Няколко въпроса за смяна на салон

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от kpa » 01 Мар 2015, 12:38

Здравейте, колеги.
Стигнах до момента с подмяна на салона с кожено рекаро и имам няколко въпроса. Колата е купе и естествено новият салон е от англичанка.

1. Настоящият ми салон също е електрически и смятам да поставя новите седалка и облегалка в/у настоящия ми механизъм с памет. Какво се случва ако вържа панела със запаметени позиции от англичанката и на пътническата седалка? Възможно ли е са имам шофьорска и пътническа седалка с памет? Ако не - коя от двете ще работи?

2. Дайте идеи какво да правя с механизмите за бързо сгъване. Искам пътническата седалка да има ръчка за сгъване и от двете страни, но очевидно няма как да се получи, ако искам шофьорската седалка да може да има ръчка откъм вратата. Има ли вариант да ползвам механизма от старите ми седалки?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от 100imenov » 01 Мар 2015, 20:08

Сегашния ако е имал памет си ок, ако искаш и пасажерската да помни, трябва да я вържеш към Кан шината в жабката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от kpa » 01 Мар 2015, 20:55

100imenov написа:Сегашния ако е имал памет си ок, ако искаш и пасажерската да помни, трябва да я вържеш към Кан шината в жабката.


Сегашния също е с памет. Някаква схема или инструкции може ли да се намрят?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от 100imenov » 02 Мар 2015, 0:16

Схема поне аз не знам къде има, мога да кажа какво аз съм правил. Купуваш букса с кабел с номер 61130006663, която се включва в пин 15 на кутията под седалката (в случая пасажерската),слагаш един мост с номер 61138353747 към който наставяш кабел с дебелина около 0.75 квадрата и го извеждаш в черната кутия над бушоните където влизат всички кабели с цвят червено, бяло и жълто.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от m1sh0k » 03 Мар 2015, 11:40

Здравейте , имам и аз един подобен въпрос , имам нормален салон с памет и рекаро с ръчки ,като и двата са си от нормален ляв волан , възможно ли е да прехвърля управлението. И още един въпрос , дали на този салон има подгрев понеже има доста кабели , като за ръчен салон.
20150302_143003.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от kpa » 05 Мар 2015, 8:24

m1sh0k написа:Здравейте , имам и аз един подобен въпрос , имам нормален салон с памет и рекаро с ръчки ,като и двата са си от нормален ляв волан , възможно ли е да прехвърля управлението. И още един въпрос , дали на този салон има подгрев понеже има доста кабели , като за ръчен салон.
20150302_143003.jpg


Това ми прилича на пътническата седалка, т.е. единия кабел е за пиропатрона на колана, а другия е да сензора за еърбега.

Рекаро има 4 моторчета за регулиране на седалката, нормалните електрически седалки имат три. Ако смениш основите ще загубиш възможността независимо да регулираш височината на предната част на седалката. Не е голям проблем, но го имай предвид.

Някой от по-знаещите да сподели опит за преминаването от ръчен --> електрически салон. Попадал съм на ето това тук, дано ти помогне: http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=348165

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от 100imenov » 05 Мар 2015, 9:09

Аз съм го правил и ако единия е рекаро, а другия обикновен НЕ СТАВА.На рекарото опората при свивките на краката е към самата шина и съответно няма как да сложиш дунапрена и тапицяерията от нормалния.Ако имаш подгрев трябва да видиш тънък кабел в крайната част на седлолто където се събира с облегалката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от m1sh0k » 11 Мар 2015, 12:23

Става процедурата , вече го направих. Разликат в механизмите е само ръчката за повдигане на предната част на седалката и си има място и на стандартният механизъм за нея /има едни планки на нейното място/. Сниманата седалка не беше пасажерската и въпросните кабели отиваха в облегалката и седалката , явно е било подгрев , но ги размених за друг салон.

Колегата , който иска да разменя механизмите заради ел-а .. няма смисъл да се маха целият механизъм ,а може да се смени само модула и окабеляването , държи се на 1 болтче и няколко щипки.

И да попитам, дали може да се намери такава тапицерия някъде ? Пасажерската /бившата шофьорска/ е с доста протъркана опора ..

IMG_20150307_102144.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от kpa » 17 Мар 2015, 3:53

m1sh0k написа:Става процедурата , вече го направих. Разликат в механизмите е само ръчката за повдигане на предната част на седалката и си има място и на стандартният механизъм за нея /има едни планки на нейното място/. Сниманата седалка не беше пасажерската и въпросните кабели отиваха в облегалката и седалката , явно е било подгрев , но ги размених за друг салон.

Колегата , който иска да разменя механизмите заради ел-а .. няма смисъл да се маха целият механизъм ,а може да се смени само модула и окабеляването , държи се на 1 болтче и няколко щипки.



Отказах се от идеята за памет и на двете седалки, но наистина се оказа, че мога да саменя само окабеляването - отне около 15 минутки за двете седалки.
Модула за управление обаче може да ми създаде малко проблеми. Както казах по-горе, рекарото е с 4 моторчета, а обикновения електрически сало е само с три. Има ли някакви варианти за преправяне или трябва да си върся модул от кола с ляв волан?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от MMG » 17 Мар 2015, 22:19

Според вас този салон има ли подгряване?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

член на клуба
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само 2 вратки

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от Stoicho » 18 Мар 2015, 15:29

Колеги,някой може ли да ме осветли....ел.рекаро може ли да се преправи на ръчно...в момента имам налични един обикновен(нерекаро)салон и един ел.рекаро от англичанка...та от две едно :angel: :banghead:
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.А.Б."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от m1sh0k » 18 Мар 2015, 20:14

Ами по всяка вероятност ще стане , но ще загубиш настройката за вдигане на предната част на седалката. При мен стана малко хибридно и тази настройка ми е ръчна , но взех механизма от ръчният салон ,а ти в случая няма от къде да вземеш механизма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от julkata1 » 24 Мар 2015, 11:04

Да ползвам темата и аз да не пиша нова, ако седалките са ел+памет, какво трябва да се сложи на кола без памет за да работят?

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от mumford » 18 Апр 2016, 21:29

Предлагат ми салон от англичанка. Plug and Play ли е смяната на модула за регулиране и запаметяване с такъв от кола с ляв волан ?Изображение


Другото което разбрах, е че трябва да се размени кантара на седалката при тапицер. Има ли още някакви разлики с тази от ляв ? Салона е рекаро

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Няколко въпроса за смяна на салон

Мнение от 100imenov » 18 Апр 2016, 22:03

Plug & Play е да, но доста труден за намиране. Ако си с купе, разлика има в дръжките на облегалката, но не болка за умиране.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook