Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 19.01.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от vankata_st » 01 Ное 2020, 15:38

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=hm7wi7 колеги, мнения за тази?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от streetz » 01 Ное 2020, 23:23

На снимки ми харесва, само шофьорската лайстна на вратата от вътрешната страна е доста олющена. За тия пари ако няма кусури по двигател и ходова част си е даже добре.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Stoqnchev » 03 Ное 2020, 22:48

vankata_st написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11603232574744501&slink=hm7wi7 колеги, мнения за тази?


С тези "екстри " клонящи към нула 0 - сумата си е прекалено висока ,
ако не ти е спешна покупката - изчакай до пролетта и е много вероятно да изкочи кола с доста повече неща в нея за горе долу същата сума.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от VladiE » 03 Ное 2020, 22:58

streetz написа:На снимки ми харесва, само шофьорската лайстна на вратата от вътрешната страна е доста олющена. За тия пари ако няма кусури по двигател и ходова част си е даже добре.
И аз така мисля.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Bogat-Beden » 05 Ное 2020, 20:51

vankata_st написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11603232574744501&slink=hm7wi7 колеги, мнения за тази?

Ходи ли да я гледаш, колега?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от ChristianPetrow » 06 Ное 2020, 3:40

Здравейте, разглеждам за Е46 предимно седан, но трудно намирам до 5-6 хил. лв с М-пакет което да ми грабне окото и да има добър набор на екстри, като рекаро салон, навигация(не е от голямо значение), харман/кардон музика.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11599049526875989&slink=ho5gpy

Попаднах на горната 46-ца изглежда добре на снимки, но ми стана странно като видях да има кори с говорители Харман/Кардон, а да няма бутон за буфер-а до ск. лост, човека си е сложил бас каса, което ме навежда на мисълта че явно са сменяни корите, а момчето каза че така я е купило и не знаел? Някой би ли споделил който е запознат, и също така на пръв поглед как Ви изглежда обявата с тази цена, 5500лв ми каза момчето че е твърдата цена и не би склонил да смъкне (не говорим за коментар от 1000лв) а нещо символично, има предни дискове за смяна, няма зимен комплект/зимни гуми, за обслужване е била, бих бил благодарен ако някой може да изкаже по-компетентно мнение?

Благодаря!
Последна промяна ChristianPetrow на 07 Ное 2020, 3:01, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от VladiE » 07 Ное 2020, 0:14

Без да се засягаш, обаче ако искаш нещо читаво не трябва да гледаш да е просто евтино. И каквато и кола да купиш, трябва да я обслужваш ако искаш тя да ти слугува. Ако смяна на дискове и масло те натоварва финансово, просто тая кола не е за тебе и то като говорим за Е46 - никак не е скъпо. Просто не разбирам как може да очаквате да купите кола за 4,5 хиляди лева и да не и пипате нищо, че и претенции за екстри. Понякога имам чуството че това е форум на Рено или дори още по лошо - на Дачия.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от ChristianPetrow » 07 Ное 2020, 2:58

VladiE написа:Без да се засягаш, обаче ако искаш нещо читаво не трябва да гледаш да е просто евтино. И каквато и кола да купиш, трябва да я обслужваш ако искаш тя да ти слугува. Ако смяна на дискове и масло те натоварва финансово, просто тая кола не е за тебе и то като говорим за Е46 - никак не е скъпо. Просто не разбирам как може да очаквате да купите кола за 4,5 хиляди лева и да не и пипате нищо, че и претенции за екстри. Понякога имам чуството че това е форум на Рено или дори още по лошо - на Дачия.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk


Не искам да навлизам в спорове, а и бюджет от 6хил лв. смятам че е предостатъчен за този модел с малък двигател, за кола която е на 18 год., за мен не е проблем че има едни дискове за смяна и обслужване, каквато и кола да вземеш това е първото нещо което се прави, мисълта ми е друга, че за тази цена няма дори зимни гуми? Имах и въпрос отностно това дали е възможно да бъде с Харман Кардон и да няма въпросния бутон до скоростния лост?

Живи и здрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от swetlioo » 07 Ное 2020, 11:18

VladiE написа:Без да се засягаш, обаче ако искаш нещо читаво не трябва да гледаш да е просто евтино. И каквато и кола да купиш, трябва да я обслужваш ако искаш тя да ти слугува. Ако смяна на дискове и масло те натоварва финансово, просто тая кола не е за тебе и то като говорим за Е46 - никак не е скъпо. Просто не разбирам как може да очаквате да купите кола за 4,5 хиляди лева и да не и пипате нищо, че и претенции за екстри. Понякога имам чуството че това е форум на Рено или дори още по лошо - на Дачия.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk


Не е така. Аз моята преди 2.5 г я купих за 4 хил точно, от човек. До сега да чукна на глава,само масло, филтри и нафта. Така че, има здрави коли за без пари, но много търсене и чакане трябва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от sub_eleven » 15 Ное 2020, 9:55

ChristianPetrow написа:
Не искам да навлизам в спорове, а и бюджет от 6хил лв. смятам че е предостатъчен за този модел с малък двигател, за кола която е на 18 год., за мен не е проблем че има едни дискове за смяна и обслужване, каквато и кола да вземеш това е първото нещо което се прави, мисълта ми е друга, че за тази цена няма дори зимни гуми? Имах и въпрос отностно това дали е възможно да бъде с Харман Кардон и да няма въпросния бутон до скоростния лост?

Живи и здрави!

На мен не ми харесва колата, особено за тази цена 5500. Трябва да е в доста по-оригинално състояние(виждат се разни тунинзи) за да гони тавана за този модел. Със сигурност при търпение ще намериш по-добра оферта.

Но.....ако технически е безупречна, включително на тест драйв, защо да го мислиш?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Bmw e46 320i
Мечтае да кара: Bmw F13

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от -Steff » 20 Ное 2020, 2:04

Здравейте колеги , интересуваме някой ходил ли е да гледа тази 46-ца , изглежда ми много евтина за това което предлага?
Ето и обявата - https://m.mobile.bg/details/11601802396245378
Ще се радвам на всякакви мнения! Благодатя предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.11.2020
Пол: Мъж

E46 323ci мнения

Мнение от Venelin33 » 23 Ное 2020, 22:52

Здравейте, нов съм във форума и се извинявам ако има направена такава тема, просто рових и не я намерих.
Предстои ми взимане на книжка и съм се насочил към е46 323ci газ/бензин и искам да попитам, горе долу какви пари излиза обслужването, какви тънкости трябва да оглеждам, при оглед на колата и какви минуси имат.
Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Bmw e46 320i
Мечтае да кара: Bmw F13

Re: E46 323ci мнения

Мнение от -Steff » 26 Ное 2020, 9:46

Venelin33 написа:Здравейте, нов съм във форума и се извинявам ако има направена такава тема, просто рових и не я намерих.
Предстои ми взимане на книжка и съм се насочил към е46 323ci газ/бензин и искам да попитам, горе долу какви пари излиза обслужването, какви тънкости трябва да оглеждам, при оглед на колата и какви минуси имат.
Благодаря предварително!


Здравей , колега! Мой приятел има 323ci , само че е чист бензин , без газ. От мотора и като цяло от колата , е адски доволен , набира си прилично , градско ги прави 10-12л на 100 бензин , но пък и той я настъпва малко повече!
За здравина , не съм запознат много с този мотор , но за 8-9 месеца общо взето е сменил само масло и филтри , беше сменил , задни спирачни апарати със предни и задни накладки , но това си е консуматив при всяка кола и зависи от експлоатацията на даденият автомобил!
Гледай да няма течове от хидравликата , както и масло от картера! Виж дали скоростите влизат плавно!
За газта бих ти казал , да видиш дали прекъсва на ниски обороти , както и дали са сменяли филтрите периодично!

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 9.10.2015
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от ivan_sertov » 04 Дек 2020, 20:01

https://www.cars.bg/view.php?id=5f95ac4 ... 6c2754de62
Минавам по 30к на година и мисля, че този вариант би ме устроил (нисък разход на гориво, по евтини като цена ремонти и поддръжка)
Мнения? Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от streetz » 05 Дек 2020, 15:56

Малко е скъпа като за 20+ годишна 318-ска, но изглежда читава. Има и някакви екстри. Пък и нали все пак M43 се твърди, че УЖ бил най-хубавия двигател слаган в Е46 :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook