Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d 150

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 16.07.2011
Местоположение: Пещера
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d Sport '04
Мечтае да кара: 14 етажна панелка

Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d 150

Мнение от aqa_boy » 07 Мар 2012, 19:58

Здравейте, колеги.

Разхода на нафта ми е от порядъка на 8 и повече извънградско.
Днеска бях на диагностика и ми казаха, че дебитомера бил 6, но имам проблем в ламбда сонда и управлението на турбото.
Момчетата каза, че колата вървяла както трябва и че управлението на турбото давало фира само от време на време.
Исках да питам дали може високия разход да е от ламбда сондата или пък от това управление на турбото или пък от комбинация от двете?

Да се решава тая мъка, че тая скъпа нафта удря в джоба яко :ranting:

P.S

Разхода ми е висок постоянно, не от време на време
От гъзария се умира!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от CTORH » 07 Мар 2012, 21:23

Ква ламбда сонда, кви 5 лева? :shock: :kuku: Дизела няма ламбда сонда, колега. Бягай далече от тоя дето ти я е правил тая диагностика. :!:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 19.03.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 530D + ремап
Мечтае да кара: нещо М.....

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от IVЕ » 07 Мар 2012, 22:09

при положение,че "майстора" се е изказал така за несъществуващата ти ламбда сонда в никакъв случай не бих му вярвал за дебитомера......да не говорим,че налягане на турбо и дебитомер се гледат в движение и под натоварване....... :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от LoS BanditoS » 07 Мар 2012, 22:44

Моето мнение е колега да идеш в доверен сервиз по скъпа ще е диагностиката но ще стане ясно от какво е!!! И задължително живи данни тоест закачен комп и колата да е в движение.

А това че въпросния майстор е казал да като причина ламбда сонда говори само по себе си какъв разбирач на коли е. Дизел и ламбда сонда не чувано нещо!!!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 16.07.2011
Местоположение: Пещера
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d Sport '04
Мечтае да кара: 14 етажна панелка

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от aqa_boy » 08 Мар 2012, 9:27

колеги, ами номер 15 на тая схемичка не е ли ламбда сонда?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=10&hl=66
От гъзария се умира!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от ka4i » 08 Мар 2012, 9:54

CTORH написа:Ква ламбда сонда, кви 5 лева? :shock: :kuku: Дизела няма ламбда сонда, колега. Бягай далече от тоя дето ти я е правил тая диагностика. :!:

:yes:
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от Dimitroff » 08 Мар 2012, 20:19

LoS BanditoS написа:Моето мнение е колега да идеш в доверен сервиз по скъпа ще е диагностиката но ще стане ясно от какво е!!! И задължително живи данни тоест закачен комп и колата да е в движение.

А това че въпросния майстор е казал да като причина ламбда сонда говори само по себе си какъв разбирач на коли е. Дизел и ламбда сонда не чувано нещо!!!!!


Обясни ми моля те - в кой точно доверен сервиз (предполагам визираш дилър на марката) правят тест с живи данни в движение ??

aqa_boy написа:колеги, ами номер 15 на тая схемичка не е ли ламбда сонда?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=10&hl=66


Не - не е .

П.с. Смени диагностика :mhihi: - дай му годинка-две да се понаучи с БМВ-тата и тогава пробвай пак :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от slitter » 08 Мар 2012, 21:50

Абе ние говориме, ама ква е тая сонда??? Тамън побеснех, че некъв идиот се е изказал неподготвен и после като видех схемата на 320 дизел, че верно има сонда и :shock: :shock: :shock: Ванка, ква е тая сонда??? Стотици пъти съм гледал и живи данни на дизеляци и грешки хиляди съм изчел и сега разбирам за такова чудо, което явно си съществува!!! Според мен вероятно е за тия, които работят по Евро 4 стандарта и е просто контролна и това вероятно за най-последните Е46,, ама ако е контролна що не е зад катализатора???? Мноо странна работа!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 20.12.2010
Местоположение: Варна/Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: e46 328CI

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от bmwinio » 08 Мар 2012, 22:06

Колеги, дизел и ламбда сонда НЕ е нечувано нещо. Новите дизелови двигатели които покриват нормите на ЕВРО 5 освен катализатор и филтър за твърди частици от ново поколение(без да има нужда от така наречения Additive) имат и широколентова ламбда сонда, понеже компютъра трябва да получава информация за количеството на кислорода в отработените газове и по този начин коригира впръскването. Не съм сигурен при този мотор как е точно, но според схемата си е OXYGEN SENSOR. Поздрави :)
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от Dimitroff » 08 Мар 2012, 22:07

Жорка, на 2004 дизелите по схема я дава...ама още не съм я виждал на живо.

Дали мери нещо... - не мери - поне няма нищо по-различно като данни на диагностика.

От 2 години го знам тоя датчик...ама не е сонда.

Гледал съм 2004 година Е46ци - не се вижда такава гад отдолу :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 16.07.2011
Местоположение: Пещера
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d Sport '04
Мечтае да кара: 14 етажна панелка

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от aqa_boy » 08 Мар 2012, 22:51

вече втори път давам 40 кинта за диагностика и не съм даже 1 см. по-близо до решаване на проблема ми :banghead:
Диагностика е Найси Кар - Пловдив, ако на тях не може да им се вярва не знам вече на кого :ranting:
Направо ми омръзна да чувам "айде да започнем с диагностика, пък тогава ще решим какво ще правим" и след тва "ще трябва да сменим тва, ама може да е то проблема за разхода, ще сменим и онва, ама и то може да не е" - може и да не съм прав, ама като ида в сервиз и кажа "искам да ми кажете защо тая кола гори толкова", да кажат ще проверим тва, тва, тва, ще струва толкова проверката и после ремонта - еди колко си...

Твърде много мрънках, затова да питам по темата:

Възможно ли е да е висок разхода от тия две мизерийки - управлението на турбото (ако не работи не трябва ли да е по-нисък?) и този кислороден сензор

За тоя кислороден сензор намерих това:
http://www.bosch-automotive-catalog.com/public/catalog/products?p_p_id=BoschWSRP&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&_BoschWSRP_wsrp-urlType=blockingAction&_BoschWSRP_wsrp-navigationalState=%2FWFS%2FAAGLOBAL-AA-Catalog-Site%2Fbg_BG%2F-%2FEUR%2FViewSearchProduct-ByExternalNumber%3Bpgid%3DD41D8CD98F00B204E9800998ECF8jv9EWMji%3Bsid%3DnQVWfb3jbSilbfK6h2fah7JoPOY-l_eRVcg%3D&_BoschWSRP_proxyportlet-remoteInvocation=true
И без да оспорвам знанията на никой, искам да отбележа, че пише ламбда сонда
От гъзария се умира!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от slitter » 09 Мар 2012, 2:01

Да, понеже и аз видях, че пише ламбда сонда и затова се опулих. И ако наистина колата ти е от последните е46 по евро 4, колкото и редки да са те, и ако наистина имаш в действителност ламбда, и ако в действителност тая ламбда действа като при бензините с оглед на това, че се намира непосредствено след изпускателния колектор и регулира по някакъв си начин момента на впръскване, то редно е да се замислиш върху нея относно разхода, защото определено ако участва в правенето на горивната смес, ще да е тя причината за по-високия разход. А ако вземеш да кажеш какви са били с точност грешките и свети ли примерно чека на таблото също ще да е от значение. Пеебана ламбда би следвало да се запише като грешка и би следвало да се освети чека, за да ти каже, че нещо не е наред! Много бих искал да закача тази кола на диагностика аз... между другото, ако имаш път към София ми дрънни един телефон, имаш една безплатна диагностика от мен с ДИС, а ДИС като готина програма дава резолюции по проблемите и ще събереш далеч повече инфо, отколкото където и да било по сервизите с универсални тестери!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 16.07.2011
Местоположение: Пещера
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d Sport '04
Мечтае да кара: 14 етажна панелка

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от aqa_boy » 09 Мар 2012, 7:51

slitter написа:Да, понеже и аз видях, че пише ламбда сонда и затова се опулих. И ако наистина колата ти е от последните е46 по евро 4, колкото и редки да са те, и ако наистина имаш в действителност ламбда, и ако в действителност тая ламбда действа като при бензините с оглед на това, че се намира непосредствено след .................... а ДИС като готина програма дава резолюции по проблемите и ще събереш далеч повече инфо, отколкото където и да било по сервизите с универсални тестери!


Пише, че е средата-края на март 2004 произведена, майче 20 беше.
Не свети чека на таблото, пък интересното е, че ако откача дебитомера или EGR свети чека на емисиите.
Исках разпечатка за диагностиката, ама принтера им не бил свързан :banghead:

Колега много благодаря за офертата, при първа възможност ще си направя път до София, та някой фен на марката да я погледне по-добре :bchug:
От гъзария се умира!


Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 25.10.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d
Мечтае да кара: F02 760Li individual

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от Stefan_666 » 09 Мар 2012, 8:55

Колега гледал ли си да нямаш теч на нафта някъде?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше AS71

Re: Висок разход - ламбда сонда, управление на турбото 320d

Мнение от firetux » 09 Мар 2012, 10:58

За въпросната сонда, моята кола е 03.2003 и я има. Тя следи точно за количеството кислород в отработените емисии и ако не работи ЕГР-а ще светне чека. По чуждите форуми казват, че като изолират клапана им светва, и не свети когато има отвор по-голям от 6мм. на запушалката на ЕГР-а.
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook