ремонт кардан

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.09.2016
Пол: Мъж

ремонт кардан

Мнение от bobi_todorov » 08 Сеп 2016, 22:31

Здравейте колеги.имам е46 ,320 дизел ,комби,6-скорости,2004год.
При включване на 1ва и при натискане и пускане на газта се чува тупкане и при ускорение има вибрации.Ходих на сервиз и ми казаха "задно каре на кардана"(кръстачка).При смяна на кръстачката задилжително ли е да пращам кардана на баланс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: ремонт кардан

Мнение от Bexim » 09 Сеп 2016, 12:05

Не. Ти кардана няма да го пипаш.
Карето от своя страна има логика да е балансирано.
Точно това тупкане има цяла тема за него, едва ли ще го излекуваш с това каре, ама пробвай.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: ремонт кардан

Мнение от vasilzlatkov85 » 09 Сеп 2016, 13:44

Колега щом си разбрал, че тупкането е от карето на кардана , а не примерно от тъмпон на дифта, това каре се сменя, проблема е, че като го смениш и го сложиш и имаш вибрация отново, ще трябва и баланс да направиш на кардана.Аз съм пред същата дилема, но си взех друг кардан, който тези дни ще го монтирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: ремонт кардан

Мнение от expl0de » 09 Сеп 2016, 16:30

Някой може ли да каже за тези кардани, защо им се губи баланса толкова лесно? Гуменото каре като е балансирано, ( а то 100% е) как би предизвикало проблеми в баланса на кардана? Или предполагате, че от многото километри неговият е вече крив?
Примерно като се сменя висящ лагер трябва да се раздели кардана на 2. Ако се бележи и после се сглоби по същия начин, каква е логиката да се получат вибрации?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 335D
Мечтае да кара: M3

Re: ремонт кардан

Мнение от thebest1978 » 10 Сеп 2016, 10:42

Сваляш целия кардан и го носиш за рециклиране на карето.Там не разделят кардана,а само сменят карето,така не се губи баланса.Казвам го от опит,след манипулацията всичко е наред.Ако си от София отиди на Симеоновско шосе на входа на Зоопарка-100лв е услугата,или 2-ра у-ба цял кардан за 120лв,което не те съветвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: ремонт кардан

Мнение от philipz » 10 Сеп 2016, 16:45

bobi_todorov написа:Здравейте колеги.имам е46 ,320 дизел ,комби,6-скорости,2004год.
При включване на 1ва и при натискане и пускане на газта се чува тупкане и при ускорение има вибрации.Ходих на сервиз и ми казаха "задно каре на кардана"(кръстачка).При смяна на кръстачката задилжително ли е да пращам кардана на баланс.


Аз имам по-скоро металическо кликане като включвам на 1-ва и на задна , дори на 2-ра в много ниски обороти (около 1000) като подам газ се чува щрак щрак щрак ( метал в метал е звука ).
Въпроса ми към вас колеги е - къде може да има удар метал в метал в кардана ( като цяло от скоростната кутия до диференциала ) , предполагам може и да е някоя от полуоските и прилежащите и карета , но изглеждат здрави :roll: И най-интересното е , че ако времето е вир вода , проблема изчезва :paranoid:

Задното ми каре (дето е преди дифа) знам,че е изпуснало греста по незнайни причини . И аз предполагам е от него , защото предното го смених с чисто ново Lamforder .Сменил съм и маслото на дифа със Кастрол 75w140 , възможно ли е и от това да оказва значение ? Страх ме е обаче да го сменя това задно каре , защото може да се разцентрова кардана , абе от опит знам ,че понякога манипулациите не са успешни .
Ще следя темата и моля автора , ако дай Боже оправи проблема , да сподели :) :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.09.2016
Пол: Мъж

Re: ремонт кардан

Мнение от bobi_todorov » 10 Сеп 2016, 17:31

Колеги намерих кардан от същия автомобил и му взех задната част която ми е необходима.момчетата в сервиза белязаха карданите и после ми сложиха задната част...изчезнаха всички тупкания и вибрации...само около 130км/ч се усещат леки вибраций в кормилото но трябва да си проверя гумите и джантите да няма нещо криво при тях...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: ремонт кардан

Мнение от vasilzlatkov85 » 12 Сеп 2016, 18:32

bobi_todorov написа:Колеги намерих кардан от същия автомобил и му взех задната част която ми е необходима.момчетата в сервиза белязаха карданите и после ми сложиха задната част...изчезнаха всички тупкания и вибрации...само около 130км/ч се усещат леки вибраций в кормилото но трябва да си проверя гумите и джантите да няма нещо криво при тях...

Браво колега,и аз моя съм го приготвил ,но сега нямам време,дано до края на месеца го сменя и аз и да видя какъв ще е резултата,след това :?:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.11.2016
Пол: Мъж

Re: ремонт кардан

Мнение от Kaloqn.Genev » 14 Ное 2016, 15:37

Здравейте колеги!
Във връзка с проблемите и тропането на кардана... Преди няколко месеца имах сходен проблем като на philipz "металическо тропане на първа и задна"...Оказа се висящ лагер и гумено каре. Смених всичко по кардана двата лагера и карето. Понеже случката се случи на морето а единия от лагерите беше сол, трябваше да се реагира в първия удобен сервиз. Познат ме хасочи към сервиз в Бургас. Хората демонтираха и монтираха новите части но се появиха едни вибрации... Усещат се най-много на ниски обороти на 4-та, подавайки газ колата вибрира като на крива гума. Върнах се за рекламация в сервиза но ми обясниха че е от крива гума.. Поспорихме доста понеже гумите си бяха ОК до момента на смяната и се съмнявах по-скоро в качеството на услугата... Както и да е... тази седмица смених гуми с джанти, сложих си зимните и вибациите са същите... По прочееното от вас си мисля че и аз съм за баланс на кардана. Въпроса ми е :Може ли да ми кажете къде в София могат да ми решат проблема?
Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: ремонт кардан

Мнение от vasilzlatkov85 » 01 Дек 2016, 21:47

Kaloqn.Genev написа:Здравейте колеги!
Във връзка с проблемите и тропането на кардана... Преди няколко месеца имах сходен проблем като на philipz "металическо тропане на първа и задна"...Оказа се висящ лагер и гумено каре. Смених всичко по кардана двата лагера и карето. Понеже случката се случи на морето а единия от лагерите беше сол, трябваше да се реагира в първия удобен сервиз. Познат ме хасочи към сервиз в Бургас. Хората демонтираха и монтираха новите части но се появиха едни вибрации... Усещат се най-много на ниски обороти на 4-та, подавайки газ колата вибрира като на крива гума. Върнах се за рекламация в сервиза но ми обясниха че е от крива гума.. Поспорихме доста понеже гумите си бяха ОК до момента на смяната и се съмнявах по-скоро в качеството на услугата... Както и да е... тази седмица смених гуми с джанти, сложих си зимните и вибациите са същите... По прочееното от вас си мисля че и аз съм за баланс на кардана. Въпроса ми е :Може ли да ми кажете къде в София могат да ми решат проблема?
Благодаря предварително.

Фирма Евро Ван адреса им е булевард „Ломско шосе“ 254, занеси им го да ти направят един баланс. :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.02.2019
Кара: Bmw e46 320d, bmw e87 120d

Re: ремонт кардан

Мнение от Konstan696969 » 03 Юни 2019, 15:41

Здравейте, сервиз за баланс на кардан във Варна


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 touring

Re: ремонт кардан

Мнение от desoxr » 14 Ное 2022, 12:54

Здравейте! Имам страшни проблеми с вибрация от кардана и не мога да го реша вече цяла година. Всичко започна при смяната на висящия лагер, имаше притрисане единствено при натискане при ускорение и то само за секунда. Оказа се обаче, че и задното каре към дифа, също е с луфт и се движи трудно в едната посока. Та занесох кардана за смяна на каретата във известна фирма в София, която се занимава с такава дейност. При първото качване беше катастрофа направо, щяха да ми паднат стъклата :) , последва още едно сваляне и баланс и пак нищо. Казаха че кардана не ставал накрая. Взех втора употреба, смених му висящия и с него има вибрация при 140км/ч. Взех друг, пак му сложих лагер и пак вибрация и бучене при 120. Върнах другия, който беше при 140 и сега и с него вече е при 110. Преди да го върна обаче ходих в друга фирма за баланс да го погледнат, те казаха,че нямало смисъл, защото бил фабрично балансиран и не можел да се разбалансира. Да ама няма как да съм сигурен в това. Ако има някой опит с това и е минал успешно през такива ядове, моля за помощ и насока, къде да ми проверят кардана дали отговаря на максималните допуски за баланс! Благодаря предварително на всеки, който се отзове
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: ремонт кардан

Мнение от Lenco » 14 Ное 2022, 20:14

Дали нямаш някой друг проблем. Карал съм скъсяван кардан без балансиране, сега карам кардан на който двете части са от две различни коли и нямам проблеми.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: ремонт кардан

Мнение от stefan_suny » 15 Ное 2022, 9:18

Колега нещо друго правилли ли сте по колата междувременно- тампони диф, заден мост, двигател, скорости? Ако сте, може да не са сложени както трябва, ако не сте, може да са за смяна. Аз също и за съжаление все още имам проблеми с направата на моя кардан и ще следя с интерес. А на кои места си правил кардана, по моя опит има наистина много некадърници дето само взимат пари. Може и на лични

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 touring

Re: ремонт кардан

Мнение от desoxr » 15 Ное 2022, 11:35

Lenco написа:Дали нямаш някой друг проблем. Карал съм скъсяван кардан без балансиране, сега карам кардан на който двете части са от две различни коли и нямам проблеми.

Възможно е, но нямах такива проблеми преди да сваля кардана за първи път, само моментно притрисане в точно определен момент при ускорение, което го отдавам на закъсаният висящ лагер.А и после със всеки кардан беше вибрация при различна скорост

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook