Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.01.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от habib » 14 Яну 2021, 22:42

..... примерно вариант това:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ij8yba

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от ivanski_2 » 14 Яну 2021, 23:52

habib написа:..... примерно вариант това:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ij8yba


Не не не, бягай от този мотор ако ще да ти го подаряват, сериозно колега недей.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.01.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от habib » 15 Яну 2021, 14:01

Продавача за черното 320Д комби свали по телефона на 4000

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от turbonetic » 16 Яну 2021, 11:03

habib написа:Казва ви Здраей един евентуален собственик на е46 320д :)

та като начало никога съм нямал БМВ и никога дизел :) 5г притежавах Меганче, хубава но гничеща машина бе, минах преаз А3 101к много проблеми ми правеше след 3г мъки си взех ОПЕЛ астричка СНГ чудесна машина, икономична, нищо не се чупи и грам корозия няма и вече 60хил. км 3-4г ми служи вярно ама я усчщам като инстромен който ми върши рабоа,а искам и нещо за душата :) Та аз като беден дърводелец посъбрах от коленди боноси около 5600 и ми е хванала окото тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... h9#contact
като цяло разучих за проблемите на дизелите и специално за този модел пробляма с вихровите клапи, но пък срещтнах и коментари на хора които карат вече 50-60хил км и никакви проблемии :)
та въпроса мие Вие като специалисти, собсвеници с опит хора да споделите мнение за този автомобил макар и по снимки и дали си струва да прокося страната за него.
Та като цяло ми привлече вниманието салоа, много ме кефи, макар и да не мога да разбера какъв цвят жълтеникав или бял :) комби защото да си товаря нещо ако се наложи и така ... като цяло рабодя на 5-6 мин с автомодил от дома си или иначе казано окло 3-4км а през почивните дни си ходя на село което на 40км от града та като цяло не карам много и за дизел незнам дали е полезно :)
притесняваме малко и клирънса 130мм ако го повдигна малко, да речем 2см отпред и 3 отзад ще е проблем ли ?

... Ами благодарсно за вниманието което ще ми обърнете и сори ако има правописни и пунктуационни грешки ;)


Точно на тази борса колите ги кърпят малко по-надолу има един гараж преди хотела там ги закърпват :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от ivanski_2 » 16 Яну 2021, 17:55

Колега щом търсиш точно е46 320д, ти писах на ЛС, да ти покажа моето комби, няма обява и много екстри няма но пък е интересна количка :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 11.10.2016

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Martin187 » 18 Яну 2021, 23:21

Здравейте,

Не съм влизал във този форум от доста време - регистрирах се преди 5-6 години, когато бях в огромна дилема относно търсене на автомобил :shock: , около година. В крайна сметка финиширах с друга марка...

Колата която си купих (Мазда 6, 2.3 бензин) е супер, обаче искам вече нещо по - мощно :kuku: :lol: . Като цяло бях планирал смяна на автомобила след година - две, обаче един камион леко ми отнесе паркираната кола, а и на фона на предишната година, реших че трябва да променя нещо и да се изглезя :roll: .

То пък едно глезене, ама айде...

Търся 6 цилиндрово, бензиново БМВ, поне 2.5.

Та въпросите ми са:

1. Преди 5-6 години, стигнах до извода, че за читаво БМВ (тогава търсех 3-ка или 5-ица след 2001-ва), ще трябва да дам поне 10 000 лева., което никак не ми се хареса - затова и скочих на Мазда. Гледам разни обяви за Е46 след 2003-та, кола за 5-6-7 000 доколко ще е читава?

2. Как стоят нещата с поддръжка и части? Мазда-та за 5 години едва ли съм дал и 1500 лева за поддръжка, признавам че не я глезя, но не съм и зарязал поддръжката. Предполагам че поддръжката на БМВ ще е поне двойна?

И ако може мнения за тия две обяви?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=il9dvx

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ild3vz

Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Leon » 19 Яну 2021, 13:12

Ако очакваш поддръжката на БМВ да е като на Мазда, ще се разочароваш. Иначе и двете коли изглеждат прилични, а втората явно е собственот на фен, аз бих започнал от нея.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8316
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от vicho » 19 Яну 2021, 13:58

комбито ще върви една идея по-малко от маздата ти... 325их автомат е за жена да ходи до магазина, а не динамичен автомобил (какъвто ти търсиш)

седана е скъп... 99% съм сигурен, че на фейслифт такъв волан няма, което не е болка, но е индикация за нещо :mhihi: само предна ///М броня :paranoid:

общо взето и двете коли не ми харесват, ама хич...

имам препоръки

1. ако не ти трябва комби --> гледай само седани... далеч по-красив автомобил е
2. огледай за 323/325/328/330i , като 23 модел и 28 модел са до 2000та година някой месец (т.е. преди фейслифт)
3. рекаро/м волан (или поне спортен)/лупи на фаровете (заводски ксенон)/подлакътник

успех
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от v_p_m » 19 Яну 2021, 14:30

Martin187 написа:Здравейте,

Не съм влизал във този форум от доста време - регистрирах се преди 5-6 години, когато бях в огромна дилема относно търсене на автомобил :shock: , около година. В крайна сметка финиширах с друга марка...

Колата която си купих (Мазда 6, 2.3 бензин) е супер, обаче искам вече нещо по - мощно :kuku: :lol: . Като цяло бях планирал смяна на автомобила след година - две, обаче един камион леко ми отнесе паркираната кола, а и на фона на предишната година, реших че трябва да променя нещо и да се изглезя :roll: .

То пък едно глезене, ама айде...

Търся 6 цилиндрово, бензиново БМВ, поне 2.5.

Та въпросите ми са:

1. Преди 5-6 години, стигнах до извода, че за читаво БМВ (тогава търсех 3-ка или 5-ица след 2001-ва), ще трябва да дам поне 10 000 лева., което никак не ми се хареса - затова и скочих на Мазда. Гледам разни обяви за Е46 след 2003-та, кола за 5-6-7 000 доколко ще е читава?

2. Как стоят нещата с поддръжка и части? Мазда-та за 5 години едва ли съм дал и 1500 лева за поддръжка, признавам че не я глезя, но не съм и зарязал поддръжката. Предполагам че поддръжката на БМВ ще е поне двойна?

И ако може мнения за тия две обяви?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=il9dvx

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ild3vz

Благодаря!


Като за начало, за да имаш що годе стегната кола + газ ще ти дойде на 10к. отсега да си знаеш.
Бих те посъветвал да търсиш :
-330/231к.с./
- За предпочитане ръчка 6 степенна (ако е 4х4 , автомата е ГМ и вече със сигурност е доста изморен )
-БЕЗ газ ,по-добре ти да си я монтираш . Аз взех моята с туко-що монтиран ГИ и за 1 година остана само компютъра от оригиналната инсталация ....
- най-добре да е от човек (не нов внос от автокъща)
-гледаш да няма ръжди , ако запали в студа и работи равномерно значи е твоята кола :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Kurtov » 19 Яну 2021, 14:45

Ако динамиката за теб е на първо място се откажи от 4х4 и автомат.
Гледай ръчна скоростна кутия на задно предаване.
328i, ако искаш преди фейса и 330i фейсова.
Поддръжката ще е по-скъпа от на Мазда, както и да го въртиш.
На бензинов мотор аз бих му премерил компресията и другото е с INPA, или някакъв друг софтуер да се види.
Гледай да няма ръжди, както ти казаха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от pampo » 19 Яну 2021, 15:36

Само да кажа, автоматът на бензиновите е46 е на ZF, не на GM! Достатъчно е корав за малките нютони.
Иначе относно двете обяви, някой каза, че втората е на фен. Аз прочитам "рециклирани носачи" wtf?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от streetz » 19 Яну 2021, 16:54

Само XI-тата са с GM 5L50-E, останалите автомати при бензина са ZF.
И двете обяви не са кой знае какво, но комбито ми се струва по-читаво.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от v_p_m » 19 Яну 2021, 16:56

pampo написа:Само да кажа, автоматът на бензиновите е46 е на ZF, не на GM! Достатъчно е корав за малките нютони.
Иначе относно двете обяви, някой каза, че втората е на фен. Аз прочитам "рециклирани носачи" wtf?

:OT: Само пак да кажа , на BMW e46 - 325xi / 330xi(демек бензин) кутията(автоматичната) е GM 5L40-E , по-ясно няма как да го напиша.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 11.10.2016

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Martin187 » 19 Яну 2021, 18:15

Благодаря на всички за мненията. Ще мисля въпроса, не ми е спешно, но май се навих :lol: .

Иначе малко да поясня за изборите ми - не ми се занимава с регистрации и т.н., затова си търсех регистрирана кола, по възможност с газ, за да се занимавам възможно най - малко. Мразя бюрокрацията и ходенето от гише на гише в КАТ... Предпочитам ръчка, никак не харесвам автоматиците, но автоматиците са повече като обяви. Седан или комби - все ми е тая и в двата варианта ми харесва колата. В момента карам комби, умишлено си я взех, за да си имам място за палатки, въдици и т.н. 8) . Което ме навежда на един въпрос който пропуснах - как са с клиренса тия коли, то е ясно, че от кола до кола ще има разлика, доста от колите са снижени и т.н.... А относно поддръжката - не си правя илюзии, че премиум марка ще се поддържа на цената на Мазда, просто ме интересува горе долу за какво да се подготвя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон IV

Мнение от Kurtov » 20 Яну 2021, 1:02

Мисля че 46-ца на задно със стандартно окачване клиренса беше 13 см.
Ниска кола си е, има варианти да се повдигне малко.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook