Пуши синьо през зимата 320d

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 18.08.2013
Кара: 320d
Детайли за колата: M47D20

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от released » 01 Ное 2014, 18:04

Мисля че знам от какво е момчета... Когато сменях маслото и филтрите, ми сложиха 5 л. като ме увериха че толкова събира този мотор. Когато вдигнах щеката и видях че маслото е над максимума, и лампата за нивото на маслото ми светва при всяко палене, отидох и им показах че маслото е над мах. и ми отговориха че щеката не е от този мотор та и за се вадила трудно, а че лампата в таблото давала на късо (глупости). В крайна сметка щеката е оригинална - сравнено с 3 др. бмв-та с този мотор, следователно има повече масло отколкото трябва и затова пуши когато е студена. Скоро ще го сменям и ще налея 4 л. като за начало като измина 40-50 км. ще видя дали ще иска доливане, защото не знам колко точно събира този мотор и тогава ще проверя и свещите...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.08.2013
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: е46 136к.с.
Мечтае да кара: м3

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от Тодориев » 01 Ное 2014, 18:14

сменял съм масло около 20 пъти на точно този мотор сипваш 4.50л. и нямаш проблем отива малко под макса, но това, че са сипали 5л. не оказва влияние за пушенето (ако не гори разбирасе) това, че е препалнен единствено може да протече от някаде по каталог е наистина 5л но винаги остава малко вътре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 18.08.2013
Кара: 320d
Детайли за колата: M47D20

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от released » 01 Ное 2014, 18:19

Явно наистина имам проблем с някоя свещ... Още малко остава и ще сменя свещите филтъра на картерните газове, масленния филър и самото масло... Интересното е че, маслото не го е барнала изобщо! Сега когато стана студено и е колко 5-10 градуса докато излезе от студеният диапазон пуши, но когато е по-топло няма ядове... Стане ли време да ги сменям, ще пиша в темата дали е имала промяна ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Трабант

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от BMW_E46_320d » 14 Яну 2017, 15:09

Здравейте и аз имам същия проблем с пушенето.Сутрин като завъртя ключа палеше малко трудно оказаха се 4-те свещи,казах си добре щом ще се разглобява поне да махна "пеперудките" свалям всмукателните тръби и гледам имат нагар започвам да ги чистя с отверка,но не беше много ефикасно налях ги с бензин постоя малко изсипах го сложих тапите и зглобих всичко,после запуших вакум-а на ЕГР-клапана смених маслото , масления/въздушния/горивен филтър както и този на картерните газове.После времето застудя като палех сутрин колата пушеше сиво като конденз но след малко заприличваше на син пушек който се забелязва дори и когато колата загрее.Откачих маркуча който влиза в ЕГР-а и там беше сухо е ЕГР-а имаше съвсем малко нагар (него не го бях чистил) направил ли съм някаква грешка при смяната на консумативите или при чистенето на всмукателните тръби с бензина,незнам първоначално и сложих масло 10w40 но като стана студено забелязах че стана гъсто смених го с 5w40 + маслен филтър но колата продължава да пуши.Като купувах колата също беше много судено а и не беше палене от доста време и нямаше тези проблеми дори и с изгорелите свещи вървеше си и сега си върви много,става дума за 150конския мотор.Също като застана до ауспуха мирише и люти на очите но незнам дали е от спирта който сипах за да не замръзва нафтата и ли е от друго.Закачихме я на диагностика но нищо имаше грешки но не бяха свързани с двигателя освен 4 свещи изтрихме ги и повече не се появиха.Очаквам отговори ще съм много благодарен на всеки който сподели мнение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от vvasilev1 » 17 Яну 2017, 18:34

BMW_E46_320d написа:Здравейте и аз имам същия проблем с пушенето.Сутрин като завъртя ключа палеше малко трудно оказаха се 4-те свещи,казах си добре щом ще се разглобява поне да махна "пеперудките" свалям всмукателните тръби и гледам имат нагар започвам да ги чистя с отверка,но не беше много ефикасно налях ги с бензин постоя малко изсипах го сложих тапите и зглобих всичко,после запуших вакум-а на ЕГР-клапана смених маслото , масления/въздушния/горивен филтър както и този на картерните газове.После времето застудя като палех сутрин колата пушеше сиво като конденз но след малко заприличваше на син пушек който се забелязва дори и когато колата загрее.Откачих маркуча който влиза в ЕГР-а и там беше сухо е ЕГР-а имаше съвсем малко нагар (него не го бях чистил) направил ли съм някаква грешка при смяната на консумативите или при чистенето на всмукателните тръби с бензина,незнам първоначално и сложих масло 10w40 но като стана студено забелязах че стана гъсто смених го с 5w40 + маслен филтър но колата продължава да пуши.Като купувах колата също беше много судено а и не беше палене от доста време и нямаше тези проблеми дори и с изгорелите свещи вървеше си и сега си върви много,става дума за 150конския мотор.Също като застана до ауспуха мирише и люти на очите но незнам дали е от спирта който сипах за да не замръзва нафтата и ли е от друго.Закачихме я на диагностика но нищо имаше грешки но не бяха свързани с двигателя освен 4 свещи изтрихме ги и повече не се появиха.Очаквам отговори ще съм много благодарен на всеки който сподели мнение

След като загрее пуши ли синьо?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Трабант

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от BMW_E46_320d » 27 Яну 2017, 20:02

Да,замомент се оправи изчистих пак всмукателните тръби този път доста добре смених гумичките и зглобих,като този път отпуших ЕГР-а.Паля колата и всичко заспа изгуби се миризмата и пушека.Но на следшащия ден пак същата исторя.Забелязах сега на студено има едно специфично чукане,като на дюза.Свалих капака за да разкрия двигателя и като застана с ухо над 1-ва дюза се чува това чукане,а над другите много слабо.Има ли възможност да е от нея на моята диагностика,като пусна тест на дюзите (нещо в милиграми се мери)нормата е -4до+5милиграма а на мен пи показва -82 и нещо.И на заграяла кола пак мирише и люти ожасно и пуши бледо сивкаш/син пушек някакви идеи,не е от турбото на 100% няма никви луфтове и кулера беше доста чист,за сегминти също мися че не е защото с 4 изгорели свещи палеше на -10 малко въртеше докато запали и изпушваше черно но това се оправи след смяната на свещите

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от VladiE » 28 Яну 2017, 13:01

Колега,
поне в INPA-та е маркирано като максимално допустими отклонения от -3 до +3 милиграма
-82 е огромна корекция, а и щом чуваш дюзата, значи от това е проблема.

Ето да си направиш съпоставка - това са данните при мен на студен мотор (през есента)

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от nikola59 » 28 Яну 2017, 17:38

BMW_E46_320d написа:Да,замомент се оправи изчистих пак всмукателните тръби този път доста добре смених гумичките и зглобих,като този път отпуших ЕГР-а.Паля колата и всичко заспа изгуби се миризмата и пушека.Но на следшащия ден пак същата исторя.Забелязах сега на студено има едно специфично чукане,като на дюза.Свалих капака за да разкрия двигателя и като застана с ухо над 1-ва дюза се чува това чукане,а над другите много слабо.Има ли възможност да е от нея на моята диагностика,като пусна тест на дюзите (нещо в милиграми се мери)нормата е -4до+5милиграма а на мен пи показва -82 и нещо.И на заграяла кола пак мирише и люти ожасно и пуши бледо сивкаш/син пушек някакви идеи,не е от турбото на 100% няма никви луфтове и кулера беше доста чист,за сегминти също мися че не е защото с 4 изгорели свещи палеше на -10 малко въртеше докато запали и изпушваше черно но това се оправи след смяната на свещите

-82или -0.82??? На студен или загрял мотор? Моля уточнявай! -0.82 въобще не е висока стойност, но тракането е притеснително. Пробвай с добавка и ако не се подобри ситуацията ( с тракането имам впредвид ) - стенд, ама не само на едната , а на всички дюзи. Предвпръскванията никаква диагностика не може да я хване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от MORSKIa » 28 Яну 2017, 20:29

И при мен изпушваше и се реши със смяна на филтъра на картерните газове.
viewtopic.php?f=34&t=49428&start=405
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Трабант

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от BMW_E46_320d » 28 Яну 2017, 20:32

MORSKIa написа:И при мен изпушваше и се реши със смяна на филтъра на картерните газове.
viewtopic.php?f=34&t=49428&start=405




Но моя го смених дори като го разглабих да го погледна си беше чист

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Трабант

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от BMW_E46_320d » 28 Яну 2017, 22:09

nikola59 написа:
BMW_E46_320d написа:Да,замомент се оправи изчистих пак всмукателните тръби този път доста добре смених гумичките и зглобих,като този път отпуших ЕГР-а.Паля колата и всичко заспа изгуби се миризмата и пушека.Но на следшащия ден пак същата исторя.Забелязах сега на студено има едно специфично чукане,като на дюза.Свалих капака за да разкрия двигателя и като застана с ухо над 1-ва дюза се чува това чукане,а над другите много слабо.Има ли възможност да е от нея на моята диагностика,като пусна тест на дюзите (нещо в милиграми се мери)нормата е -4до+5милиграма а на мен пи показва -82 и нещо.И на заграяла кола пак мирише и люти ожасно и пуши бледо сивкаш/син пушек някакви идеи,не е от турбото на 100% няма никви луфтове и кулера беше доста чист,за сегминти също мися че не е защото с 4 изгорели свещи палеше на -10 малко въртеше докато запали и изпушваше черно но това се оправи след смяната на свещите

-82или -0.82??? На студен или загрял мотор? Моля уточнявай! -0.82 въобще не е висока стойност, но тракането е притеснително. Пробвай с добавка и ако не се подобри ситуацията ( с тракането имам впредвид ) - стенд, ама не само на едната , а на всички дюзи. Предвпръскванията никаква диагностика не може да я хване.


-82 точно съм написал ,студен мотор мотор без подаване на газ.А теста е направен за 'Гладка работа' и тества дюзите (така ми изписва)показва ми нормалните стойности -4и+5 милиграма и като започна теста на 1-ва дюза ми показва -82.356 и се променят леко тези стотните

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от nikola59 » 29 Яну 2017, 12:44

BMW_E46_320d написа: -82 точно съм написал ,студен мотор мотор без подаване на газ.А теста е направен за 'Гладка работа' и тества дюзите (така ми изписва)показва ми нормалните стойности -4и+5 милиграма и като започна теста на 1-ва дюза ми показва -82.356 и се променят леко тези стотните

Колега, пусни скрийншот от INPA както е направил колегата @VladiE за да видим къде виждаш тази стойност -82 и стойностите на останалите цилиндри.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Трабант

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от BMW_E46_320d » 29 Яну 2017, 16:31

nikola59 написа:
BMW_E46_320d написа: -82 точно съм написал ,студен мотор мотор без подаване на газ.А теста е направен за 'Гладка работа' и тества дюзите (така ми изписва)показва ми нормалните стойности -4и+5 милиграма и като започна теста на 1-ва дюза ми показва -82.356 и се променят леко тези стотните

Колега, пусни скрийншот от INPA както е направил колегата @VladiE за да видим къде виждаш тази стойност -82 и стойностите на останалите цилиндри.


Не използвам Инпа с Делфи съм може и да лъже незнам като започне теста ми показва само 1-ва дюза на другите няма стойности показва -82,65 дори като подам газ..но както и да е ще отида да ми направят една хубава диагностика и после ще закарам дюзите на стенд.Но сега ми дойде друго на ум.Първо на колата и смених всичките консумативи и нямаше да пуши,след като установих свещите реших да премахна клапите"пеперудките" данеби сега да има разлика в съотношението въздух/гориво и заради тях да пуши така защото от друго няма какво да е.Ще отитам пак да си ги сложа и да се надявам да се оправи ще покарам с някоя хубава добавка за изчистване на дюзи и пак ще пиша дали е имало резултат :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Трабант

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от BMW_E46_320d » 30 Яну 2017, 17:05

Здравейте днес си сложих пеперудките,но пак си пропушваше,но по-слабо.Тръгвам да я разкарам и на едно баирче като почна да пуши доста сериозно(колата не беше загряла напълно)и продължавам и в момента в който колата загря напълно всичко изчезна нито дим нито миризма това от какво се получава

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пуши синьо през зимата 320d

Мнение от nikola59 » 31 Яну 2017, 2:14

BMW_E46_320d написа:Здравейте днес си сложих пеперудките,но пак си пропушваше,но по-слабо.Тръгвам да я разкарам и на едно баирче като почна да пуши доста сериозно(колата не беше загряла напълно)и продължавам и в момента в който колата загря напълно всичко изчезна нито дим нито миризма това от какво се получава

Колега пеперудите нямат нищо общо и ги махни докато е време... отиди на качествена диагностика.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook