Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 13 Юни 2022, 17:46

E5640DBF-107C-454D-8083-3B2620C347F1.jpeg


BeЕто го резултатът
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 13 Юни 2022, 23:24

Трудно е да се прецени така. Хем сякаш си има наклон надолу самия асфалт, хем предната гума изглежда по-малък цолаж. Едва ли са различни, но определено фотото лъже.
По-скоро щракни отзад за да се видят страничните наклони. Вероятно задните ти гуми седят буквално вертикални. Ако имаш и минимален разкрач отзад и си спокоен шофер можеш да си я караш и така.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 14 Юни 2022, 11:12

Снимката подвежда, вярно е. Гумата седи вертикално.
Къде мога да ида и да ми направят хубав реглаж отзад, при сегашното положение?

П.П.
Днес можах да разгледам чуждите форуми и малко да се информирам относно реглажа, наклоните, сходимостта на задния мост.
Та с помощта на ръчни способи, инструменти и един iPhone успях да измеря наклона(Camber) на четирите гуми, като и при четирите гуми, наклона е на -1 градус,което не ми стана особено ясно, дали е допустимо.
По-лошото е, че задна дясна няма сходимост с задна лява, бяга с 1-2 градуса на вътре, като тази сходимост, не можах да я измеря идеално точно, поради малкото информация и това, че не схванах точно какво да гледам, но доколкото можах, това заключих.
В интерес на истината, задните гуми, нямат сходимост от как съм я купил, водил съм я на реглаж, уж било наред, но знам ли. Гумите не ги яде!Сега с подложките, ще разберем.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 6.03.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Celeborn » 20 Юни 2022, 10:49

Здравейте, много накратко - има ли къде в София или околностите да ми сервизират с ремонтен комплект (лагери, уплътнения) виещ диф (E46, I=3,73, TYP 168K/L). В момента е "заглушен" временно с масло, но ми се иска да го оправя, а опитът ми с дифове втора ръка е само негативен и предпочитам да дам пари за ремонтен комплект и труд, отколкото да взема нещо точно толкова прецакано...

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Mladenoff » 22 Юни 2022, 13:24

Здраввйте,
Наех се с оптимистичната задача да си сменя веригата на M43TÜ (318ci) сам, но ударих на камък с долния капак.
На пръв поглед ми изглежда, че трябва да сваля целия компресор, за да освободя капака, но все се надявам да има друг начин.
Ще съм много благодарен, ако някой даде съвет и насоки. Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 22 Юни 2022, 21:42

swetlioo написа:че задна дясна няма сходимост с задна лява, бяга с 1-2 градуса на вътре, като тази сходимост, не можах да я измеря идеално точно, поради малкото информация и ...


Винаги, винаги колелата на задвижващата “ос” са събрани и нямат сходимост! Винаги! Причината е проста, че се стремят да се разчекнат при потегляне и обират де-що има луфт и тампон за мачкане. С други думи в това отношение проблеми нямаш!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 30.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 318i 118 hp
Мечтае да кара: 1936 Mercedes Benz 500k Cabriolet C

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от rakita » 22 Юни 2022, 22:30

Mladenoff написа:Здраввйте,
Наех се с оптимистичната задача да си сменя веригата на M43TÜ (318ci) сам, но ударих на камък с долния капак.
На пръв поглед ми изглежда, че трябва да сваля целия компресор, за да освободя капака, но все се надявам да има друг начин.
Ще съм много благодарен, ако някой даде съвет и насоки. Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Аз го резнах с шлайфче ухото, не отслабва крепежа на компресора. После ухото с болта естествено пак си го завиваш.

Изпратено от моят Nokia 7.2 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.07.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Key712 » 14 Юли 2022, 9:52

Здравейте

някой знае ли тампоните на двигателя за Е46 320Д 150кс дали се различават ляв и десен ??? поръчах два SWAg и ми идват абсолютно идентични с еднакъв щампован номер върху тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 15 Юли 2022, 8:41

Колеги дайте идея, как мога да оправя разлепилият се плат по страничните колонки на колата?
Подлепвах го с разни канцеларски лепила, но ефекта е краткотраен, а и самия плат сякаш се е деформирал и вече не покрива изцяло детайла.
Търсих в нета, някакви варианти, например плат, но такъв какъвто е в момента не откривам. Или е с дунапрен за таван, или е за дамаски на мебели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DoesNot » 15 Юли 2022, 13:39

swetlioo написа:Колеги дайте идея, как мога да оправя разлепилият се плат по страничните колонки на колата?
Подлепвах го с разни канцеларски лепила, но ефекта е краткотраен, а и самия плат сякаш се е деформирал и вече не покрива изцяло детайла.
Търсих в нета, някакви варианти, например плат, но такъв какъвто е в момента не откривам. Или е с дунапрен за таван, или е за дамаски на мебели.

Сваляш ги и разлепваш внимателно плата. После със спрей лепило на Motip пръскаш плата и колонката чакаш 10мин и ги притискаш силно за няколко секунди.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 18 Юли 2022, 14:09

DoesNot написа:
swetlioo написа:Колеги дайте идея, как мога да оправя разлепилият се плат по страничните колонки на колата?
Подлепвах го с разни канцеларски лепила, но ефекта е краткотраен, а и самия плат сякаш се е деформирал и вече не покрива изцяло детайла.
Търсих в нета, някакви варианти, например плат, но такъв какъвто е в момента не откривам. Или е с дунапрен за таван, или е за дамаски на мебели.

Сваляш ги и разлепваш внимателно плата. После със спрей лепило на Motip пръскаш плата и колонката чакаш 10мин и ги притискаш силно за няколко секунди.


Свърших работа, получи се идеално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 18 Юли 2022, 14:11

Нов въпрос.
Трябва ми място/сервиз/човек, който разбира и прави диагностика/ремонт на алтернатори.
Идеално ще е, ако се намира в София, района на Люлин, Надежда, Захарна фабрика, общо взето тая част на София
Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 18 Юли 2022, 15:39

Колега, как ги залепи? С лепилото от мнението на DoesNot ли ги лепи?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.03.2010
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от a.angelov » 18 Юли 2022, 18:58

swetlioo написа:Нов въпрос.
Трябва ми място/сервиз/човек, който разбира и прави диагностика/ремонт на алтернатори.
Идеално ще е, ако се намира в София, района на Люлин, Надежда, Захарна фабрика, общо взето тая част на София
Благодаря.


На Христо Силянов под Шел на Ломско Шосе точно до стария месарски магазин има сервиз за алтернатори.Мартин се казва момчето.Ползвал съм му услугите за няколко коли,до сега не се е изложил.Коректен е .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от empar » 19 Юли 2022, 9:46

swetlioo написа:Нов въпрос.
Трябва ми място/сервиз/човек, който разбира и прави диагностика/ремонт на алтернатори.
Идеално ще е, ако се намира в София, района на Люлин, Надежда, Захарна фабрика, общо взето тая част на София
Благодаря.


Франсизкуп, кв. Бенковски!
http://www.fransizkup.com/index.php

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook