Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 21.07.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E46 320i Touring 170ks.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mici63 » 07 Окт 2020, 20:12

Здравейте , някой който е премахвал софтуерно ламбдите след катализатора да сподели как е .Колата има и газ , трябва ли нови настройки и за нея ?
Колата е 320 i 170 кс.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Lenco » 08 Окт 2020, 10:01

Предложение за лепило за уплътнението на вратите на купе, че цена от 800лв на брой ....
Ползвал съм Moment на Хенкел, но след време се разлепва.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.04.2020
Пол: Мъж
Кара: E46 320D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от HDftw » 09 Окт 2020, 16:58

Здравейте, колеги!

Нужна ми е помощ! Имам следния проблем и се чудя дали някой друг се е сблъсквал с нещо подобно. Проблемът е, че при заключена кола всички прозорци се свалят от само себе си. Случвало се е на етапи малко по малко, както и изцяло да се свалят. Ключът е извън обхват, когато се случва. Колата е BMW E46 320D 136 коня 1998г. фабрична аларма, централно и ел.стъкла (предни/задни) ключът не е ромбовидният. Комфорт модула за сваляне и вдигане на стъклата от ключа работи.

Благодаря предварително!

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от amd » 10 Окт 2020, 9:53

Здравейте приятели! Наскоро си взех една E46 318i Touring '2000, разбира се с някои дреболии за оправяне. Едно нещо обаче, с което не мога да се преборя ме дразни и моля за помощ :
Изображение

Грешка на таблото на не светеща крушка. Проверих 100 пъти, отзад всичко свети - стопове, габарити, светлини за мъгла, светлини за заден ход, мигачи. Не светят светлините на задния номер - затова влязох с NCS Expert и "инструктирах" light модула да не следи за тези светлини. Освен това, забраних следенето и за светлините на ремарке/каравана, защото колата в с теглич и има и тази опция. Светеха две лампички на таблото, сега свети само една. Знаете ли от какво може да е проблема?
Има още нещо - за мъгла ми свети само левия стоп, в десния въобще няма заготовка къде да се сложи крушка! Дали там е проблема?
Благодаря за съветите!
BMW only!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 10 Окт 2020, 10:17

amd написа:Здравейте приятели! Наскоро си взех една E46 318i Touring '2000, разбира се с някои дреболии за оправяне. Едно нещо обаче, с което не мога да се преборя ме дразни и моля за помощ :
Изображение

Грешка на таблото на не светеща крушка. Проверих 100 пъти, отзад всичко свети - стопове, габарити, светлини за мъгла, светлини за заден ход, мигачи. Не светят светлините на задния номер - затова влязох с NCS Expert и "инструктирах" light модула да не следи за тези светлини. Освен това, забраних следенето и за светлините на ремарке/каравана, защото колата в с теглич и има и тази опция. Светеха две лампички на таблото, сега свети само една. Знаете ли от какво може да е проблема?
Има още нещо - за мъгла ми свети само левия стоп, в десния въобще няма заготовка къде да се сложи крушка! Дали там е проблема?
Благодаря за съветите!



Понякога може да свети, ако крушката е стара.
Купи една крушка и пробвай да смениш отзад с крушките от тази страна.
Най-много да се набуташ с 50 стотинки.

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от amd » 10 Окт 2020, 11:53

Благодаря колега, аз имам в мазето една кутия чисто нови крушки - ще изпосменя къде каквото има отзад и ще тествам пак. Може да огледам и фасунгите дали някъде няма корозия, имам и контакт спрей да пръсна ако трябва. Ще пиша за резултата в темата :yes: А иначе и лампите на номера ще ги оправя, но капака е за боя (има ръжда там над номера) и затова отлагам засега.

редакция :

Пробелам е решен, оказа се точно, както колегата каза - крушка! Смених тази с двойната светлина с нова и грешката изчезна. Е, разбира се проблема с не светещите крушки на номера седи, но като сменя капака ще го оправя.

Нов въпрос - като спирам в града с ниска скорост, предните спирачки се чуват като товарния влак. Гледам, че дисковете са нови, а и накладките изглеждат с доста "месо" по тях. Иначе колата си спира супер, а с висока скорост този шум го няма. Има ли решение на този гаден звук или просто трябва да сменя накладките с нови, тези са менте и/или изпечени? Това е малко риторичен въпрос, но все пак реших да питам ако има някакъв хак.
BMW only!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от r19 » 11 Окт 2020, 20:20

smok85 написа:
DiscontroL написа:Явно проблема е в твоя "телевизор".. До сега не съм виждал и чувал да се отваря капака на някоя 46-ца (и като цяло на някоя баварка). Колата някога имала ли е челен удар? Може нещо да не е направено като хората.. Като дръпнеш ръчката за отваряне и капака се е отворил леко трябва да дръпнеш другата ръчката която се намира между 2 от ребрата на единия бъбрек - това е защитата.

При мен я няма тази защита.Ако дръпна лостчето за отваряне на капака под волана и не натисна капака да се заключи същия обезателно с отваря в движение .Миналия път при скорост от 130км/ч ,този път при 50км/ч.Голям проблем с тези капаци.. Това лято съм дал 800лв на вятъра а колко нерви и време отиват по намирането на капак ,боядисването му и монтажа не ми се говори ...на път съм да се откажа от марката заради тези капаци .Не е нормално такова дребно нещо да създава толкова големи проблеми ....И други хора са ми казвали ,че се отварят капаците на бмв-тата

Колега щипката на капака, с която отваряш капака връща ли се ?
Когато не е смазана и заяжда(не се връща) може да стане така, че да ти се отвори капака, без значение от марката. :yes:
Определено не е масов дефект.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stradikus » 13 Окт 2020, 21:23

ГОЛЯМ ФАЛ стана днес..... Дъжда много наваля колата и запалката на ксенона ми изгоря(червената част където е пъха крушката). Добре, че имах резервна и я вкарах да стои вътре, за да ми светят фаровете. Проблемът е друг. Влиза вода отстрани и отпред капака. Как да изолирам всичко, за да знам, че водата няма достъп до запалките?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 14 Окт 2020, 7:01

Здравейте.
Някой знае ли от къде може да се купят щипки/крепежни елементи за задна броня седан фейсликфт ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от virtualchild » 15 Окт 2020, 11:06

от Дилър на BMW :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stanimir330 » 15 Окт 2020, 14:40

Здравейте, някой знае ли колко щипки имат лайсните около прозорците на седаново Е46 ? Искам да ги сменя, а в RealOem не намерих каква бройка са всички щипки, които трябва да купя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от VladiE » 15 Окт 2020, 14:58

Stanimir330 написа:Здравейте, някой знае ли колко щипки имат лайсните около прозорците на седаново Е46 ? Искам да ги сменя, а в RealOem не намерих каква бройка са всички щипки, които трябва да купя.
Номер 16? Пише си - по 7 от страна. На задната лайстна са 3 на предната 4.

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=51_3267

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stanimir330 » 15 Окт 2020, 15:19

VladiE написа:
Stanimir330 написа:Здравейте, някой знае ли колко щипки имат лайсните около прозорците на седаново Е46 ? Искам да ги сменя, а в RealOem не намерих каква бройка са всички щипки, които трябва да купя.
Номер 16? Пише си - по 7 от страна. На задната лайстна са 3 на предната 4.

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=51_3267

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Ааа да ама от телефона кой да види, че си пише quantity :D Проблема е, че не знам номер 14 или номер 16 са от схемичката.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 18.12.2015
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kemosabe » 16 Окт 2020, 16:55

Здравейте. Прави ми впечетление че педала на газта ми е малко "хлабав" има може би 1/2 см докато почне да да дърпа жилото. Може ли от това колата да е леко тромава особенно при тръгване в ниски оботори. М52ту е мотора.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 5.08.2017
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: BMW E46 328 touring

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bball_11 » 19 Окт 2020, 13:11

Здравейте, може ли да ме насочите къде могат да ми премахнат катализаторите на bmw e46 2.8 бензин и да поставят резонаторно гърне за гр. София както и цени, защото от Крафт ми казаха 60лв на час. Благодаря предварително :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook