Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от stony1 » 02 Окт 2020, 9:56

Lenco написа:За съжаление възможностите на 16 см говорител се изчерпват от към бас, доста рано. Рязането на вратите позволява да се появят нещо като долни честоти, но 25-30 см са си друго. На пазара има доста тънки басови говорители 8-10 см, които с тънка кутия зад облегалката и изглед през ски сака правят саунда на ниво.

Проблемът не е в размера на говоритела, а в разстоянието между него и най-близкия предмет, които в случая е на около 50 см и е облечен с материал, поглъшаш звука. Ако се зарови човек в сметки ще установи, че на такова малко разстояние нормално може да се развие звукова въна с оределена дължина, което отнесено към честотата ѝ ни дава едни 70 и повече Херца. Като добавим и ефекта от мокета по пода на автомобила, многото на брой стъкла, седаките и цялото вътрешно оборудване, ще установим как в автомобила думата "бас" придобива друго измерение. Реално се явява компромис и субективн усещане на собственика на колата, а ниско§естотните вибрации по корпуса на автомобила, които човек усеща дори и с тялото си не са музика.
По отношение на говорител на мястото на ски сака - това е ефективно решение, което прилагам от над 15 години, като за целта използва ОЕМ субуфър на Harman/Kardon от E46.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 02 Окт 2020, 16:51

ivogk написа:стара вътрешна гума

swetlioo написа:Парти балон, от по големите


Нито едното, нито другото. Балона е идеален като характеристики, но старее. След година-две ще се спука.
Гумата е прекалено дебела и ще пречи на звука.
Не виждам защо бягате от палачинката :)
Нужни са 2 равни повърхности, намазани с олио. Цвъкате водоустойчив силикон колкото едно яйце. Притискате яйцето докато се разпльока максимално и слагате нещо отгоре да тежи за 24 часа. После внимателно отлепяте. Воала :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от valko323 » 03 Окт 2020, 18:24

Ами при мен буквално се разпадна... може би не го държах достатъчно време, някъде около 16-17 часа да е стоял. Има шанс и силикона ми да е калпав.
Честно казано варианта с балона ме устройва докато не успея да си 'сготвя палачинка' или не намеря от някъде някаква силиконова мембрана.

Както и да е, притеснява ме друго.... Днес успях да срежа едната врата, но нямах време да сложа нито балон, нито да направя някакъв цилиндър около говорителя да отвежда звука. Беше ми интересно какво се е получило, та сложих кората с говорителя за тест, и..... нямаше почти никаква разлика... :( Има ли шанс това да е защото не съм с оригиналните говорители, ами с тези, които ги имах от някъде в къщи и ги бях сложил преди време и като цяло ми звучаха по-добре от оригиналните; Или е по-скоро защото не съм скалъпил никакъв цилиндър да отвежда звука?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 05 Окт 2020, 11:16

Разликата трябва да е голяма.
Тези говорители не са лоши, но вероятно не са сложени добре и не уплътняват добре около отвора на кората и оттам няма никакъв бас.
За пореден път ще кажа: спрете да си давате парите за говорители!!! Оригиналните са доволно добри!
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от valko323 » 05 Окт 2020, 11:37

В случая тези ги имах вече така или иначе и не съм ги купувал. Реших да пробвам с тях защото са по-плитки и от оригиналните та с идеята, че така печеля пространство в не-срязана врата, и наистина ниските звучаха една идея по-добре. Отделно високи и среди бяха много по-добре, та си ги оставих; Но в последствие и с четене на темите тук, реших че мога да извадя още от тях и пристъпих към рязане на вратата, но уви...
От към уплътняване, би трябвало да са ОК, защото им бях взел адаптери, та не съм правил някакви извращения и ми се видя че легнаха добре... То, ако не бяха може би щяха да са по-зле от оригиналните в равни условия, а не бяха.
Към момента ме съмнява само, че все още нямам нещо като тръба около говорителя да отвежда ниските право към дупката, та мисля да тествам тези дни.
Някой от вас тествал ли е без такова нещо, просто говорителя по старо му и с дупката назад?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от swetlioo » 05 Окт 2020, 11:53

Ооо разлика има и то много добра. Нещо не е наред с говорителите ти или с радиото, някоя настройка или ти бяга силата по кабелите. Разликата е сякаш, преди да срежеш вратите, слушаш от спийкъра на телефона, а като срежеш вратите, почват да ти подскачат огледалата. Поне при мен е така, а съм с оригиналниете говорители, без да съм пипал нещо по инсталацията и със стар радиокасетофон.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от valko323 » 06 Окт 2020, 18:33

Започвам да губя надежда аз... Вчера реших да тествам различни варианти, заради които може да не се получва номера при мен. Започнах от това, че може да съм дефазирал говорителите без да искам, е не бях - врътнах полюсите и... ситуацията беше същата (което също е малко странно). Днес реших да тествам все пак и със старите говорители, все пак при вас точно те жънат такъв успех - та завъртях този в която врата имам дупка иии... същата работа като преди... Може би оригиналния сега има една лека идея повече бас, но със сигурност не нещо за което да си заслужаваше цялото упражнение, и като цяло свири по-кофти от Пионерския...
Радиото ми е Филипс касета с големите радиатори, като съм подменил крайното стъпалце със 7560 и смятам че има достатъчно сила; задните говорители свирят много прилично, особено след мода.
Не знам вече какво да пробвам, явно колата ми е прокълната :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 07 Окт 2020, 10:50

Направи снимки да видим как е монтажа. Говорителя към кората, и кората към вратата трябва да прилепват плътно. Оригиналните говорители си лягат много добре (ако няма нещо пипано). Остава самата кора да не си я щракнал добре към вратата.
Значението на цилиндъра зад говорителя не е чак толкова голямо. И без него звучи доволно добре. А щом задните звучат добре, значи радиото го изключваме като проблем.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от valko323 » 12 Окт 2020, 15:28

Малко се забавих, че когато имах време - времето беше лошо, а като бе хубаво - нямах време :)

Така... щях да правя снимки, но не мисля че нещо ще се види от тях. Имах съмнения че пионерите с тези адаптори не лягат добре, но след като нямаше разлика и с оригиналния, който 100% ляга перфектно, мисля че не е там проблема.
В последствие обърнах внимание на 2 други неща: първото - тази сивата мембрана или престилка, не съм сигурен как да го нарека, нещото в средата зад което се намира механизма за стъклото, се беше разлепило в долната част, и сметнах че може то да е виновно - та го залепих на ново със силикон, като го изчаках да си изсъхне добре преди да сложа кората отново; уви - резултата беше същия :(
Второто нещо - забелязах че от толкова слагане и махане на кората, едното копче над говорителя се е счупило и не върши никаква работа, а едно малко над него което се пада под пищялката го няма изобщо... Като цяло кората нито виси/стърчи, нито нещо дрънчи, та не мисля че би могло да е от тях, но ще си взема няколко да подменя счупените да видим дали ще има промяна. До колкото чета вашите резултати, при мен нещата от предната линия са на светлинни години назад... Поне с ъпгрейднатия плеър, задните се представят сравнително добре от към ниски честоти, и не е чак толкова зле работата, но ми се щеше да се пооправи и отпред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от swetlioo » 13 Окт 2020, 7:22

Направи снимки. Нещо около рязането се е объркало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 13 Окт 2020, 9:39

Валко, натисни с ръка кората да си залепне плътно към вратата. Ако се появи бас - от счупените щипки е. Няма какво друго да е. Микропорестата изолация няма отношение към баса. Но си я направи читаво, че ще се наводниш.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от kolov » 08 Яну 2021, 23:54

Здравейте, колата ми е е46 комби. Качеството на музиката ми харесва, което имам в колата с business cd съм, но вчера реших да си поръчам мултимедия и сега дойде на ред да помисля за малък и компактен бас, защотото ми трябва багажника, видях в темата една идея да се изработи кутия, която да застава на мястото на ченджъра и исках да попитам някой правил ли го е имали ефект. И какво друго мога да направя за музиката като не искам да режа вратите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от swetlioo » 10 Яну 2021, 19:08

И аз се интересувам по последният въпрос, както и какъв говорител да се сложи, за да работи като Subwoofer

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от kolov » 10 Яну 2021, 22:09

swetlioo написа:И аз се интересувам по последният въпрос, както и какъв говорител да се сложи, за да работи като Subwoofer

аз мисля 10 инчов да сложа само сега трябва да изгладя въпроса с направата на самата кутия. Спрял съм се на JBL
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Lenco » 10 Яну 2021, 22:27

Известно време използвах Sony XS-L10S на гърба на облегалката, на дупката за ски.
Кутията в горната част е 40мм, а долу 180мм, дебела, не отнема особено от обема на багажника.
WP_20160101_001.jpg

Изображение

Кутията и баса са свободни в перфектно състояние, ако някой предложи прилична сума, мога да се разделя с тях.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook