теч на масло от картерната вентилация

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София-Перник
Кара: bmw e46

теч на масло от картерната вентилация

Мнение от oxi1 » 18 Дек 2014, 17:12

здравейте колеги имам странен проблем с теч на масло от тръбичката идваща от картерната вентилация (тази която влиза в големия маркуч към турбото .Рещих че проблема е от некачественото масло с което взех колата и го смених с кастрол 5х30 но теча продължи.След това смених и филтъра на картерната вентилация с нов дунапрене и теча пак продължи сега съм уж с необлужваем и теча пак фо има.Вече незнам къде е проблема.Знам че малко на гадаене ще го докараме ама не знам какво да правя вече.По сервизите ми вдигат рамене и те така.Мерси предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от vvasilev1 » 18 Дек 2014, 20:11

Имаш ли разход на масло?
Проблеми с мощност?
В кой град си?
С кой мотор?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София-Перник
Кара: bmw e46

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от oxi1 » 19 Дек 2014, 17:33

от София съм.Няма как да нямам загуба на масло при положение че ми тече по улицата.Иначе мотора е 320д 150кс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от zvetiko » 19 Дек 2014, 18:12

oxi1 написа:здравейте колеги имам странен проблем с теч на масло от тръбичката идваща от картерната вентилация (тази която влиза в големия маркуч към турбото .Рещих че проблема е от некачественото масло с което взех колата и го смених с кастрол 5х30 но теча продължи.След това смених и филтъра на картерната вентилация с нов дунапрене и теча пак продължи сега съм уж с необлужваем и теча пак фо има.Вече незнам къде е проблема.Знам че малко на гадаене ще го докараме ама не знам какво да правя вече.По сервизите ми вдигат рамене и те така.Мерси предварително.



Колега, масло 5W30 не е особено подходящо, по-добре 5W40, което е по-стабилно при натоварен двигател. Клапана за картерни газове, прави някакво сепариране на маслото в картертните газове, но не и на 100%. За това има и маслени пари, на мястото, което си посочил. Като вариант е или да смениш целият въздуховод или ако маркуча не се е втвърдил много, на местата на течовете, да пристегнеш със скоба.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от unikalen88 » 20 Дек 2014, 13:27

ами измиии мотора и виж точно от къде тече,ако е от филтара за картерни газове го смени,може турбината да е заминала и да качва тя масло,то така може да е от 124124124 неща,докато не се види от къде е точно незнам кои щи помогне
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София-Перник
Кара: bmw e46

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от oxi1 » 20 Дек 2014, 19:59

unikalen88 написа:ами измиии мотора и виж точно от къде тече,ако е от филтара за картерни газове го смени,може турбината да е заминала и да качва тя масло,то така може да е от 124124124 неща,докато не се види от къде е точно незнам кои щи помогне

Е КОЛЕГА не прочете ли че филтъра за картерните газове съм го сменил 3 пъти с нови и то от всички модели сменяеми и несменяеми ефект нулев.Относно товара на колата ми кво да кажа тя рядко се кара до 2500обор. така че не мисля кастрола 5х30 да се товари толкова особенно и сега зимата.Турбото и турбо пътишата ги гледах днеска и няма омасляване освен обичайното мазно по стените.Направи ми впечатление че в егр клапана имаше масло??????или поне голямо количество пари в течно състояние. а е чистен преди месец до блясък.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от vvasilev1 » 20 Дек 2014, 20:57

Колата има ли добра тяга?
Как е с разхода на гориво?
Има ли пушеци когато настъпваш?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София-Перник
Кара: bmw e46

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от oxi1 » 20 Дек 2014, 21:38

[quote="vvasilev1"]Колата има ли добра тяга?
Как е с разхода на гориво?
Има ли пушеци когато настъпиш
за тяга има тяга напоследък я тествам постоянно.
разхода и е повече от добър
пуши когато я изрежа примерно на 2 ра изпушва един облак и после спира веднага но това го отдавам на премахнатите клапи и катализатор.
май на края ще я разкостя цялата ище мия и ще гледам.днес я разглабях за смяна на подгревното реле и ми направи впечатление че се е насъбрало обилно масло върху кората под мотора пред водача

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от vvasilev1 » 20 Дек 2014, 23:20

Аз залагам на проблем с турбото.
Има няколко сервиза във форума, където мисля, че могат да погледната колата и да кажат компетентно мнение.
Но маслото в ЕГРа и това което е по кората ми изглеждат като набито масло от студена част на турбото в маркучите към смукателен колектор.
Сигурно и интеркулъра е пълен с масло.

Успех и пиши

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от unikalen88 » 21 Дек 2014, 15:52

аз прочетох,но преди с един филтър такъв дерт имах че направо се оплаших,беше дунапренен и при слагането в корпуса се беше спукъл и такова пушене правише през ауспуха че мислих че турбото е заминало,та ако си сменял само филтърчето,смени го заедно с тялото,и обясни или снимаи от къде е теча,попринцип моята хвърляше яко в агр-ра като се сцепи филтара,но щом има при агр-ра трябва и да пуши колата
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София-Перник
Кара: bmw e46

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от oxi1 » 22 Дек 2014, 10:12

Изпушва само при първоначално настъпване.Прави един облак дим при старта и това е после няма и помен от пушък.Странното е че и сутрин като е студена пак не пуши дори напротив след като изчистих колектора и егр преди месец изчезнаха и гадните черни пушеци.Незнам дали паслото което прокапва не е старото което е текло по корите и тръбите инсега просто да се оттича още защото видимо намаляват капките по асвалта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от unikalen88 » 27 Дек 2014, 14:12

:nono:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.11.2007
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Е46
Мечтае да кара: Совалка
Детайли за колата: Е46 320д 150кончета

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от kalitko_89 » 30 Мар 2022, 8:21

oxi1 написа:здравейте колеги имам странен проблем с теч на масло от тръбичката идваща от картерната вентилация (тази която влиза в големия маркуч към турбото .Рещих че проблема е от некачественото масло с което взех колата и го смених с кастрол 5х30 но теча продължи.След това смених и филтъра на картерната вентилация с нов дунапрене и теча пак продължи сега съм уж с необлужваем и теча пак фо има.Вече незнам къде е проблема.Знам че малко на гадаене ще го докараме ама не знам какво да правя вече.По сервизите ми вдигат рамене и те така.Мерси предварително.

Колега доста късно се включвам относно тази тема но какъв беше проблема в крайна сметка?как го реши тъй като в момента съм със същия проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: теч на масло от картерната вентилация

Мнение от kolov » 10 Авг 2022, 20:25

oxi1 написа:здравейте колеги имам странен проблем с теч на масло от тръбичката идваща от картерната вентилация (тази която влиза в големия маркуч към турбото .Рещих че проблема е от некачественото масло с което взех колата и го смених с кастрол 5х30 но теча продължи.След това смених и филтъра на картерната вентилация с нов дунапрене и теча пак продължи сега съм уж с необлужваем и теча пак фо има.Вече незнам къде е проблема.Знам че малко на гадаене ще го докараме ама не знам какво да правя вече.По сервизите ми вдигат рамене и те така.Мерси предварително.

Здравей колега някаква снимка имаш ли къде точно се намират тези маркучи, защо те питам от известно време когато започна да я карам по нанагорнище започва да ми мерише на масло, и когато я тормозя повече пак започва да ми мериш( миризмата е такава че все едно капе върху колектора ) и за това исках да знам къде е са тези маркучи.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook