Проблем с комфорт модула

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.12.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 d 2002 Kombi

Проблем с комфорт модула

Мнение от lub4081 » 08 Фев 2015, 22:24

Здравейте Колеги,

От две седмици когато отключа колата с копчето от ключа и всички прозорци се свалят. Това е всеки път. Какъв може да е проблема и къде да търся решение. Колата е БМВ Е 46 2002 год.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E30

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от kinghood » 09 Фев 2015, 8:40

Първо пробвай с обучаване на комфорт модула, ако не помогне пробвай с подмяна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от oci » 21 Фев 2015, 15:31

lub4081 написа:Здравейте Колеги,

От две седмици когато отключа колата с копчето от ключа и всички прозорци се свалят. Това е всеки път. Какъв може да е проблема и къде да търся решение. Колата е БМВ Е 46 2002 год.

Ти си го написал, в заглавието е проблема :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от oci » 21 Фев 2015, 23:11

Проблема е в самия модул :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 12.07.2014
Пол: Мъж
Кара: е46 320d 2002/w9

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от KpakuBaH » 23 Фев 2015, 20:18

До колкото ми е известно "комфорт модула" или по-точно - тази функция, се осигурява от ZKE, или по-точно модула GM5 при нашите E46-ци. Не пречи, преди да се юрнеш по автоморги, да се опиташ да го обезточиш, т.е. - да го рестартираш. При мен странните ефекти изчезнаха след подобно рестартиране. Не зная дали е възможно да се направи през диагностичните софтуери - аз го направих с махане на жабката и премахване с последващо връщане на трите куплунга, които влизат в модула. Вероятно е възможно и с просто махане на "-" от акумулатора, но не е ясно колко време трябва да изчакаш. През куплунгите с изчакване (примерно 5 минути) е значително по-сигурно. Поне не пречи да пробваш да развиеш 6 винта и да откачиш и закачиш 3 куплунга :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 12.07.2014
Пол: Мъж
Кара: е46 320d 2002/w9

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от KpakuBaH » 23 Фев 2015, 20:31

Ето филмче на процедурата :) Няма нужда да махаш кората под "стелажа" и да го откачаш от държачите - необходимо е само да махнеш буксите, да изчакаш 5-10 минути и да ги върнеш.
https://www.youtube.com/watch?v=L-2Xyubp0Wk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от abracadabra » 20 Мар 2021, 16:44

Темата може да е стара, но и аз да допълня за моя проблем. От известно време при студено време най-често понякога не ми заключва и отключва колата. Дистанционното е продълговатото с чипа на 433 MHz. Веднъж ми тотално спря да работи комфорт модула (иначе прещраква) и само моята врата се отваряше. Отидох при ключар и той провери дистанционното, почисти, нещо запои.. и каза че ми е ОК. Пробвахме пак и същото. Отидох при електрик, той беше заети и аз си поиграх с дистанционното и почна от време на време да отваря и затваря всички врати, даже и копчето на конзолата по средата и то проработи... ,- и така си карам досега "тука има-тука нема". Ще пробвам вадене на трите букси описано по-горе. Проблеме там ли е или има и друго? Съвети и коментари ще са ми нужни. Искам да знам повече за проблема. Също ако я заача на диагностика дали ще излезе нещо и дало може от там да се рестартира модула?
П.П.
Също колата е 98 преди фейс, тези чипове в дистанционното клонират ли се?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 13.08.2019
Пол: Мъж

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от sente99 » 20 Мар 2021, 18:36

abracadabra написа:Темата може да е стара, но и аз да допълня за моя проблем. От известно време при студено време най-често понякога не ми заключва и отключва колата. Дистанционното е продълговатото с чипа на 433 MHz. Веднъж ми тотално спря да работи комфорт модула (иначе прещраква) и само моята врата се отваряше. Отидох при ключар и той провери дистанционното, почисти, нещо запои.. и каза че ми е ОК. Пробвахме пак и същото. Отидох при електрик, той беше заети и аз си поиграх с дистанционното и почна от време на време да отваря и затваря всички врати, даже и копчето на конзолата по средата и то проработи... ,- и така си карам досега "тука има-тука нема". Ще пробвам вадене на трите букси описано по-горе. Проблеме там ли е или има и друго? Съвети и коментари ще са ми нужни. Искам да знам повече за проблема. Също ако я заача на диагностика дали ще излезе нещо и дало може от там да се рестартира модула?
П.П.
Също колата е 98 преди фейс, тези чипове в дистанционното клонират ли се?
Може да имаш проблем с микрорелетата в модула.
Чипове се клонират, вече 4 съм написал.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Проблем с комфорт модула

Мнение от abracadabra » 29 Мар 2021, 9:25

Да за чиповете е хубаво да знам че може да ми го клонира. Защото ключара каза че имало чипове за нашите коли които не се получавало и можело да унищожи и този чип.... Има ли такава опастност? Моята е 98г. от първите. Аз искам само още един чип и ще си го сложа в друг ключ(без дистанционно) та да мога да паля колата и с него. Искам да го монтирам така чипа че да се мокри ключа и да няма проблем.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook