Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от kolov » 10 Яну 2021, 22:43

Lenco написа:Известно време използвах Sony XS-L10S на гърба на облегалката, на дупката за ски.
Кутията в горната част е 40мм, а долу 180мм, дебела, не отнема особено от обема на багажника.
WP_20160101_001.jpg

Изображение

Кутията и баса са свободни в перфектно състояние, ако някой предложи прилична сума, мога да се разделя с тях.


Това е варянт, но все още се предържам към първоначалната ми идея да видя какво ще стане с нея, защото хем искам да е компактно хем да върши и работа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от swetlioo » 11 Яну 2021, 10:57

Съответно и аз се интересувам, само от варианта, за субуфер в отвора за CD Changer-a или пък между резервната гума и кората на багажника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от swetlioo » 16 Мар 2021, 20:10

Колеги, може ли някой да ми разясни, мога ли и как, да свържа субуфер говорител, към стандартно оригинално радио за Е46, без да ползвам усилвател и ако е възможно без да режа някой от заводските говорители?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от The_Ancient » 27 Мар 2021, 6:12

Колеги, някой пробвал ли е смяна на говорителите в Е46 комби? Има ли някакъв лесен ъпгрейд без големи филми? Моето е с хай-фи пакет и голямата навигация. Задните са тотал щета, предните свирят долу-горе но на бас припръцкват, от високите отпред съм доволен. Доколкото разбрах от опита на колегите май имам два варианта:

1) Смяна с оригинални от олх
2) Смяна на цялата система с китайска навигация, изграждане на обеми във вратите, изолация с динамат (или друго подобно) смяна на всички говорители+филтри, 4-канален усилвател, събуфер с кутия и усилвател, кондензатор и окабеляване

По груби сметки (2) ще ми стъпи на около 2к, но проблемът е, че съм с газ и багажникът и без това е много малък в Е46 комби. Цялата тази техника ми идва в повече, тая кола се ползва за работа - не е за гъзария. Дайте някакъв съвет какво да правя. Аз клоня май към оригинални говорители втора ръка и най-много да платя някъде да ми изолират вратите и да ми направят обеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от The_Ancient » 27 Мар 2021, 6:14

swetlioo написа:Колеги, може ли някой да ми разясни, мога ли и как, да свържа субуфер говорител, към стандартно оригинално радио за Е46, без да ползвам усилвател и ако е възможно без да режа някой от заводските говорители?

Това може да стане евентуално с двунамотков говорител вързан през някакви филтри за задните 2 канала, но резултатът едва ли ще ти хареса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от vicho » 27 Мар 2021, 14:23

търся лесно решение за на жената седана... (падащи задни седалки)

нещо готово в София... да продава и/или инсталира/ме заедно... бас каса с усилвател, касетофон, а у... нещо втора ръка, което може да се монтира за няколко часа в Е46... не се гони заводска визия, а да дъни прилично :D бюджет до 300-400лв

касетофон има Alpine, но хич не ми харесва как свири... със заводските говорители нито бас, нито нищо... настройвах уж нещо, ама е трагична работата.... сигурно с бас каса в багажника ще станат по-добре нещата... знам ли... някога имах китайско нави в е46цата със заводските говорители свиреше супер (за мен) :idea: :D

Изображение

мерси
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.07.2022
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от k_ivanov » 19 Юли 2022, 18:53

Колеги, здравейте отскоро имам е46 и искам да Ви питам смяна на колони с по-хубави от заводските без смяна на модула заслужава ли си?
Питам защото аудио монтажник казва, че без смяна на Модул предлаганият от него с Андроид не си заслужавало?
Питам , защото услугата ще е около 850 лв.? - за андоид модул без колони
550 за колони отпред и отзад?
Как мислите вие?
Благодаря

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Lenco » 27 Юли 2022, 10:44

Монтажника иска малко да те обере.
Андроид устройствата са около 600лв, работят прилично с оригиналните високоговорители, ще липсва бас.
550лв са сравнително добри говорители за усилвател.
Разбира се нямам идея колко е монтажа на цялата техника.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 03 Авг 2022, 11:15

Смяната на говорители е абсолютно безсмислена!
Няма да се уморя да го повтарям. Мерил съм и харектеристики и мога да кажа, че оригиналните баси и пишялки са по-добри от всичко, което може да си купите в разумен ценови диапазон. Масовата заблуда в тази посока идва от факта, че когато ви предложат нови яки говорители, се налага да се режат вратите за да влезе магнита на новия говорител. Реалното подобрение идва от това, че говорителя вече "диша" и ползва обема на вратата, а не от новия говорител. Писал съм по-нагоре в темата как да си изрежете ламарината и да си направите хидро-изолация след това.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от stony1 » 08 Сеп 2022, 11:05

k_ivanov написа:Колеги, здравейте отскоро имам е46 и искам да Ви питам смяна на колони с по-хубави от заводските без смяна на модула заслужава ли си?
Питам защото аудио монтажник казва, че без смяна на Модул предлаганият от него с Андроид не си заслужавало?
Питам , защото услугата ще е около 850 лв.? - за андоид модул без колони
550 за колони отпред и отзад?
Как мислите вие?
Благодаря


Извинявам се за израза, но кажи на този Монтажник да си сложи говорителите там където слънце не го огрява!!!
Ако е толкова добър да вади стенд и да закача заводските говорители и тези, които той предлага за 550 лв.
Ако успее да докара разлика в качеството на звука при стендови условия, която да е по-голяма от 30%, тогва може и да му позволиш да ги монтира в колата. След като ги монтира да направи оново саунд тест, но не на ухо а с апаратура и ако тогава разликата в качеството на саунда продължава да бъде с повече от 30% в положителна посока, казано иначе каеството с новите говорители да е с 30% по-добро от това със старите, е тогав може да у платиш.
Да подчертая - говоря за качество на звука, не за количество!
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.07.2022
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от k_ivanov » 23 Окт 2022, 11:23

Благодаря много колеги. Добре, че Брат ми, от който си взех всъщност новата кола, че ме спря да правя всякакви модификации. Разбира се през цялото това време от запитването ми тук в форума, се разпитваше постоянно от от мен и брат ми по различни сервизи, монтажници и т.н. кое си заслужава и кое не. Накрая просто смених модул BM54, от който тръгнаха проблемите. Съответният модул беше на ремонт, няколко пъти, накрая нищо не стана, (в София) после разбрах, че има спецове, в Бургас и Варна, които правят БМ54, даже има и тема в форума тук. Но не стигнах до тях, защото улучих с сполучлив такъв, който намерих по обявите в интернет (ОЛX). Също така научих, от човека, който продаваше модула, че имал приятели, които били с сменени андроид навигаци и започвали да горят кабели след време и т.н.

Какво е заключението, че като нов горд собсвтеник на БМВ е46, 330 XD, разбрах, че най-добре лично за мен да се запази колата в оригиналният вид, в който си е, а вече е въпрос на личен избор дали човек се нуждае от "дискотека" в автомобила си или просто предпочита стил и елегантност както си е създаден от от немските ижненери. Иначе другият вариант беше - слагам нови колони, както казхте не си заслужава, давам си парите, филмирам се , че е нещо което си заслужава, а всъщност, не си и слагам китайска дори и по- скъпа , защото евтина или скъпа все китайски са и после да осъзная, че не си е заслужавало , само защото съм се доверил на първият аудио монтажник. Много се радвам, че форума съществува и има хора като Вас, които да посъветват, такива като мен, които бързат без да разсъждават, само защото им е по- лесно и някой им го е казал, а истината е между думите и опита.

Благодарности 8)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.12.2023
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Svetlin Sashev » 18 Дек 2023, 0:52

Някой случайно да има говорители от BAVSOUND така и не можах да разбера.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от vicho » 23 Дек 2023, 18:50

ама прочете ли предишните мнения или само си питаш? :mhihi: :ok: :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Biogame » 30 Дек 2023, 8:39

На кабриото се замислях доста какво да сложа като говорители, усилватели и прочие. Каса не исках в никакъв случай, понеже мястото е ограничено.
В крайна сметка намерих Harmon Cardon пълен комплект с все инсталацията, и съм повече от доволен как свири.
За мен от оригиналното по хубаво няма.
:driving: :dunno: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.12.2023
Пол: Мъж

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Svetlin Sashev » 21 Яну 2024, 20:16

vicho написа:ама прочете ли предишните мнения или само си питаш? :mhihi: :ok: :dunno:


Колега прочетох,и нищо съществено не получух като отговор.Кой гледал, кой му скъпо.Диретен въпрос някой има ли инсталирано и налично ....... :)

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook