Подгряване на огледало.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от dido0o``` » 28 Яну 2012, 18:37

Gqbriel написа:Погледни под пасажерския преден подкалник - ако има датчик - Да иначе не...но се съмнявам,ако нямаш и подгрев на седалки :yes:

Нямам подгрев на седалките, но към пръскалките има кабели които влизат в тях. А отдолу подкалника има дупка, но няма датчик само един стърчащ кабел с букса и толкова. Има ли вероятност датчика да ми е счупен?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 14.04.2008
Пол: Мъж
Кара: E46 320D

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от Gedo » 28 Яну 2012, 18:46

dido0o``` написа:
Gqbriel написа:Погледни под пасажерския преден подкалник - ако има датчик - Да иначе не...но се съмнявам,ако нямаш и подгрев на седалки :yes:

Нямам подгрев на седалките, но към пръскалките има кабели които влизат в тях. А отдолу подкалника има дупка, но няма датчик само един стърчащ кабел с букса и толкова. Има ли вероятност датчика да ми е счупен?


В тази тема се вижда как точно изглежда въпросният датчик: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=34&t=159612. Датчика стои точно във въпросната дупка под пасажеският подкалник.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от dido0o``` » 28 Яну 2012, 19:08

Gedo написа:
dido0o``` написа:
Gqbriel написа:Погледни под пасажерския преден подкалник - ако има датчик - Да иначе не...но се съмнявам,ако нямаш и подгрев на седалки :yes:

Нямам подгрев на седалките, но към пръскалките има кабели които влизат в тях. А отдолу подкалника има дупка, но няма датчик само един стърчащ кабел с букса и толкова. Има ли вероятност датчика да ми е счупен?


В тази тема се вижда как точно изглежда въпросният датчик: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=34&t=159612. Датчика стои точно във въпросната дупка под пасажеският подкалник.

Благодаря колега ;) :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 6.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Bmw 330 xd

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от Transporter 1 » 31 Яну 2012, 17:22

здравейте колеги май май нямам подгрев на седалките ,че сега на тоя студ се разбра категорично ,
но за въпросният датчик където е за пръскалките и огледалата не стои под -калника,ами е под бронята на една от пласмасите на кората ,някои колеги казват че имат и подгрев на ключалките как да разбера дали и аз имам
благодаря :bchug:
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от Gqbriel » 31 Яну 2012, 17:40

Transporter 1 написа:здравейте колеги май май нямам подгрев на седалките ,че сега на тоя студ се разбра категорично ,
но за въпросният датчик където е за пръскалките и огледалата не стои под -калника,ами е под бронята на една от пласмасите на кората ,някои колеги казват че имат и подгрев на ключалките как да разбера дали и аз имам
благодаря :bchug:


Вече навлизаме с сферата на космуса.... :mhihi: аз лично не съм виждал/чувал такова нещо при е46 а имам зимен пакет :yes:
Отделно това което е датчик за подгряване на пръскалки седи преден десен(пасажерско място) подкалник - единствено и само там..другия датчик,за външна темепратура аналогично на същото място но при шофьора :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 6.07.2008
Местоположение: Димитровград/Милано
Пол: Мъж
Кара: Е46 325i

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от vitaliss » 31 Яну 2012, 21:05

добре,аз нямам зимен пакет имам само подгрев на огледалата (както всички е46) на праскалките отдоло имам кабели но зимата пак си замразват.закакво са кабелите когато не са с подгрев?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от Gqbriel » 31 Яну 2012, 22:25

vitaliss написа:добре,аз нямам зимен пакет имам само подгрев на огледалата (както всички е46) на праскалките отдоло имам кабели но зимата пак си замразват.закакво са кабелите когато не са с подгрев?


Не всички Е46имат подгрев на 2-те огледала :) ..имаш окабеляване просто...не съм сигурен,ако сложиш датчик дали ще работи подгрева :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 6.07.2008
Местоположение: Димитровград/Милано
Пол: Мъж
Кара: Е46 325i

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от vitaliss » 31 Яну 2012, 22:32

е аз датчик имах навремето преди да покарам малко на сняг и да се качвам по бордюрите :mhihi: как мога да разбера имам ли подгрев на праскалките или не...защото сега огледалата си ми тлеят и лято и зиме :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от mustang1986 » 01 Фев 2012, 10:44

Те попринцип са си с постоянно подгряване огледалата :)
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от mustang1986 » 01 Фев 2012, 10:46

Подгряването на страничните огледала е постоянно, след паленето на двигателя, независимо от външната температура. (При Е39 това подгряване се извършва до външна температура + 25 С, с различна мощност, но за Е46 няма такава такава информация и реално се подгряват постоянно)
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 16.12.2011
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 320тд Компакт Е46
Мечтае да кара: 330хд Седан Е46

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от sofkata » 01 Фев 2012, 22:57

колеги,имам бмв 320 компакт Е46 и двете огледала имат подгряване но не работи,погледнах гнездо номер 25 на бушоните и там даже няма пинове гнездото е празно даите малко инфо,че ми е ужас.поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от Gqbriel » 02 Фев 2012, 9:21

sofkata написа:колеги,имам бмв 320 компакт Е46 и двете огледала имат подгряване но не работи,погледнах гнездо номер 25 на бушоните и там даже няма пинове гнездото е празно даите малко инфо,че ми е ужас.поздрави


Може да има ралзика в бушоните :yes: погледни книжка или нещо друго...а как разбра че имат подгрев :dunno: ,това че има кабели незначчи автоматично че самите стъкла са с реотани :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 16.12.2011
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 320тд Компакт Е46
Мечтае да кара: 330хд Седан Е46

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от sofkata » 02 Фев 2012, 13:53

гледах картончето при бушоните ама пише на италиански и нищо не разбрах.на стъклата има по една кафява лента и предполагам че това е подгрева

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от Gqbriel » 02 Фев 2012, 16:47

sofkata написа:гледах картончето при бушоните ама пише на италиански и нищо не разбрах.на стъклата има по една кафява лента и предполагам че това е подгрева

То не е лента,а са реотани...ако можеш да метнеш една снимка ,че аз лично не разбирам каква лента къде гледаш :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Подгряване на огледало.

Мнение от vavilon » 02 Фев 2012, 16:56

sofkata написа:гледах картончето при бушоните ама пише на италиански и нищо не разбрах.на стъклата има по една кафява лента и предполагам че това е подгрева

Лентата е за мъртвата зона на огледалото. Отзад на самото огледало, трябва да има два плоски пина за подгрева.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook