпва на стар/нов асфалт, но не е от гумите. Минал съм вече над 10 000 км, така я купих.


И аз имам подобен проблем. При скорост от 105км в час се появява едно бучене (лека вибрация) в цялата кола (330xi) като над 120км в час изчезва. Не е свързано с оборотите а със скоростта (тоест проблема не е в скоростна и двигател). Пробвах и с друг кардан - не е от него. Също не е от гуми и джанти (пробвано е с различни гуми и джанти).

Възможно ли е да е от заден диференциал?

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от Ghostdriver » 26 Май 2019, 22:21

Може би каре, евентуално лагер или крива гума.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от saleen » 04 Юни 2019, 21:14

Лагер на главина често пъти се хваща лесно дори и с повдигане на колата на крик и въртене на ръка на колелото, чуе ли се дори и леко ромолене - ясна е работата. Ако в кутията вие някой лагер си мисля, че тоя звук при даване и отнемане на газ би трябвало да се промени.
Никой не мое ма връне на селу!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от MSG » 08 Юни 2019, 20:00

Да добавя малко по темата от моя страна. Установих че честотното бучене след при 60 и след 100 км/ч спира при завой вдясно, има го само наляво и при каране направо. Съответно реших, че проблема е в дясната страна. Отпред лагера при въртене няма никакъв шум. Реши се смяна на заден десен лагер. Лагера беше клеясал и нямаше избиване. Накрая на преса вместо него се спука шенкела.. Но шенкел + полуоска, нов лагер, реглаж 230 лв. в кофата и резултатът е НУЛЕВ. Напълно си изчерпах идеите. Евентуално остана преден ден лагер. Сякаш в купето шумът се чува отляво при каране н прав ход, но както казах при завой вдясно шумът изчезва напълно.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: София
Кара: E46 330i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от djsmash » 25 Авг 2019, 10:30

При мен проблема се оказа от кардана. Пробвахме да го балансираме, сменихме висящ лагер, каре и не се оправи - даже стана по-зле. Смених го с друг (втора ръка) и бученето изчезна.

Живи и здрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от streetz » 28 Сеп 2019, 23:13

При мен беше лагер главина, след смяната звукът изчезна.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от stefan_suny » 29 Сеп 2019, 22:06

И аз съм в клуба..... Започва да вие\бучи някъде след 80 и сравнително изчезва след 120. Бучене на интервали 1-2 секунди с кратки паузи, на моменти се усеща и с вибрации в цялото купе, но като че ли идва отзад.Интересното е че го прави след като покарам малко, трябва да е в движение с такива скорости 5-10 минутки поне за да прояви проблема. Кардана ми е рециклиран \имаше го и преди това бучене\ защото имаше сериозна вибрация при ускорение \около 35км\ч\ и съм склонен да го отхвърля като вариант.

djsmash написа:При мен проблема се оказа от кардана. Пробвахме да го балансираме, сменихме висящ лагер, каре и не се оправи - даже стана по-зле. Смених го с друг (втора ръка) и бученето изчезна.
Живи и здрави!

Колега djsmash кой и как сменя карета и се "пробва" да го балансира че не се е получило? Ако е в гаража със сигурност не се получава, аз лично експериментирах с един преден кардан, в смисъл пратих го на фирма която работи наистина евтино и тотално се осраха, но на другото място където съм си пращал и двата кардана вече всичко е ок.


streetz написа:При мен беше лагер главина, след смяната звукът изчезна.

Колега streetz имаше ли някакви други признаци за лагера освен това бучене в движение? При повдигната задница и въртене на колелото имаше ли шум някакъв или луфт? Куцото е че при мен започва да го прави след 10 минути каране, явно трябва да дебна и да отбивам от пътя че да пробвам дали се усеща проблем на някое колело..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от streetz » 29 Сеп 2019, 22:11

При мен беше отпред ляво. На десен завой се усилваше, на ляв намаляваше.

Изпратено от моят DUB-LX1 с помощта на Tapatalk
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от MSG » 20 Апр 2021, 15:05

Проблемът при мен се реши със смяната на преден десен лагер главина! Успех на всички!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от pimpo » 21 Апр 2021, 16:07

Бих допълнил само, че същото бучене се получава И при разбалансиран кардан. Казвам от опит. Бученето е монотонно и честотата се увеличава заедно със скоростта. Не зависи от нищо друго.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от stefan_suny » 15 Май 2021, 20:48

Такаааа и при мен проблема се оказа лагер. По точно лагери, и то отзад. В крайна сметка реших да жертвам 100лв. и да видя какво е положението отзад, отпред съм ги сменял не отдавна и нямаше как да има проблем. Отзад беше мъка, единия лагер тръгнал леко, но другия си беше отишъл. Както беше споменал и друг колега, проблема лъсна чак след като разглобих всичко отзад - спирачки, дискове, полуоски, и останаха само главините с лагерите. До преди това не веднъж съм въртял и с гуми и без гуми но нищо не подсказваше че има проблем.
За справка отново казвам при мен се получаваше при над 100км\ч до към 115км\ч едно циклично бучене, 1-2 секунди бучене 2-3 секунди пауза, като след тази скорост не се забелязваше отчетливо бучене, но сега оценявам че общия шум в колата е бил осезаемо по силен от сега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от lancerpor » 17 Юни 2021, 14:42

За да не отварям нова тема, ще пиша тук.

320d, автомат, фейс... при ускорение от 50км/ч до към 80км/ч се усеща едно буботене в купето. После се проявява към 130-140км/ч и страшно много ме дразни и прави карането по магистрала невъзможно. Прави го единствено и само при ускорение, като върна газта - изчезва. Мислех, че е от кутията, понеже имаше теч в предната част. След пълна ревизия на кутията пак си остана проблема. Насоки къде да търся? Какви са симптомите за диф?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от Драгослав » 17 Юни 2021, 15:44

Здравейте,
От доста време имам същото леко ''виене'' или ''бучене'' над 80-90км. циклично през 1-2 секкунди, като не винаги го има. След 120км. изчезва. Вибрации нямам (за сега). Сменявах масла в диференциали, масло скорости+раздатка, гумено каре, висящ лагер. Отделно водех борба с тупкането при превключване на скорости и си сменявах разни неща :D
Ще пробвам, когато имам време със смяна на задни лагери-главини и ще пиша. Виждам, че realoem.com на снимката на лагера пише FAG.

Колега stefan_suny, каква марка лагери сложи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от stefan_suny » 17 Юни 2021, 22:34

На FAG ползвах и аз, там където пазаря ги има на прилична цена. При 4х4 предните и задните лагери са еднакви. Също като се сменят лагерите е удобен момент да се смени тавата зад диска че обикновено е поизгнила, имат лява и дясна.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от MSG » 25 Юни 2021, 23:16

Виждам, че темата е доста "жива".. Исках само да допълня, че може би близо 2 години се чудех откъде идва моето боботене след 100 в купето.. По едно време се бях отказал честно казано и се бях примирил, че ще си карам пееща щайга.. При мен имаше особено измамлива подробност и тя беше, че и при движение направо лагера си пееше доволно, което винаги ме усъмняваше че е лагер.. Все пак за 2+ години тоя лагер да се беше разрушил тотално, но не.. гадината си виеше стабилно и все над 100 само се чува.. развия ли 110 и вътре не се седи от боботене.. както каза колегата преди мен на магистрала е непоносимо да се кара. И аз си мислех че е диф, но добре че не го смених. Все пак при изключване на колата от скорост в движение шумът оставаше, което изключваше проблем с дифа.. Вече преди да го сменя забелязах че при игра с волана шумът се намаляше/усилваше (можете да си представите как се играе с волана при скорост над 100....). В крайна сметка реших да рискувам със смяна на предните лагери и рискът се оправда.. Успех на всички и не се предавайте :D

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook