Проблем с шум в мотора

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.10.2006

Проблем с шум в мотора

Мнение от Mario316 » 11 Окт 2006, 8:15

Карам Е46 316, преди около седмица започнах да чувам шум в двигателя при оборото след 2800.. т.е. при по-високи обороти.Чува се нещо като леко чукане ватре, отна1ало си помислих, че е възможно да е лагер на водна помпа, или някой друг лагер.Но явно се чува да е някаде вътре в мотора.Записах час в Дарукар, кадето специалисти казаха,че е вероятно някаде вътре в мотора, но трябва да се отвори картера и тогава да се установи.
Моля дайте ми съвет, дали да отварям двигателя, дали да я карам на още майстори...какво може да бъде.Маслото е сменено преди 8000 км с БМВ лонг лайф оригинално немско.

Благодяря!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.10.2006

САМО ЗА ВАШЕ ИНФО!!!

Мнение от Mario316 » 14 Окт 2006, 8:06

Само за ваше инфо, отидох в КАМОР и там установиха същността на проблема, а именно оптегач на веригата... от там се чувал шума.Така,че съвета ми е да не се вярва на техниците в Дарукар. Те просто нищо не разбират.За втори път се убеждавам.Първият беше не преди много време като 3 пати ходих да видят от къде тече антифриз от водо-охладителната система....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 27.03.2006
Местоположение: София

Мнение от shenko » 14 Окт 2006, 8:33

и смени ли обтегача, оправи ли се?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 27.07.2005
Местоположение: София

Проблем с шум в мотора

Мнение от pretendeer » 14 Окт 2006, 15:03

Между другото, какъв ти е бил проблема с теча от охладителната система, защото на мен ми мокри преливното казанче, отгоре точно под гумения маркуч ?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook