Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерция

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: София
Кара: E46 330i

Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерция

Мнение от djsmash » 08 Май 2019, 15:13

Здравейте,

имам следния странен проблем. При скорост над 80км/ч започва едно монотонно басово бучене в купето, което не изчезва до 140, по-бързо не съм пробвал. Ходих до 2 сервиза, но не можахме да диагностицираме от къде е проблема. Едните казаха, че така си било при Е46. Ходих на гумаджия също, не е проблема от гумите и джантите.

Колата е Е46 седан 330 бензин, 231 коня, 2001-ва година края, facelift.

Ето едно клипче на проблема, но за да го чуете трябват слушалки или на колони, на телефон не се чува, понеже бученето е със ниска честота:
https://photos.app.goo.gl/FqfCFt6uqzj6RMW46

Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от banan4i » 09 Май 2019, 15:49

При мен се беше скъсала меката връзка и бучеше по този начин, отделно беше скъсана генерацията на две-три места и ми липсваше задния тампон, заедно с държача.
Смених меката връзка, както и скъсаната част от генерацията, сложихме тампона и вече не бучи.
Но, аз съм с дизел - 320d :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: София
Кара: E46 330i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от djsmash » 09 Май 2019, 16:34

При мен е без значение дали съм по инерция или на скорост. Шумът се появява от 80км/ч нагоре. Поредната мистерия :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от The Heartlistener » 10 Май 2019, 16:06

В тези сервизи не вдигаха ли колелата да проверят лагерите на главините?
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: София
Кара: E46 330i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от djsmash » 10 Май 2019, 19:55

Вдигахме я на стенд и пробвахме във въздуха да я ускорим и пак си бучи, но не можаха да диагностицират от къде идва проблема. Следващата седмица ще я карам пак да я прегледат по обстойно и евентуално да сменим лагерите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от stradikus » 12 Май 2019, 20:01

Как са ти тампоните на амортисьорите? При мен имах такъв звук миналата година, заради новите гуми, така и не изчезна. Като ги смених всичко се оправи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от PaLMaL » 13 Май 2019, 19:16

The Heartlistener написа:В тези сервизи не вдигаха ли колелата да проверят лагерите на главините?


+1 за лагер. Свалете апаратите и въртете.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от MSG » 14 Май 2019, 8:52

Здравейте!

Искам да споделя за същия проблем (или поне доста идентичен с този на колегата, пуснал поста). Ще обясня на кратко: колата е 99-а година, 323 CI. Става въпрос за едно повтарящо се виене (НЕ постоянно), което започва да се чува при скорости от 60-65 км/ч нататък. Дълго време си мислех, че се дължи на лоши гуми, тъй като както казах виенето отзад не е постоянно, а повтарящо се с прекъсване в рамките на 2 секунди например при по-ниска скорост (около 65 км/ч) като при повишаване на скоростта въртеливите етапи на виене зачестяват. Тоест интервалите на виене стават по-чести с увеличаването на скоростта. Вече съм с други хубави гуми и проблемът остава (и при зимни и при летни гуми). Шумът е много странен, не знам дали виене е точната дума, но сякаш повтарящ се тътен по-скоро, глухо въртеливо буботене.

Да добавя само, че преди месец задният мост е свалян и към купето отзад са заварени планки за подсилване (добре познатия проблем при е46 преди фейслифт). Сменени са гумено каре и тампон на диференциал, но НЕ и самият диф. Басовия звук на интервали си остана (сякаш придружен с фина вибрация). Прегледана беше цялата задница, личните ми съмнения падат върху диференциала, но шумът си остава И при изключване от скорост.

Видях, че колегата споделя проблема и реших да се включа. Ще се радвам ако проблемът е срещан и от други колеги, които да споделят опита и идеите си и да помогнат/насочат към нещо.

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от PaLMaL » 14 Май 2019, 18:24

MSG написа:Здравейте!

Искам да споделя за същия проблем (или поне доста идентичен с този на колегата, пуснал поста). Ще обясня на кратко: колата е 99-а година, 323 CI. Става въпрос за едно повтарящо се виене (НЕ постоянно), което започва да се чува при скорости от 60-65 км/ч нататък. Дълго време си мислех, че се дължи на лоши гуми, тъй като както казах виенето отзад не е постоянно, а повтарящо се с прекъсване в рамките на 2 секунди например при по-ниска скорост (около 65 км/ч) като при повишаване на скоростта въртеливите етапи на виене зачестяват. Тоест интервалите на виене стават по-чести с увеличаването на скоростта. Вече съм с други хубави гуми и проблемът остава (и при зимни и при летни гуми). Шумът е много странен, не знам дали виене е точната дума, но сякаш повтарящ се тътен по-скоро, глухо въртеливо буботене.

Да добавя само, че преди месец задният мост е свалян и към купето отзад са заварени планки за подсилване (добре познатия проблем при е46 преди фейслифт). Сменени са гумено каре и тампон на диференциал, но НЕ и самият диф. Басовия звук на интервали си остана (сякаш придружен с фина вибрация). Прегледана беше цялата задница, личните ми съмнения падат върху диференциала, но шумът си остава И при изключване от скорост.

Видях, че колегата споделя проблема и реших да се включа. Ще се радвам ако проблемът е срещан и от други колеги, които да споделят опита и идеите си и да помогнат/насочат към нещо.

Благодаря!





По инерция има ли го ? На всички скорости ли е така ?

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от MSG » 14 Май 2019, 18:34

PaLMaL написа:
MSG написа:Здравейте!

Искам да споделя за същия проблем (или поне доста идентичен с този на колегата, пуснал поста). Ще обясня на кратко: колата е 99-а година, 323 CI. Става въпрос за едно повтарящо се виене (НЕ постоянно), което започва да се чува при скорости от 60-65 км/ч нататък. Дълго време си мислех, че се дължи на лоши гуми, тъй като както казах виенето отзад не е постоянно, а повтарящо се с прекъсване в рамките на 2 секунди например при по-ниска скорост (около 65 км/ч) като при повишаване на скоростта въртеливите етапи на виене зачестяват. Тоест интервалите на виене стават по-чести с увеличаването на скоростта. Вече съм с други хубави гуми и проблемът остава (и при зимни и при летни гуми). Шумът е много странен, не знам дали виене е точната дума, но сякаш повтарящ се тътен по-скоро, глухо въртеливо буботене.

Да добавя само, че преди месец задният мост е свалян и към купето отзад са заварени планки за подсилване (добре познатия проблем при е46 преди фейслифт). Сменени са гумено каре и тампон на диференциал, но НЕ и самият диф. Басовия звук на интервали си остана (сякаш придружен с фина вибрация). Прегледана беше цялата задница, личните ми съмнения падат върху диференциала, но шумът си остава И при изключване от скорост.

Видях, че колегата споделя проблема и реших да се включа. Ще се радвам ако проблемът е срещан и от други колеги, които да споделят опита и идеите си и да помогнат/насочат към нещо.

Благодаря!





По инерция има ли го ? На всички скорости ли е така ?



И по инерция го има. Започва да се чува след 60 км/ч, обикновено 4-а - 5-а скорост.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: София
Кара: E46 330i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от djsmash » 14 Май 2019, 18:50

stradikus написа:Как са ти тампоните на амортисьорите? При мен имах такъв звук миналата година, заради новите гуми, така и не изчезна. Като ги смених всичко се оправи.


Тампоните на амортисьорите и самите те са сменени и преди си го имаше бученето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от streetz » 15 Май 2019, 10:03

И при мен има едно бучене, даже по-скоро отива към глуха вибрация над 70-80 км/ч, като колкото по-висока е скоростта толкова по-силно се усеща. На почти равни интервали от по 2-3 секунди, продължава около 2 секунди, заглъхва и пак. Усещането е все колата стъпва на стар/нов асфалт, но не е от гумите. Минал съм вече над 10 000 км, така я купих.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от pimpo » 15 Май 2019, 14:52

Звучи като лагер главина. Опитай леко игра с волана наляво-надясно и кажи дали се променя звука според това. Ако да - лагер!
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от abracadabra » 18 Май 2019, 22:22

И при мен е така с бученето, по-скоро идва от заден десен лагер. Но, може и от диференциала(но пък и по инерция го има бученето). Ще пробвам съвето с пробата от по-горния пост и ще пиша и следя темата.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Бучене (басово) след 80км/ч независимо на скорост/инерци

Мнение от MSG » 21 Май 2019, 7:11

Дали някой успя да получи определени резултати след диагностициране на проблема? Колегите street и abracadabra имат изглежда абсолютно същия проблем като при мен. Аз продължавам да се чудя от какво може да е. Единственото което открих е че сякаш бученето идва отпред, не отзад. Възможно ли е да е скоростна кутия? Вчера се опитах до колкото можах да въртя наляво надясно при 100 км/ч (само тогава започва да се чува) с надеждата да се чуе лагер, бученето си остава на равни интервали без изменение независимо в движение напред или настрани.. Следя темата с интерес.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook