тропане от къде?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: тропане от къде?

Мнение от NikVanov » 25 Мар 2013, 19:43

По принцип си прав, макар че при Ванката има смисъл да ходят и от Силистра, но да не затъваме в офтопик. Все пак не бива след дадени 1000 лв. пак да тропа, затова колегата да търси добър майстор за предници.


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: тропане от къде?

Мнение от maxi-mix » 26 Мар 2013, 6:22

NikVanov написа:Как да ти предложа майстор, като не пишеш откъде си? Може да си от Силистра, а на мен ми помогна човек от Перник. Пращам ти телефона на л.с.

От София съм. Съжалявам, че забравих да напиша. Видях телефона и утре ще му звънна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: тропане от къде?

Мнение от Conqueror » 27 Мар 2013, 13:06

колега да не забравиш да споделиш какво е излязло че ми е много интересно за мен това хлопане си е от корминлни накрайници или некадърен рецикалж на рейка
Изображение


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: тропане от къде?

Мнение от maxi-mix » 29 Мар 2013, 2:51

След като се свързах с колегата който разбира от ходова част в Перник установихме дружно проблема и сега колата е бетон.
Свалихме всичко от дясно и всичко си беше бетон (като е ново на 200км. няма и как да е друго яче). След което закачихме всичко наново и тропането се увеличи. Човека каза, че неможе да каже от къде и защо тропа (по слух тропа ниско долу в дясно).
При сваляне на колата от подемника дигна капака и започна да оглежда за нещо което опира някъде и натисна бомбето и хоп чукането се чу, след което заяви, че амортисьора е за смяна.
Усъмних се понеже и двата са сменяни преди 3г. (60к км.) с оригинални Боге и работят добре. Махнах капачката посредата и какво да видя гайката развита и има ход. Завихме гайката и колата стана като нова. Толкова бях доволен, че му оставих доста добра сума за едно завиване на гайка (и един час работа по ходовата част).
Та в края на краищата вече колата е като нова, но можеше и да не сменям половината окачване по нея.

Незнам как се е развила гайката и защо не е била проверена на предните два сервиза, но и чукането се чуваше ниско долу и то доста отчетливо.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: тропане от къде?

Мнение от MSG » 01 Авг 2021, 17:35

Привете на всички!

Колата е Е46 323 ci, 1999г.
Понеже проблема ми е подобен ползвам темата на колегата.
А именно, тропане отпред вдясно, чува се само когато минавам бавно по грапаф асфалт например, павета и тн. но сякаш "брои" всяка неравност, толкова отчетливо потропва. Какво съм сменил отпред вдясно... почти всичко:
-шарнири 2бр,
-биалетка
-накрайници
-амортисьори чисто нови сложени днес + тампоните им
...
Карах колата при човек който се занимава само с рейки, в моята има лек луфт както при повечето но според него е пренебрежимо малък. Рейка първо почвала да тропа вляво докато при мен проблема е в дясно и той беше категоричен че амортисьора ми вдясно е изпуснал. Е, добре, смених амортисьорите и промяна няма.. С една дума всичко е сменено без да съм рециклирал единствено рейката.
Моля за съвет тъй като парите които вложих набъбнаха доста а резултат няма. Не искам да се захващам с рейката и да гадая защото парите и там не са малки. Ще се радвам ако някой може да помогне дори само да го кача и повозя в колата, от София съм.

П.С. Някой беш споменал нагоре в темата възможна причина "кормилен прът". Някой да може да изтълкува по-подробно какво точно може да се прецака по кормилния прът и как се диагностицира?

Мерси предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: тропане от къде?

Мнение от NGneer4eto » 06 Авг 2021, 20:33

Колега, ще светнеш ли как точно ги смени тия шарнири 2 бр.? 2 бр отдясно или 2 бр общо? Смени носачите или смени само шарнирите?

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: тропане от къде?

Мнение от MSG » 07 Авг 2021, 18:38

NGneer4eto написа:Колега, ще светнеш ли как точно ги смени тия шарнири 2 бр.? 2 бр отдясно или 2 бр общо? Смени носачите или смени само шарнирите?


Отдясно само, вътрешен и външен, носачите са ми мейле и са сменяеми само шарнирите.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook