Монтаж на цяла задна седалка

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 24.10.2012
Пол: Мъж

Монтаж на цяла задна седалка

Мнение от ghivanov » 25 Май 2015, 22:22

Здравейте колеги. Моята 46-ца е преди фейса и седалката задната беше от две части. ПРеди два дни си смених салона но се оказа че новата която съм купил е цяла. До колкото разбрах при този вариант с цяла задна седалка има една ламарина която стои между седалката и багажника. Въпросът ми е дали ще пасне тази ламарина ако я взема от друга кола и какво друго ми е нужно за да прикрепя добре облегалката?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Монтаж на цяла задна седалка

Мнение от red_bull92 » 26 Май 2015, 9:01

Разликата е, че при седалката от две части на задната част има твърди панели, а при цялата седалка ги няма. Разликата в купето е, че при седалките от две части има голчма дупка в купето, а при целата седалка въобще няма дупка в купето или има малка дупка само за подлакътник. Начина на захващане на двата вида седалки е различен, а и тази ламарина за която си мислиш ще трябва да я режеш от кола донор и да я заваряваш на твоята, а и според мен е по-добре да можеш да бъркаш през купето в багажника например когато вали много силен дъжд и съветът ми е да пуснеш цялата седалка за продаване, а да си намериш такава от две части. :yes: Ето такава е разликата на купетата. Показвам ти при е36, но и при е46 е така http://picbg.net/pic.php?u=71651yTX3S&i=772890 от тук гледаи на втория ред средната снимка http://www.album.bg/e36_na_chasti?view=3&page=4
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 24.10.2012
Пол: Мъж

Re: Монтаж на цяла задна седалка

Мнение от ghivanov » 26 Май 2015, 16:02

Успях да намеря ламарината с корите. Знам че ще трябва да се заваря, но вариантътс продаване на задната седалка и замяна с друга е сложен защото тази е с алкантара, а и няма да има особен интерес само за част от салона както и че трудно9 някой ще продава само задните седалки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Монтаж на цяла задна седалка

Мнение от sannikolaus » 26 Май 2015, 17:59

Аз наскоро сменявах салона си. При мен случаят беше обратен. От цяла задна облегалка взех салон със задна облегалка на 4 части. Захващането е съвсем различно, а и колегата в горният пост правилно ти е обяснил какъв филм е да вземеш ламарината от донор и да я сложиш на твоята кола. Да не говорим, че може да се наложи и захващането да преправяш. Аз доста си поиграх докато успея да направя моята като хората. Хем не съм махал ламарината, хем си монтирах задната облегалка с твърди панели. Може да се бърка в багажника само през ски сака (подлакътника).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: Монтаж на цяла задна седалка

Мнение от m0deren » 09 Яну 2022, 8:49

Аз съм също бях с салон с две части на задната седалка, смених го с такъв с падащи гърбове. Всичко е точно след заварките и т.н. но остана дилемата с ламарината която остана, страх ме е да я срежа цялата за да не отслабя купето. Дайте съвет как да процедирам защото ми се иска да използвам екстрата на падащите седалки без да вредя на колата. Мислил съм да си сложа разпънка на задните бомбета, но не съм сигурен дали ще е правилно? :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 11.01.2015
Пол: Мъж

Re: Монтаж на цяла задна седалка

Мнение от Stefan78 » 29 Яну 2022, 3:14

Колега и аз съм решил да режа тая гадна ламарина за да си товаря разни неща на феслифт седан са така но за да съм сигурен ще сложа и задна разпънка че да ми е мирна главата на пролет да се стопли като я отрежа ще ъпдейтна ако излязъл проблеми

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook