Подсветката на таблото не работи

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от hacker4eto1 » 05 Фев 2014, 7:59

Нямаш проблеми колега ще ти кажа на кой пин ти е директно подсвета за тези диоди.. аз много експирименти съм си правел с тези табла и ги поразучих доста
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от vavilon » 05 Фев 2014, 11:50

Казах по спомени, че е един диод, щото не знаех колко са в действителност. :mhihi: Но това няма значение, като цяло. Важното е да се разбер, защо се разминават пиновете захранващи тези диоди към двете нови (стари) табла. А по описанията на колегата вече съм убеден, че се раминават. Но това на 100% може да каже само той. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от hacker4eto1 » 05 Фев 2014, 11:58

Колега пак се заиграх преди малко със километража и съмненията се потвърдиха.
Подсвета на Циферблатите и стрелките е :
Пин 1: - 0 та
Пин 7: - +12 Signal Locator Lighting
Ако има нещо друго ще казвам :)
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bgpavlp » 07 Фев 2014, 18:38

http://www.youtube.com/watch?v=79CLPe1fofM

Първото табло е Бош,което има подсветка, а второто е Мотометър.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от hacker4eto1 » 07 Фев 2014, 20:58

Какво стана колега някакво развитие има ли с въпросната подсветка..
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 335i 2008

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bweenie » 08 Фев 2014, 0:11

bgpavlp написа:http://www.youtube.com/watch?v=79CLPe1fofM

Първото табло е Бош,което има подсветка, а второто е Мотометър.



Оказа се че оригиналното ми табло е Бош, а това което е на колата и не свети е Мотометър. Вчера пристигна един кабел и подкарах INPA, и в менюто за таблото видях че за него пише че е произведено от Мотометър. Явно съм разменил задните капаци по някое време...Явно аз имам същия проблем като от клипчето. Като сложа таблото Бош няма проблеми, като сложа Мотометър не свети. Не съм мерил дали има ток към пин 7 но мисля че всичко е наред щом като сложа оригиналното табло има светлина. Развитие нямам засега, чакам да пристигне един по голям хард-диск за да си кача DIS на стария лаптоп който ползвам за диагностика. Може там да излезе нещо, въпреки че грешки в IKE няма нито с BMW Scanner нито с INPA...Мисля да пробвам първо да направя update на софтуера на таблото да видиме дали няма да е нещо софтуерно. Ако и това не помогне ще се прокарват допълнителни кабели директно към платката, но това малко се притеснявам да го правя да не взема да счупя още едно табло. :dunno: Все пак това което е на колата е работещо освен че няма осветление. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bgpavlp » 08 Фев 2014, 7:37

Клипчето го направих вчера аз, за да покажа че има разлика в управлението на таблата. Почти съм убеден,че нито ИНПА, нито ДИС (ако мислиш,че ще покаже някаква грешка), нито пък софтуерен ъпдейт (тук пък си мисля,че би скапал таблото) биха ти помогнали в случая. Просто трябва да се разбере,как се управлява подсветката на Мотометер, защото при Бош се управлява по K-bus. Ако ми остане време, и ако не си се оправил ще пробвам. . Не съм много сигурен,но може проблема пак да опре до кодировка,нямам в предвид това което е направил колегата oci, а за FA/VO.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 335i 2008

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bweenie » 10 Фев 2014, 21:55

Ами тo моя VO е с други данни. И в IKE и в EWS. Още с първото табло явно съм натиснал по погрешка да се копират данните от IKE към EWS през скенера, а не обратното. Сега ми показва че съм 330 автомат, а колата е 325 ръчка. Затова и чакам тоя хард диск да мога да инсталирам DIS и другите неща за да мога да го оправя това. Не съм сигурен с коя програма става това, обаче това съм го оставил на заден план и не съм проучвал въпроса. Може би и това има значение. Ако някой може да каже как най-лесно се променя VO в IKE и EWS, ще съм благодарен за да не правя експерименти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от hacker4eto1 » 11 Фев 2014, 20:48

Колега снабдих се и с Табло МОтометер Какво искаш да сътворя с него мога да го тествам и да ти кажа къде ти е пина за подсвета,след това свързваш към него пин и си ти човека ?
П.П до къде стигна ти с проблема ?
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 335i 2008

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bweenie » 12 Фев 2014, 2:03

Колеги, вчера пробвах 2 други табла Мотометър на моята кола. И двете светеха на коли преди фейса, на моята не. Сложих едно от тия които имах Мотометър на друга кола преди фейса и то светна. А на моята не светеше. 1 нещо вече е сигурно. Не е прекъснат кабел или неработещо табло. Просто на моята кола (фейслифт), не работи нито един Мотометър. С тия експерименти, вече стават 4 различни табла които пробвам и не светят на моята кола, всичките са Мотометър. Лошото е че до сега не съм попадал и не мога да намеря табло Бош 99 или 00 година да пробвам да видя какво ще стане. Не ми се иска да пробвам от по-новите защото ще са с М35080 и трябва да махам стрелки да прехвърлям чипове и става сложно... Ако някой може да помогне и да каже как може да се пусне подсветката на Мотометър табло на кола след фейслифта ще съм много благодарен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bgpavlp » 12 Фев 2014, 7:00

bweenie написа:.... Лошото е че до сега не съм попадал и не мога да намеря табло Бош 99 или 00 година ........


Мисля,че Бош правят таблата от 2002г. Това което се сещам в момента е след като сложиш таблото (мотометер) да смениш и лайт модула от кола преди фейса. Пробвай и кажи резултат, че в момента нямам под ръка такъв модул да пробвам.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от hacker4eto1 » 12 Фев 2014, 8:05

Колега хиляди мъки си отваряш сам... До сега можеше от този +дето ти идва от Лайт модула директно на пина който е на подсвета... и си ти човека ,незнам какво още се мъчиш и товариш психиката :) едно мостче ти трябва 5 санта и си в играта...Свали таблото и на 1 ви му дай - на 7 ми му дай + и ако светне директно от буксата на ЛАйта му сложи мост...
П.П С лайт модул от друга кола преди фейс може да стане работата
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 335i 2008

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bweenie » 12 Фев 2014, 10:42

3 различни LCM-а съм пробвал. Същата работа. Даже трябваше да си купя един накрая от моргата понеже нямаше как. :lol: Добре, че беше евтин. Само, не знам от какви коли бяха, но утре ще взема от един приятел LCM от неговата кола (2000г с Мотометър табло) и ще пробвам пак.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от hacker4eto1 » 12 Фев 2014, 12:04

bgpavlp написа:http://www.youtube.com/watch?v=79CLPe1fofM

Първото табло е Бош,което има подсветка, а второто е Мотометър.

Колега мога ли да те помоля да премериш на кой кабел идват +12Волта когато сложиш врътката на габарита(на лцм) По спомен далечен мисля ,че кабелчето беше зелено/черен или черно/зелен беше..
:bowdown: :bowdown:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Подсветката на таблото не работи

Мнение от bgpavlp » 12 Фев 2014, 14:06

сиво/червено, но довечера ако ми остане време, ще го погледна пак.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook