Грешка 4b90 ниско налягане в рейла

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 8.03.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: E36 coupe 318is ex
E36 coupe 328i ex
E46 touring 320d ex
E90 325i

Re: Грешка 4b90 ниско налягане в рейла

Мнение от kokoshkite » 28 Окт 2020, 22:02

Koлеги вчера колата изгасна в движение и записа грешка 4b90, след което не запали. Днес пробвах с работещ сензор номер 3 от схемата по горе, колата не запали отново. След това откачих тъбичката на 1ви цилиндър между рейла и дюзата и нямаше никаква нафта там. Въпроса ми е от тук натам да пробвам ли задния клапан за налягане на рейла (номер 2) отново с работещ тъй като имам тази възможност ? Нормално ли е да не качва нафта до рейката ако този клапан е дефектен или проблема е в подкачващата помпа или ГНП :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Грешка 4b90 ниско налягане в рейла

Мнение от kolov » 10 Яну 2021, 23:41

kokoshkite написа:Koлеги вчера колата изгасна в движение и записа грешка 4b90, след което не запали. Днес пробвах с работещ сензор номер 3 от схемата по горе, колата не запали отново. След това откачих тъбичката на 1ви цилиндър между рейла и дюзата и нямаше никаква нафта там. Въпроса ми е от тук натам да пробвам ли задния клапан за налягане на рейла (номер 2) отново с работещ тъй като имам тази възможност ? Нормално ли е да не качва нафта до рейката ако този клапан е дефектен или проблема е в подкачващата помпа или ГНП :roll:


Пробвай дали ти работи помпата, после филтъра и след това се хвърляй на скъпи ремонти. Скоро имах такъв случай приятел ми звъни изгаснах в движение, отивам ниско налягане, закачихме колата и в нас. На другия ден почнах да гледам оказа се покачващата помпа, която е изгоряла в следствие на запушен горивен филтър( Ман сменен на предишната смяна на масло).
Сменям помпата давам на контакт запали от 3 път но се чува много тегава и след смяната на филтъра всичко заспа. Идва да си я вземе качва се колата пак не пали оказа се че и релето в жабката за помпта и то се предало сменихме го и него и всичко си дойде на мястото.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.02.2022
Пол: Мъж

Re: Грешка 4b90 ниско налягане в рейла

Мнение от Niki1976 » 05 Фев 2022, 13:39

Трябва ли от клапана на рейла да изтича нафта когато работи на празен ход

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook