касетофон Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 4.05.2005
Местоположение: Велико.Търново

касетофон Е46

Мнение от Людмил » 16 Дек 2012, 15:49

Здравейте,искам да попитам кой от 2вата варианта за касетофон е по-удачен за колата.В смисъл има повече финкции и би ми "вършел работа"при положение,че колата няма навигация-система(а не ми и трябва).чейнджър и т.н.Ще се радвам колеги ползвали или ползващи тези модели да споделят по нещо.
Това е единия модел
Изображение
А това е другия модел
Изображение
"Живей,така,че като остарееш да те е срам да разказваш,но да ти е хубаво да си спомняш......." Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: касетофон Е46

Мнение от Bavarcho » 16 Дек 2012, 16:40

Това второто е най-малката навигация за Е46, но за да тръгне ти трябват още работи.
Звука от двете е еднакъв. Имат и еднакви "функции". (е първия е Бизнес, но все тая)
Ако търсиш по-добър звук от оригинален плеър и оригиналните обикновени колони търси Бизнес СД.
Ако пък пак не те удовлетворява търсиш цял комплект (колони, усилвател) Harman Kardon с Бизнес СД-то звука като качество и сила е на съвсем по-друго ниво.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 4.05.2005
Местоположение: Велико.Търново

Re: касетофон Е46

Мнение от Людмил » 16 Дек 2012, 17:09

Не не търся "супер"музика...просто ефективност.Ами да попитам,щом са им еднакви функцийте защо в малката навигация не намерих опиите за настройка на звука(бас,средни,ниски..леви десни..и т.н)И как се изключва касетофона(малката навигация)защото като я монтирам към оригиналната букса директно,не мога да я изключа(пуска се е завъртането на ключа)а касетофона се изключва със задържането на копчето.
"Живей,така,че като остарееш да те е срам да разказваш,но да ти е хубаво да си спомняш......." Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: касетофон Е46

Мнение от tngeorgiev » 17 Дек 2012, 7:53

Людмил написа:Не не търся "супер"музика...просто ефективност.Ами да попитам,щом са им еднакви функцийте защо в малката навигация не намерих опиите за настройка на звука(бас,средни,ниски..леви десни..и т.н)И как се изключва касетофона(малката навигация)защото като я монтирам към оригиналната букса директно,не мога да я изключа(пуска се е завъртането на ключа)а касетофона се изключва със задържането на копчето.


за да работи коректно, и за да виждаш пълното меню на касетофона с екранчето, както и данни от БК, ще ти трябва навигационен компютър в багажника, без него дори не би трябвало да работи..твоят явно е с изгоряло управление и няма връзка с иБус
иначе за качеството на звука - в този ред : блаупункт, филипс, бекер, алпин
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 4.05.2005
Местоположение: Велико.Търново

Re: касетофон Е46

Мнение от Людмил » 17 Дек 2012, 9:11

Като изключим съкращенията които си използвал:) разбрах ситуацията.Нп въпреки всичко-работи си перфектно,дори по-добре от касетофона.А на мен да лови радио и касетка са ми достатъчни,за това се мъча с него,понеже динствено не може да се изключва с копче и не намирам настройките за каналите и честотите.
А това дали ще е от управлението?
"Живей,така,че като остарееш да те е срам да разказваш,но да ти е хубаво да си спомняш......." Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: касетофон Е46

Мнение от tngeorgiev » 17 Дек 2012, 20:32

Людмил написа:Като изключим съкращенията които си използвал:) разбрах ситуацията.Нп въпреки всичко-работи си перфектно,дори по-добре от касетофона.А на мен да лови радио и касетка са ми достатъчни,за това се мъча с него,понеже динствено не може да се изключва с копче и не намирам настройките за каналите и честотите.
А това дали ще е от управлението?


според описаното е с изгоряло управление, т.е. на каквато и кола да го сложиш, или на масата у вас на произволни 12в - пак ще работи по този начин..половината меню не го виждаш (данни от борд компютър и т.н.)
а фабрично би трябвало да тръгва само с навигационен компютър, при това закачен на бмв (иначе ще дава disabled на екранчето, т.е. няма го бмв-то))
ако звукът те радва - да не ти пука че тръгва на контакт, сигурно е филипс, представи си как ще свирне с бмв профешънъл (алпин) цд
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 4.05.2005
Местоположение: Велико.Търново

Re: касетофон Е46

Мнение от Людмил » 17 Дек 2012, 21:27

Да,филипс е..:)А тази имформация за борда от къде я взема?Отзад е захванато само с голямата букса,а от долу си има място за другите 2ве(Ченджър и нави.)
"Живей,така,че като остарееш да те е срам да разказваш,но да ти е хубаво да си спомняш......." Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: касетофон Е46

Мнение от dr.peshev » 17 Дек 2012, 21:38

Първия , защото е елементарно да му изкараш AUX и да забравиш за касетки(има MODE бутон)!Качеството на звука е еднакво , но на малката навигация нищо не можеш да изкараш!Успех :ok:
p.s. Минали са ми през ръцете нчколко CD , но не съм си сменил касетофона заради перфектен AUX
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: касетофон Е46

Мнение от unikalen88 » 18 Дек 2012, 8:04

dr.peshev написа:Първия , защото е елементарно да му изкараш AUX и да забравиш за касетки(има MODE бутон)!Качеството на звука е еднакво , но на малката навигация нищо не можеш да изкараш!Успех :ok:
p.s. Минали са ми през ръцете нчколко CD , но не съм си сменил касетофона заради перфектен AUX

то добре с аукс обаче качеството пак минава през стъпалото на касетофона и е кофти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: касетофон Е46

Мнение от Moni_BMW » 18 Май 2021, 17:11

Да не пускам нова тема, затова ще пиша в тази, дано да няма проблем. На мойта касетофона е BMW Business с касетки, но някой от бутоните не ми работят и съм решил да го сменя. Ще стане ли на негово място да сложа BMW Business CD, буксите еднакви ли са им и ще иска ли това радио в моята кола някакъв код, че гледам в книжките на мойто има няква Radio pass карта с кода за касетофона. Или и да не е CD от една кола в друга ще иска ли код?
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: касетофон Е46

Мнение от preki » 19 Май 2021, 12:16

Аз на моята касетофона го смених с Business CD и всичко беше Plug and Play. Единствено антената може би ще иска преходник, но не е задължително

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook