Мнение за дискове и накладки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от ivoaudi » 07 Юни 2021, 16:16

Второто, второто...
Аз така смених ОСЕМ помпи на съединителя, първите 4 от които, прехвалените и най-скъпи Закс. Пазара на части е отврат, аз също изкривих АТЕ на нямаше и 2 хил.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от NGneer4eto » 07 Юни 2021, 19:33

g0dkratos написа:Аз имам уникална драма със спирачните дискове. За 2 години половина 4 комплекта изкривени дискове. Започнах с Аte power disc. Изкривиха се за около 4к км при нормално спиране. Смениха ми ги с други същите, които се изкривиха за горе долу същото време. После ми ги смениха с Brembo, надупчени, които след изкрияване (отново за същия пробег) ходих да ги струговат. Не се получи и с това. В момента съм Traxtar, + сменени главини, защото имах съмнения че може да са криви. Ами пак има вибрации след няколко спирания. Рециклирал съм и 4-те спирачни апарата още, когато ми се изкривиха оригиналните. Проверявал съм дали ми задържат, няма подобни прояви. Или аз съм някакъв уникален карък или на пазара има страшно много боклуци.


Колега, за това и има достатъчно мнения и теми от колеги минали през това същото, които накрая са си решили проблема с оригинални дискове. Въпросът е дали ти се дават 600 лв за оригинални или 1200 за 4-5 чифта ментета и после още 600 лв за оригинални. Аз лично заложих още от началото на оригинални и съм доволен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от g0dkratos » 07 Юни 2021, 21:41

точно от мнения на колеги, които масово хвалят въпросните Ate power disc се подведох и аз. Отново искам да спомена и че има доста доволни хора от въпросната марка дискове, така че е напълно възможно моя проблем е че попадам основно на ментета. За 600 ЛВ можеш да си вземеш само единия диск оригинален.
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от Lenco » 07 Юни 2021, 23:58

g0dkratos написа:точно от мнения на колеги, които масово хвалят въпросните Ate power disc се подведох и аз. Отново искам да спомена и че има доста доволни хора от въпросната марка дискове, така че е напълно възможно моя проблем е че попадам основно на ментета. За 600 ЛВ можеш да си вземеш само единия диск оригинален.

Номенклатурен номер : 34116864047
Описание : ДИСК СПИРАЧЕН ПРЕДЕН 325X25 E46
Ед.цена (с ДДС) : 327.53 BGN

Зимата при промоциите бяха по около 250 лв.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от zaharia » 08 Юни 2021, 2:42

Когато дойде ред да сменям дискове 2017 и аз много се чудих, четох по форумите и благодарение на писаното там реших да заложа на оригинални. Вече 4 години и 84к км съм с тях, преди няколко месеца смених задните наклади - също оригинални сложени задно с дисковете. Вярно карам основно магистрала и нямам екстрени спирания, т.е имам но се броят на пръстите на едната ръка. За следващата смяна изобщо не се колебая какво ще купя, мисля обаче сега да спестя от накладките, защото са доста скъпи мисля бяха 120евро, а алтернативните са със сравнимо качество и са няколко пъти по-евтини.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 26.10.2018

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от lot » 08 Юни 2021, 5:50

Аз карам с оригинални дискове и АТЕ накладки. Държат се много добре. Накладките ги яде сравнително бързо, но по-вероятно е от стила на каране.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от NGneer4eto » 08 Юни 2021, 19:06

zaharia написа:Когато дойде ред да сменям дискове 2017 и аз много се чудих, четох по форумите и благодарение на писаното там реших да заложа на оригинални. Вече 4 години и 84к км съм с тях, преди няколко месеца смених задните наклади - също оригинални сложени задно с дисковете. Вярно карам основно магистрала и нямам екстрени спирания, т.е имам но се броят на пръстите на едната ръка. За следващата смяна изобщо не се колебая какво ще купя, мисля обаче сега да спестя от накладките, защото са доста скъпи мисля бяха 120евро, а алтернативните са със сравнимо качество и са няколко пъти по-евтини.


Няма смисъл от оригинални накладки. Аз съм с TRW-червени се водят - ламарината от външната страна е червена и се водят с ниско прахоотделяне и като че ли по-малко цапат джантата. Много съм доволен как спират. Не скърцат (на което най-много държа).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Мнение за дискове и накладки

Мнение от VladiE » 13 Юни 2021, 20:43

По-добре е да цапат джантите.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook