Проблем с стрелката на температурата

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Проблем с стрелката на температурата

Мнение от Tobi » 09 Яну 2018, 15:45

Когато запаля колата,карам я известно време,докато вдигне нормалната температурата,но стрелката на температурата не забива в средата,а малко по в дясно с 1-2мм. и не мърда,ако изгася колата примерно 10 минути,след като я запаля си забива на средата и не мърда.Днес когато заби 1-2мм по в дясно пуснах парното, температурата падна малко преди средата и застана на средата.Спрях колата,имах малко работа някаде около 20 минути.Колата беше изстинала малко,запалих я,карах я,без парно когато си загря си стоеше на средата.Термостата ли е тръгнал да заминава,или има нещо общо с датчика за охладителната течност? Забелязах ,че когато колата не е запалена, стрелката стои леко в синьото.Колата е 323ci,моля за мнение защото,не искам да сменям излишни неща. :(

Изгасена Снимка
Когато бъгне Снимка 1
Когато бъгне Снимка 2

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 15.02.2015
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: M57D30

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от Ivch0Pivcho » 09 Яну 2018, 18:18

Пусни си на борда и виж градусите как са, възможно е да е започнал да отваря на по високи градуси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от iNfoster` » 09 Яну 2018, 18:24

Според мен проблема ти е в калибриране на стрелките. Ако си свалял километража не са калибрирани правилно. Вижда се и по стрелката на оборотомера.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от u`F`o » 09 Яну 2018, 20:05

Tobi написа:Когато запаля колата,карам я известно време,докато вдигне нормалната температурата,но стрелката на температурата не забива в средата,а малко по в дясно с 1-2мм....
.

Точно тези 1-2мм са ти едно 15 градуса. Колата ти работи нормално на около 90-100 градуса, а стрелката си стои на 12:00ч. Когато се премести обаче, означава около 10 градуса нагоре. Т.е. караш я понякога на 110-115 градуса или с други думи, пред прегряване. Не искам да те плаша или нещо такова, но на твое място бих проверил всички компоненти на охладителната система, защото евентуален failure на водна помпа освен оставяне на пътя - доста пари и време без кола. Надявам се все пак, да е нещо дребно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от NGneer4eto » 09 Яну 2018, 21:06

u`F`o написа:
Tobi написа:Когато запаля колата,карам я известно време,докато вдигне нормалната температурата,но стрелката на температурата не забива в средата,а малко по в дясно с 1-2мм....
.

Точно тези 1-2мм са ти едно 15 градуса. Колата ти работи нормално на около 90-100 градуса, а стрелката си стои на 12:00ч. Когато се премести обаче, означава около 10 градуса нагоре. Т.е. караш я понякога на 110-115 градуса или с други думи, пред прегряване. Не искам да те плаша или нещо такова, но на твое място бих проверил всички компоненти на охладителната система, защото евентуален failure на водна помпа освен оставяне на пътя - доста пари и време без кола. Надявам се все пак, да е нещо дребно.


Стига шашка колегата. Може да прегрява, може и да не прегрява.
Колега, Tobi, влез в скрито меню 7.0 и наблюдавай температурата на двигателя. Ако не качва над 100-105 градуса, всичко е наред. Пусни си меню 2.0 после, мисля това беше проверка на всички лампи и стрелки. Стрелката ще отиде докрай и ще се върне. Ако това не и промени положението, може да свалиш километража и леко да я бутнеш по наляво (колкото трябва). Моята примерно стои много леко вляво от вертикално и леко ме дразни, но и свикнах, а и по-добре по-късно да излизам от синята зона, отколкото по-рано.
Ако температурата се качва реално над 105 градуса, значи проблемът е сериозен. Проверка антифриз, течове, водна помпа, мешане с масло и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от turbonetic » 09 Яну 2018, 21:23

Нямаш никакъв проблем с колата колега карай..Застани пред таблото и си сложи ръката на дясното око и ще видиш,че ти стои точно по-средата...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от iNfoster` » 09 Яну 2018, 22:16

u`F`o написа:
Tobi написа:Когато запаля колата,карам я известно време,докато вдигне нормалната температурата,но стрелката на температурата не забива в средата,а малко по в дясно с 1-2мм....
.

Точно тези 1-2мм са ти едно 15 градуса. Колата ти работи нормално на около 90-100 градуса, а стрелката си стои на 12:00ч. Когато се премести обаче, означава около 10 градуса нагоре. Т.е. караш я понякога на 110-115 градуса или с други думи, пред прегряване. Не искам да те плаша или нещо такова, но на твое място бих проверил всички компоненти на охладителната система, защото евентуален failure на водна помпа освен оставяне на пътя - доста пари и време без кола. Надявам се все пак, да е нещо дребно.

Само, че стрелката се изправя на средата от 75 градуса и до 105 не мърда от там. Дали ще е на 90 или на 105 пак ще е по-средата. Не знам защо го филмирате толкова. Да си погледне от скритото меню реалните градуси и да каже какво се случва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от Kurtov » 10 Яну 2018, 13:45

Аз до колкото знам стрелката се изправя на 75 и седи изправена до 113.
Какво показва в скритото меню ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от Tobi » 10 Яну 2018, 14:39

Здравейте! Гледах 2 клипчета,на които се вижда същият проблем.Запалих колата,направих схемата с скритото меню,колата не вдигна повече от 97-98 градуса.Не съм пускал парно,но днес забелязах ,че стрелката си стоеше баш в средата.Когато натисках копчето на таблото забелязах,че стъклото доста играе навътре,навънка.Може найстина да се окаже някакъв проблем със самите стрелки.:dummy:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от turbonetic » 12 Яну 2018, 8:02

Стрелката седи права от 75 до 117градуса..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от iNfoster` » 14 Яну 2018, 14:23

turbonetic написа:Стрелката седи права от 75 до 117градуса..

Което е доста глупаво измислено. Колата може да отива към прегряване, но стрелката ще стои изправена. И изведнъж влиза в червеното и човек се чуди какво става...

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 27.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316i компакт
Мечтае да кара: квото падне

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от vasex » 12 Мар 2018, 20:42

И аз имам същия проблем с Е46 320д 150 като на колегата TOBI. Като изправи стрелката в средата в скритото меню темп.показва 72/74 и като мръдне 1 или 2мм надясно показва 75/76 и после се връща по някое време друг път не мърда но този температура на какво се дължи???Онзи ден я карах през цялото време на скрито меню 72/76гр. Не би ли трябвало да е повече при положение всички маркучи са топли и без включен климатроник или парно ????
БМВ не е страст а ДИАГНОЗА ...... Drifting Is NOT a Crime ... !!!™
Бензин и гуми бяха последните ми думи ...
носач-40лв, калник-50лв, броня-60лв, ляв завой с десен волан-БЕЗЦЕННО !!!
100км/ч не е скорост,а време да превключиш на 2-ра

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.04.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от Tihomir35 » 19 Юни 2018, 18:26

Tobi написа:Когато запаля колата,карам я известно време,докато вдигне нормалната температурата,но стрелката на температурата не забива в средата,а малко по в дясно с 1-2мм. и не мърда,ако изгася колата примерно 10 минути,след като я запаля си забива на средата и не мърда.Днес когато заби 1-2мм по в дясно пуснах парното, температурата падна малко преди средата и застана на средата.Спрях колата,имах малко работа някаде около 20 минути.Колата беше изстинала малко,запалих я,карах я,без парно когато си загря си стоеше на средата.Термостата ли е тръгнал да заминава,или има нещо общо с датчика за охладителната течност? Забелязах ,че когато колата не е запалена, стрелката стои леко в синьото.Колата е 323ci,моля за мнение защото,не искам да сменям излишни неща. :(

Изгасена Снимка
Когато бъгне Снимка 1
Когато бъгне Снимка 2

Здравейте имам същия проблем и не мога да разбера защо го прави един ден мръдва стрелката един ден си остава на 90. Но това ме притеснява!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от NGneer4eto » 22 Юни 2018, 20:46

Колеги, просто е. Влизайте в меню 7.0 и си следете температурата на двигателя. Ако не се качва над 98 в града за дизелите, не виждам за какво да се притеснявате. Не знам каква е механиката на стрелката, но може когато пада температурата да се мърда надясно, а когато се качва - на ляво. Примерно на Жигулата ми километража, като карах показваше примерно 40км/ч, като отпуснех газта се вдигаше на 60км/ч. Механика си е все пак. Затова сигурно вече всички производители бягат от стрелките, въпреки, че е най-НЕнатоварващата индикация за шофьора.
Иначе по принцип не трябва изобщо да мърда. При мен не мръдва изобщо между 78 и 110(до толкова съм вдигал).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем с стрелката на температурата

Мнение от ildivvy » 23 Юни 2018, 7:25

Стрелката на температурата е закачена на стъпково моторче,което се управлява от сигнал! Стрелката,ако е закачена както трябва,няма какво да и стане! Няма механика!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook