Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.07.2011
Местоположение: Veliko Tyrnovo
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 535D M-packet

Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от armagata » 09 Май 2012, 0:11

Здравейте колеги,собственик съм на 4 врата седанова Е46 със Buisness CD и оригиналните говорители.Искам да си увелича мощноста на звука(не като турбо селянин),просто да е по-силно и с по-добър бас(нещо като в Х5).Трябва ли да добавям допълнителни усилватели или трябва да закупя нови говорители(ако трябва и да се изреже нещо по кората отзад).Пак казвам не искам извънземна музика!!! Благодаря ви предварително :))
Never say no !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Shamanek » 09 Май 2012, 9:09

Аз бях пред същата дилема. Сложих на херц компонентни (16.5 - 17 не помня колко точно но са стандартни) и отпред и отзад.
За предните врати трябва малко преправяне - сваля се кората и се изрязват едни пластмаси които държат оригиналните говорители. Малките компоненти се слагат на мястото на малките оригинални без проблем.
За отзад не трябва никакво преправяне - махаш оригиналните и слагаш новите, а малките съм ги изкарал на кората. Звукът е далеч по-добър от оригиналните и на мен поне много ми харесва. Ако искаш довечера мога да сложа някоя друга снимка на преправянето на предните кори. Поздрави :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от skoklev » 09 Май 2012, 9:50

Колега, сложи някоя снимка, че и мен ме заинтригува. Заводската музика е доста..."несъвършена" :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolae » 09 Май 2012, 10:13

Направо ако можеш снимка с линкове към нещата, които си взел.
Ако отзад не трябва преправяне, първо само тях ще сменя.
Отпред кои смени - 2те или 4-те ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolay.peshev » 09 Май 2012, 11:02

И мен ме интересува същата тема. Музиката е на доста лошо ниво. Имам е46 седанче с обикновена касетка БМВ Reverse. Радиото също не лови добре станциите, незнам дали трябва да се подмени антената или..., давайте съвети. Изкарал съм си стерео жак и си включвам телефона за да пускам мп3-ки, проблема е че ниските честоти ги няма никакви. Имам усилвател и бас кутия в багажника, но ако мога да заменя всичко с нещо, което ще свири прилично, с плътен бас, ще съм много благодарен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 09 Май 2012, 13:26

skoklev написа:Колега, сложи някоя снимка, че и мен ме заинтригува. Заводската музика е доста..."несъвършена" :lalala:


Всичко е от player-a ...
Ако искате наистна качествен ъпгрейд - BSW Upgrade не е евтино,но е специално разработено за Е46 - което е огромен +

http://www.bavariansoundwerks.com/
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1145
Регистриран на: 13.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 compact 320td

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от iv4o9999 » 09 Май 2012, 14:04

радиото с касетката е трагично на тема звук, аз съм с JVC супер старо и вади звук по-добър в пъти от оригинала, иначе колоните са си качествени Габриел е прав на тема плеър, иначе аз се бях интересувал за компакта за ъпгрейд (харман кардан) но мисля че не се предлага за моята каляска

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 09 Май 2012, 14:16

iv4o9999 написа:радиото с касетката е трагично на тема звук, аз съм с JVC супер старо и вади звук по-добър в пъти от оригинала, иначе колоните са си качествени Габриел е прав на тема плеър, иначе аз се бях интересувал за компакта за ъпгрейд (харман кардан) но мисля че не се предлага за моята каляска


Всичко става..аз съм с касетка радиото е ок..но съм и с Мп3 чейнджър - разликата е фрапантна - сега обмислям,само малък буфер да се засилят ниските и това е :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от vicho » 09 Май 2012, 14:23

да се включа и аз

карам със заводските говорители (най-ниско ниво) + Pioneer DEH-3300UB (нисък клас плеяр, но нов)

смея да твърдя, че музиката е 10 пъти по-добра, отколкото с оригиналното Бизнес CD, което е трагично на тема звук :paranoid: С афтърмаркет плеяр с добри настройки и малко игра стават чудеса. Говорителите в е46 хич не са лоши и вадят хубав звук, ако не са изпърдяни. Липсва им мощен плътен бас, но от 16 см средночестотен говорител няма какво повече да иска човек. :D

ако преглътнете циганията която се получава на таблото с афтърмаркет плеяр, то това е решението :yes:

ако не --> Dynavin и/или пълен комплект Харман Кардон + модулчето за мп3-ките (не си спомням името), но при всички тези случаи отиваме на сериозни пари
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 09 Май 2012, 15:00

vicho написа:да се включа и аз

карам със заводските говорители (най-ниско ниво) + Pioneer DEH-3300UB (нисък клас плеяр, но нов)

смея да твърдя, че музиката е 10 пъти по-добра, отколкото с оригиналното Бизнес CD, което е трагично на тема звук :paranoid: С афтърмаркет плеяр с добри настройки и малко игра стават чудеса. Говорителите в е46 хич не са лоши и вадят хубав звук, ако не са изпърдяни. Липсва им мощен плътен бас, но от 16 см средночестотен говорител няма какво повече да иска човек. :D

ако преглътнете циганията която се получава на таблото с афтърмаркет плеяр, то това е решението :yes:

ако не --> Dynavin и/или пълен комплект Харман Кардон + модулчето за мп3-ките (не си спомням името), но при всички тези случаи отиваме на сериозни пари


Аз дори бих посъветвил Dension Ice или Grom Audiо - за мен перфектен вариант
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от 100imenov » 09 Май 2012, 15:26

Cd-то е кофти да,но говорителите не са за подценяване.При мен без бас силата на стоковата музика ми е предостатъчна,средите и високите не са никак зле и съм се насочил към активен буфер 10" на Инфинити с вграден усилвател,който е доста компактен.Притесненията ми за него са,че нз дали ще свири оптимално заради плеъра и дали ще се чува,защото съм без ски сак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolae » 09 Май 2012, 15:38

Много време бях с касетка, от скоро съм с цд и две години вече с гром.
Когато в грома има качествена мп3 - 8-9мб 4мин. песен на висок битрейт, ако звука не е много на високо свири приятно.
Усилва ли се - зле. Колоните са ми стандартни /не хк/ настроение са:

ниски: ------*--
високи: --------*-
фейд: --**------ - някъде там към задните

радиото може би е най-трагично, след касетката /особено откакто стъкларя ми смени задния джам - стана много зле/
цд-то според мене вади по-хубав звук от грома - впечатлението го имам от две е46-ци със сток музика

Афтърмаркет плеър не бих сложил - нито управление от волан, грознее, всеки път трябва да свалям панели за да не го гепат...

Доколкото видях bsw не предлагат плеър
колони за 600 долара... много пара ми се виждат

Все пак съвет с какво да се подменят текущите говорители - поне задните, но без преправяне и загуба на визия ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от vicho » 09 Май 2012, 15:41

100imenov написа:Cd-то е кофти да,но говорителите не са за подценяване.При мен без бас силата на стоковата музика ми е предостатъчна,средите и високите не са никак зле и съм се насочил към активен буфер 10" на Инфинити с вграден усилвател,който е доста компактен.Притесненията ми за него са,че нз дали ще свири оптимално заради плеъра и дали ще се чува,защото съм без ски сак.


Infiniti-то е прекрасно решение, но пак е сериозно инвестиция. Жоро Грешката е с такова, само че 8"-ца и свири прекрасно, но с отворен ски-сак, като се затвори е доста приглушено и ефекта определено не е търсения. Все си мисля, че 10-тката ще се чува добре, но все пак винаги можеш да караш с една бутната седалка :D
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Gqbriel » 09 Май 2012, 15:45

vicho написа:
100imenov написа:Cd-то е кофти да,но говорителите не са за подценяване.При мен без бас силата на стоковата музика ми е предостатъчна,средите и високите не са никак зле и съм се насочил към активен буфер 10" на Инфинити с вграден усилвател,който е доста компактен.Притесненията ми за него са,че нз дали ще свири оптимално заради плеъра и дали ще се чува,защото съм без ски сак.


Infiniti-то е прекрасно решение, но пак е сериозно инвестиция. Жоро Грешката е с такова, само че 8"-ца и свири прекрасно, но с отворен ски-сак, като се затвори е доста приглушено и ефекта определено не е търсения. Все си мисля, че 10-тката ще се чува добре, но все пак винаги можеш да караш с една бутната седалка :D


A някакви отзиви за това ,знам че DLS сериите са добре,но това сякаш не прочетох добри отзиви - точно такова ми трябва и не няам да го слагам под седалката,дали ще стигне като качество за дълбочина - не ми се дават 400лв за туби муби тем подобни..
А BSW пак си е цифра :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от bioz » 09 Май 2012, 15:53

Май най-добре е да се почне със Dynavin - хем навигация, хем хубав плейър, хем не разваля интериора :)

П.С бях чел, че стандартното цд е добре стига да му се смени музикалния процесор, няма ли вече някои които разбира да вземе да предлага тази услуга :)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook