Чисто нови дискове и пак тресе е46...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от vasilzlatkov85 » 23 Авг 2016, 19:58

RagingHornet написа:Истината е че спирачните дискове също имат "Break-in" период и процедура, която обикновено представлява плавно загряване на дисковете до работна температура и правно изстиване няколко пъти, за да се постигне освобождаване на структурните напрежения в метала. Процеса е известен още като нормализиране на метала. В инструкциите за употреба на повечето дискове го пише това.

Много точно казано :bowdown: А най много дисковете се кривят от автомивките, когато дисковете са горещи и се измият с студена вода, след това се получава , крив диск. Затова никога не карам колата на автомивка, след дълъг път. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от dr.peshev » 24 Авг 2016, 19:44

Дълъг,кратък път, няма значение:
Ако можеш да си задържиш пръста неограничено време върху диска,
чак тогава се започва миенето на колата, независимо как ще се мие!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от cmdkick » 24 Авг 2016, 21:39

Сори ако съм офф, но аз май точно така изкривих моите, зимата на едно изоставено летище, имаше към 20-30 см сняг, та възможно ли е да са се загрели и като съм ги наблъскал със сняг... защото си спомням че всичко из гумата/джантата се беше наблъскало със сняг. И точно след това някаде почна да ми тресе при рязко спиране с висока скорост. Как мислите :dunno: :dunno:
Tires are evil - destroy them all ...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от b00st » 25 Авг 2016, 11:01

На автомивка и на сняг може да изкривиш АТЕ/брембо/цимерман от Симеон, ама не и нещо истинско. Тия коли ги изкарахте от кашкавал, че трябва да се карат само на сухо и топло време, да не се мокрят и вечер да се завиват да не измръзнат :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от KPETEH » 25 Авг 2016, 11:14

Буахаха. Това са баси фантасмагориите.... Аз лично си купих на старо шенкели дискове и апарати от 328 е46 и като ги монтирах на е30-ката се сетих за таа тема и си викам, са ше са некви криви, ама майната му, ще ги мисля по натам. И директно на Калояново, нито криви, нито нищо и ги изпепелих накладките и пак нищо им няма.... Некой ако е решил да фърля 300х22, да ги дава да ги сложиме да видиме, те ли са криви, е46-ците ли са пластмасови?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от cmdkick » 25 Авг 2016, 15:21

b00st написа:На автомивка и на сняг може да изкривиш АТЕ/брембо/цимерман от Симеон, ама не и нещо истинско. Тия коли ги изкарахте от кашкавал, че трябва да се карат само на сухо и топло време, да не се мокрят и вечер да се завиват да не измръзнат :kuku:

Аз да съм казал някаде че са истински дисковете ми, с тях зех колата не ги знам какви са, от този случай почна при рязко спиране с висока скорост да ми тресе леко, може и Тайвански да са - :dunno:

KPETEH написа:Буахаха. Това са баси фантасмагориите.... Аз лично си купих на старо шенкели дискове и апарати от 328 е46 и като ги монтирах на е30-ката се сетих за таа тема и си викам, са ше са некви криви, ама майната му, ще ги мисля по натам. И директно на Калояново, нито криви, нито нищо и ги изпепелих накладките и пак нищо им няма.... Некой ако е решил да фърля 300х22, да ги дава да ги сложиме да видиме, те ли са криви, е46-ците ли са пластмасови?!


Ще ти там да мойте като ги сменя.

Е46-ците са са от стиропор, не от пластмаса... Е-36-ците (имал съм такава) са къде къде по сигурни автомобили, направени са от криптонит.

:OT: :bchug: :bchug: :OT:
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от skoklev » 25 Авг 2016, 15:32

И при мен след около 10к с нови АТЕ power discs и накладки АТЕ положението е... яко биене.
Супер си бяха, не съм ги тероризирал, просто към морето постепенно взе да бие все повече при спиране, та докато се прибера вече м/у 120 и 40км/ч бие яко. Как е възможно нямам идея. Ще ида да видят ходовата част и гумите, но ако е от тях надали само при спиране щеше да бие... :dunno:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от Zagy » 25 Авг 2016, 16:09

Пичове, колегата RagingHornet го е казал много добре - каквито и да са дисковете (менте или оригинал), те са от стомана, която си има термични характеристики - не можеш да избягаш от тях. Ако горещ диск се охлади бързо - може да се стигне до спукване или изкривяване.

Разбирам от стомани - тия, дето ме познават, знаят за какво говоря ;)
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от vasilzlatkov85 » 25 Авг 2016, 21:23

Zagy написа:Пичове, колегата RagingHornet го е казал много добре - каквито и да са дисковете (менте или оригинал), те са от стомана, която си има термични характеристики - не можеш да избягаш от тях. Ако горещ диск се охлади бързо - може да се стигне до спукване или изкривяване.

Разбирам от стомани - тия, дето ме познават, знаят за какво говоря ;)

:bowdown: :bowdown: :bowdown: ,Да ама повечето не се съобразяват с това :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от NGneer4eto » 25 Авг 2016, 21:59

cmdkick написа:
b00st написа:
Е46-ците са са от стиропор, не от пластмаса... Е-36-ците (имал съм такава) са къде къде по сигурни автомобили, направени са от криптонит.

:OT: :bchug: :bchug: :OT:


От стиропор са тези, които са дошли в България и са набръскани с китайски гаражни авточасти от хубавите ни магазини, за да е евтинко, ама БМВ. А тия 200 -300 000 км в Италия - несменяне на масло, филтри, небалансиране на гуми и липса на всякаква поддръжка стиропорена кола ще ги издържи ли? Аз лично слагам при всеки ремонт или ОЕМ част или от най-добрите заместители. Досега проблем със сменено не съм имал. Благодарение на форума дадох пари за ОЕМ дискове и вече 12 000 км нямам никакви проблеми с тях.
Тези неща за автомивката и снега са супер забавни. :lol: Явно много здраво карате до автомивката, че да загреете спирачките до червено. А автомивки, където изполиват колата в началото със студена вода досега не съм виждал. :D Да не говорим за чакането преди да ти дойде реда. Въпреки че едва ли студената вода би променила нещо, защото да минеш през локва е същото, а ако ставаше така, нямаше да има автомобил с прави дискове, особено Е46 :mhihi:.
Колега Zagy, много сте прави с колегата за металите, за спукването и т.н. Така е, но някои метали имат по-голяма устойчивост на термични разширения и свивания от други. Ето защо ОЕМ дисковете нямат нищо общо с продаваните (повечето от които дори не са от марката за която са продадени). Аз лично изобщо не съм си разработвал новите дискове. Разбира се първите 1000км не съм скачал на спирачката. Иначе пък не съм виждал в инструкциите за употреба на нов автомобил да пише да се внимава със спирачките и да се натискат леко в началото или да се разработват.
Повечето Е46-ци, които купуваме са с оригинални дискове на над 200000км. Явно толкова им е живота. При другите марки за тези километри вече имат по 3-4мм ръб и пак са за смяна. Иначе пък да се коментират Тextar, АТЕ, BREMBO (уж), които нямат нищо общо с БМВ и от това да се правят изводи за качеството на БМВ е крайно несерозно. Стегнете се малко!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от K_Ilkov » 26 Авг 2016, 10:25

NGneer4eto написа:Повечето Е46-ци, които купуваме са с оригинални дискове на над 200000км.

Доколкото съм съгласен с другото написано от теб, това НЙЕ сигурно :lol:
330-ката която имах беше със сервизна история от немско - имах всяка фактура ...
през 50 000 предни накладки с дисковете ... явно докато се обслужва в БМВ не им гледат ръбовете, а просто сменят :mhihi:

А и 200к да изкарат дисковете, не че е невъзможно ама ше е мааалко трудно вече ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от KPETEH » 26 Авг 2016, 12:35

Има няколко основни причини който дори и не подозиране, но оказват сериозно влияние върху живота и експоатацията на дисковете.
1. Докато колата се движи, независимо, че джантата се върти, винаги някаква част от диска е изложена на слънчевите лъчи, което в комбинация с центробежните сили при въртенето на диска, води до неравномерно "разтичане" на диска. Реално то не се вижда, защото апарата обира всичко което опира в него, но на места диска по краищата става по-дебел и това влияе на баланса. Има начин да се разпробият тези дискове на определени места със специални полупластмасови бургии, които в момента в който премахват метала оставят пластмасов слой в дупката като по този начин предпазват диска от поява на пукнатини и естествено ръжда... Това е в случай, когато е лято.
2. През зимата процеса е точно обратния: Студът кара диска да се се свива, като от това той се подува в средата, и ако накладките са ви прекалено меки, те не смогват да се справят при което се износват неравномерно. Проблема е, че диска се подува и навътре в каналите за охлаждане, което пречи на събралата се вода и сняг да се оттекат. През нощтта тя замръзва и отново пука дисковете. В частни случаи, ако влезете с автомобила в дълбоки преспи и снегът обгърне изцяло диска, то той "настръхва", като по повърхностния му слой се получават малки пори, които развалят баланса и от там се наблюдава тресенето.
3. В случай, че си миете дисковете на автомивки, предупреждавайте миячите да намаляват налягането на водоструйката когато я фокусират върху дисковете. Налягането е сериозно и само посебе си е достатъчно да изкриви дисковете! Също така е важно да НЕ се използва белина или друг агресивен продукт, за да не се избели най-горния, предпазен слой на дисковете. Виждали сте го - или е сив или полупрозрачен, леко мазен.
Надявам се да съм бил полезен. Аз също съм сериозен и хора ме познават :yes:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от Zagy » 26 Авг 2016, 15:22

Ти това за разтичането и подуването на дисковете сериозно ли го написа? :shock: :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от cmdkick » 26 Авг 2016, 15:53

И за белината... :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз тъкмо бях тръгнал да си мия дисковете с белина...

:OT: А с "Вениш" за цветно пране става ли :dunno: :dunno: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :OT:
Tires are evil - destroy them all ...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Чисто нови дискове и пак тресе е46...

Мнение от Zagy » 26 Авг 2016, 16:04

Само не слагай Ленор да не омекнат :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook