Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 30 Юли 2021, 10:00

Дай предположение от какво може да е?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 29.08.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от m57.turbalan » 30 Юли 2021, 10:10

Ако радиаторът има много мръсотия по него, от нея може да е и да не ти охлажда както трабва ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 30 Юли 2021, 10:20

Има към 10-тина умрели бръмбара, ама мръсотия чак не. Поне така на пръв поглед се вижда. След час ще ида да я погледна по-добре и между радиаторите.
Друго да гледам ли?
Водна помпа, термостати, щората между радиатора и двигателя?
Някой може ли да ме ориентира как се влиза в скритото меню на таблото, за да гледам данни там?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 29.08.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от m57.turbalan » 30 Юли 2021, 10:44

Ето тук има видео :

https://m.youtube.com/watch?v=wjKt0ZQBV2U

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vvasilev1 » 30 Юли 2021, 21:02

swetlioo написа:Дай предположение от какво може да е?
Ами най - лесно е да започнеш с една промивка на цялата система с дестилирана вода, поне два, три пъти, докато тръгне чиста и бистра вода.
Нов антифриз после. Провери дали се върти безпроблемно водната помпа, има ли луфтове? Ремъка добре ли е? Ако си с виско, върти ли? Термостатите също може да правят мизерия. Аз съм за оригинални, но са скъпи.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 05 Авг 2021, 22:20

Колеги МОЛЯ някой спешно да помага. Закъсах с колата, за пореден път. Не иска да запали, върти и грам няма опит да запали. Е46 320 д 150 к.с. има и допълнителен имобилайзер SKYBRAKE, сменям му батериите и пак не става. В Равда съм, някой ако може да препоръча човек тук, добър майстор на БМВта?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 05 Авг 2021, 22:59

Колеги моля някой да каже, ако е наясно с тези допълнителни имоббилайзери SKYBRAKE, монтирани някога от ЛевИнс, къде може да езабутан при Е46. Смятам, че проблема с паленето ми е от него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 05 Авг 2021, 23:09

Масово ги слагат зад кората, която ти е в краката. Заклини с клечка за зъби всяко реленце за проба. Има и по-читави варианти, ма трябва да си на ти с тоците, то няма да има и смисъл да подсказваме, де :D

Имай предвид, че достатъчно често имобилайзерите са си наред, а връзките към помпата се гафят. Трябва да проследиш и окъсиш, най-често под самата седялка отзад.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 06 Авг 2021, 0:51

Помпата под задната седалка жужи, тази под предната седалка изцъква. Проверявах релета и бушони и всичко изглежда наред. Развъртях подаващата тръба за гориво на 1-ви цилиндър но не хвърля нафта. Леко просълзи, като завъртя на стартер. Дайте допълнителни идеи и детайли относо допълнителния имобилайзер, ако някой знае. Както и добър сервиз в района на Равда или околията. Също и пътна помощ в района?
Благодаря в аванс

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 06 Авг 2021, 8:50

Аз дори не съм внимавал в час, че обсъждаме дизел, но колкото и да не са ми интересни(не съм им силен), няколко неща си важат и за двете с-ми. Аз, при тези обстоятелства бих набедил помпа високо или датчик колянов вал.
-има ли някой и то доволно някой в рейката? Вярно, че не можеш измери налягането, ама сигурно има начин да отвориш вентил и да провериш лее ли хубаво.
-като въртиш на стартер, мърда ли оборотомера? Трябва да ти отчита около 150об/м
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 06 Авг 2021, 9:36

Оборотите се вдигат до към 280. Отвих тръбата за подаващо гориво към дюзата на 1-ви цилиндър и не хвърля нафта изобщо.
Междувременно се оказа, че колата ме е оставила на 150 м от сервиз. Момчетата веднага дойдоха и я дръпнаха в гаража. По тяхно мнение е помпата преди горивния филтър. Чакам да дойде и да я сменят,за да разберем тя ли е или друго, защото на диагносъиката им изкара 5-6 грешки, за липса на гориво и налягане в рейла, дюзите, помпата за високо налягане и още няколко неща, които не запомних.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 06 Авг 2021, 9:36

swetlioo написа:Оборотите се вдигат до към 280. Отвих тръбата за подаващо гориво към дюзата на 1-ви цилиндър и не хвърля нафта изобщо.
Междувременно се оказа, че колата ме е оставила на 150 м от сервиз. Момчетата веднага дойдоха и я дръпнаха в гаража. По тяхно мнение е помпата преди горивния филтър. Чакам да дойде новата и да я сменят,за да разберем тя ли е или друго, защото на диагносъиката им изкара 5-6 грешки, за липса на гориво и налягане в рейла, дюзите, помпата за високо налягане и още няколко неща, които не запомних.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 06 Авг 2021, 14:04

Сега звънях в сервиза, сменили са помпата и колата не пали. МОЛЯ, препоръчайте човек от Бургас или района на Сл. Бряг на който да я откарам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 07 Авг 2021, 9:51

Да завърша с моя проблем и надявам се да не ме стига проблем с колата отново, докато съм на почивка.
Колата пали, като майсторите ми казаха, че имало парченце гума, заседнало след тройника, на горивопроводите между резервоара и помпата преди филтъра. Спирало потока нафта и тя едва църцорела. От там изгоряла помпата.
До колко е възможно там да заседне парче гума и от къде? При положение, че помпата в резервоара има цедка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 12 Авг 2021, 17:58

Имам нов въпрос.
Забелязах, че стрелката, която ми показва моментния разход, докато карам на темпомат, на равно, започва да играе, сякаш се клати или трепти.
Не усещам някаква разлика в оборотите или в шума от двигателя.
Това симптом на проблем ли е?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook