Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 01 Дек 2017, 12:17

Колеги практиката показва, че е полезно да има такава тема в техническите раздели с цел минимизиране на спама от теми.
И тъй като този раздел е масово посещаван си позволявам да инициирам такава тема и тук.
Целта на темата е описана в заглавието, но все пак трябва да се спазва определен словоред за да е добре структурирана темата, а именно:


1. Всяко ново мнение да се пуска със син шрифт, за да може по този начин да се разграничава, кой за какво пише.
2. Всеки който отговаря на дадено мнение, да го прави с цитата, за да се знае на кого отговаря.
3. Моля проверявайте запитванията, преди да си пуснете мнението, за да не се повтаря.
4. След решаване на проблема, пуснете мнение в зелен цвят, за да предупредите останалите, за да се избегнат отговари на вече дискутиран и разрешен въпрос.

Поздрави и безаварийно шофиране :wave:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 320i Coupe, BMW e46 ci
Детайли за колата: шест цилиндров звяр

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NoMoreRules » 03 Дек 2017, 20:26

Колеги смених си лоста на мигачите от обикновен към такъв с копче за борд компютър, молбата ми е дали знаете някой в района на Асеновград дали може да прекодира таблото и да отключи функцията.
Благодаря предварително.
Изображение
Само че едно е да отворят талона с 316,а под капака ония туч м50, дето и кьорав да си пак ще го чуеш :mhihi:


Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 16 Дек 2017, 16:02

NoMoreRules написа:Колеги смених си лоста на мигачите от обикновен към такъв с копче за борд компютър, молбата ми е дали знаете някой в района на Асеновград дали може да прекодира таблото и да отключи функцията.
Благодаря предварително.

Ацалов в пловдив може да ти го кодира.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 18 Дек 2017, 12:22

Здравейте.
На какъв стандарт трябва да отговаря антифриза за BMW e46 330xd (m57d30) ?
Последна промяна Kurtov на 19 Дек 2017, 23:42, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 26.02.2014

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Nikondo » 18 Дек 2017, 20:18

Добър вечер! Имам много странен проблем със м52туб20. Като я паля на студено и претриса, като дам газ и все едно заглъхва, дави се. Като тръгна да карам и забива. Когато охладителната течност вдигне 30 градуса всичко мигновено се оправя. Четох, че може да е CCV, но някак си не виждам как това е проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от alpina27 » 19 Дек 2017, 16:25

Здравейте, от няколко месеца карам е46 (не много карам а гледам) Добре нека да ви разкажа за моя проблем: м54б22 - мотора работи много тихо и нормално, колата се движи както трябва без странни звуци, доливал съм 2 пъти по малко масло но и колата не се кара много! Днес карах спокойно 80-90-100 без резки движение светна жълта лампа на масло, спрях отворих капачката да долея и излизаше лек дим, както и да е долях малко масло продължих и нямах проблем но съм притеснен. Моля за съвети от къде да започна да търся проблемите. Благодаря предварително!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Lenco » 19 Дек 2017, 19:13

alpina27 написа:.............

Дим е нормално да излиза.
Нормално е и този мотор да гори масло.
Ако си карал много градско или на късо разстояние маслото се разрежда с бензин и конденз, като покараш повече на дълго маслото се изчиства, но и намалява.
Надявай се да е второто, но на този мотор .... едва ли.




И при мен една аномалия.
Стрелката на температурата се премести около 2мм надясно, показва към 120 градуса, а в скритото меню си е 90 градуса. Гледам и при изгасен мотор стои по-нагоре, не най-вляво. Получи се при поредното палене и успя да ми изкара акъла. Калибрира ли се и как термометъра. Мерси.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от alpina27 » 19 Дек 2017, 21:42

Lenco написа:
alpina27 написа:.............

Дим е нормално да излиза.
Нормално е и този мотор да гори масло.
Ако си карал много градско или на късо разстояние маслото се разрежда с бензин и конденз, като покараш повече на дълго маслото се изчиства, но и намалява.
Надявай се да е второто, но на този мотор .... едва ли.




И при мен една аномалия.
Стрелката на температурата се премести около 2мм надясно, показва към 120 градуса, а в скритото меню си е 90 градуса. Гледам и при изгасен мотор стои по-нагоре, не най-вляво. Получи се при поредното палене и успя да ми изкара акъла. Калибрира ли се и как термометъра. Мерси.



Колега може ли да пиша на лично с няколко въпроса ако е удобно и да, от около 2 месеца се кара на много кратки растояния и рядко. първия път беше софия - благоевград на много газ под 160 не съм падал, светна долих малко и това беше, от тогава е карана 100км приблизително на много кратки растояния с не много газ. (не ме съдете за скороста тогава беше извънредно спешен случай)

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.11.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 523i- 2006г;320Д- 2006г;118i-2010г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от plam+ » 20 Дек 2017, 14:19

Колеги колата е Е46 150к.с 320D ще сменям мотора,с абсулютно същия нуждае ли се новия мотор от някаква корекция примерно на дюзите.Двигателя е напълно оборудван.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 20 Дек 2017, 17:13

Колеги и колежки, малко помощ:
Колата е е46 330д 204 коня. Преди време почна да присветна лампата за масло на таблото в жълто, проверих ниво на масло - беше ниско.
Долях и спря да присветва. Колата после бе обслужена (нови масла и филтри), мина към 5500км и лампичката отново взе да присветва няколко секунди след палене, стои 10-ина секунди така и угасва. Проверявам ниво масло и отново е ниско. Долива се съответно нужното количество масло, но сега продължава да присветва при всяко палене по същия начин - стои пак 10-ина секунди и угасва. Около 150км след последното доливане на масло бе сменен интеркулера, понеже се оказа с пробойна - в единия край си стоеше омаслен. Нз дали има общо с проблема.
Освен дежурното и адски удобно "прецакал ти се е датчика", на какво друго може да се дължи това? Има ли шанс за по-сериозен проблем?
колата върви прекрасно и е икономична за такъв мотор!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от G0-SH0W » 21 Дек 2017, 10:21

hitar_potar написа:Колеги и колежки, малко помощ:
Колата е е46 330д 204 коня. Преди време почна да присветна лампата за масло на таблото в жълто, проверих ниво на масло - беше ниско.
Долях и спря да присветва. Колата после бе обслужена (нови масла и филтри), мина към 5500км и лампичката отново взе да присветва няколко секунди след палене, стои 10-ина секунди така и угасва. Проверявам ниво масло и отново е ниско. Долива се съответно нужното количество масло, но сега продължава да присветва при всяко палене по същия начин - стои пак 10-ина секунди и угасва. Около 150км след последното доливане на масло бе сменен интеркулера, понеже се оказа с пробойна - в единия край си стоеше омаслен. Нз дали има общо с проблема.
Освен дежурното и адски удобно "прецакал ти се е датчика", на какво друго може да се дължи това? Има ли шанс за по-сериозен проблем?
колата върви прекрасно и е икономична за такъв мотор!


Здравей колега, не датчика а нивомера на маслото ти е заминал. И аз съм така и така си карам, докато не изпадне някой евтиничък от някъде. Ако не мислиш че е това, върви някой да я закачи и да провери, но на 90% съм сигурен че това ти е проблема.

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 21 Дек 2017, 10:35

G0-SH0W написа:
hitar_potar написа:Колеги и колежки, малко помощ...

Здравей колега, не датчика а нивомера на маслото ти е заминал. И аз съм така и така си карам, докато не изпадне някой евтиничък от някъде. Ако не мислиш че е това, върви някой да я закачи и да провери, но на 90% съм сигурен че това ти е проблема.

Поздрави!

Колата бе закачена в сервиз е ся като си я вземах от ремонт преди 10-ина дни - единствената грешка, която си изкарваше, бе прецаканото кантарче в пасажерска седалка за еърбега... с което трябва да се занимая в скоро време.
Какво представлява тоя нивомер? Аз мислех, че датчик някакъв ги прави тия неща и лампичката си светка от него. Притеснява ме да не е някаква по-сериозна мизерия, която да направи някой зулум по мотора... :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от G0-SH0W » 21 Дек 2017, 10:54

hitar_potar написа:Колата бе закачена в сервиз е ся като си я вземах от ремонт преди 10-ина дни - единствената грешка, която си изкарваше, бе прецаканото кантарче в пасажерска седалка за еърбега... с което трябва да се занимая в скоро време.
Какво представлява тоя нивомер? Аз мислех, че датчик някакъв ги прави тия неща и лампичката си светка от него. Притеснява ме да не е някаква по-сериозна мизерия, която да направи някой зулум по мотора... :(


Извинявай, датчик си се води за нивото на маслото, варират от 60 лв до 250 лв и изглежда така:

датчик+за+нивото+на+маслото+HELLA+6PR+007+868-031+BMW+3+Sedan+E46+330+d+image-89002330.jpg


Ще е добре да го смениш защото мотора ти погорява масло и няма да ти покаже като падне нивото, това е страшното. Иначе за засичането, мисля че не регистрира грешката а трябва да се хване в момента на паленето, не съм сигурен, а и може от програмата за четене да зависи. Не съм специалист и не вземай всичко което съм написал за сигурно, знам че при мен това е проблема и точно по този начин светва лампата на маслото като се запали за десетина секунди и изгасва.

Успех!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от VladiE » 22 Дек 2017, 22:36

G0-SH0W написа:
hitar_potar написа:Колеги и колежки, малко помощ:
Колата е е46 330д 204 коня. Преди време почна да присветна лампата за масло на таблото в жълто, проверих ниво на масло - беше ниско.
Долях и спря да присветва. Колата после бе обслужена (нови масла и филтри), мина към 5500км и лампичката отново взе да присветва няколко секунди след палене, стои 10-ина секунди така и угасва. Проверявам ниво масло и отново е ниско. Долива се съответно нужното количество масло, но сега продължава да присветва при всяко палене по същия начин - стои пак 10-ина секунди и угасва. Около 150км след последното доливане на масло бе сменен интеркулера, понеже се оказа с пробойна - в единия край си стоеше омаслен. Нз дали има общо с проблема.
Освен дежурното и адски удобно "прецакал ти се е датчика", на какво друго може да се дължи това? Има ли шанс за по-сериозен проблем?
колата върви прекрасно и е икономична за такъв мотор!


Здравей колега, не датчика а нивомера на маслото ти е заминал. И аз съм така и така си карам, докато не изпадне някой евтиничък от някъде. Ако не мислиш че е това, върви някой да я закачи и да провери, но на 90% съм сигурен че това ти е проблема.

Поздрави!


Другата възможна причина е - неподходящо масло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от G0-SH0W » 29 Дек 2017, 13:59

Колеги, бърз въпрос, слагате ли медна грес на запалителни свещи? Аз до сега съм слагал само на подгревни но гледам че в наръчника пише да се сложи а и видеата които съм гледал също препоръчват. След малко почвам да разглобявам и ще се радвам за мнение.

Поздрави

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook