Нафта около дюзите е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 28.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW E46
Мечтае да кара: M3 SMG

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от e46vergo » 23 Ное 2011, 18:45

donpatrona написа:Тя си работи, не работи електрониката и с нея и ЕГР-а, ... сълзи от пластмасата на модула за измерване, но не е болка за умиране .... по-голям ми е проблема описан в друга тема ... :(

ПП: За колегата по темата му. Сваля всички кори, купува един спрей за почистване, сменя маркучите за обратната нафта .... хубав маркуч е около 10 лева метъра , на него ще му трябват 30 - 40 см. Почиства всичко около дюзите. Хваща някой да му помага - да държи колата на празен ход в 3000 об. за 10 - 15 сек ... аз така си хжанах теча...

Колега мерси за подробното описание, евала права на текива хора, ще го направа точно както си го описал пак ще споделя какво е станало :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 20.10.2007
Местоположение: пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d-136-99g
Мечтае да кара: M5

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от ivo_88 » 27 Юли 2013, 18:43

Колеги дане пускам нова тема искам да попитам на едната дюза шпилката си върти безконечно и излиза на горе до едно положение има ли гаика от долу във капака или е превъртяла колата е е46 136кс 99г

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от bmw_320d_150 » 19 Мар 2014, 10:52

колеги и аз имам същият проблем.колата е 320 д 150 коня.Маркучетата дето са за обратна нафта ми изглеждат сухи и на място не виждам да капе от тях.Четох във форума за някаква тапичка но не знам къде е и за някакъв маркуч който връща нафтата в резервоара.Къде се намират тези неща на фейса? Някой може ли да ми помогне.Възможно ли е да тече от тръбичките но там налягането не е ли много голямо?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от bmw_320d_150 » 20 Мар 2014, 8:07

Колеги,помагайте моля ви с идеи.Къде е тази тапичка и може ли да сълзи от маркучите за обратната нафта при положение,че са сухи?

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.03.2014

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от paiaka » 21 Апр 2014, 16:17

Здравейте , колеги . И моят бумер тече като лейка ....... Смених маркучите за обратната нафта , там се пълнеше ваничката около дюзите . Гледам един ден нещо капнало под колата ... Като го поразгледах , видях че е нафта . Свалих капака , смених маркучетата и УЖ спря да тече . ДА ама НЕ :) . От там спря да тече НО имам теч от някъде другаде ...... Закарах я при един майстор - каза че било от някакви тапи на помпата ..... Сега ремонтен комплект и сваляне на помпата ....... Възможно ли е да е от помпата или да не се занимавам с глупости ? 2.0 136 коня .. Свалях малкото капаче над помпата и не ми се вижда да тече от там ... Днес сменях маслото , забърсах картери мартери . Запалих я и като слезнах долу гледам понамокрил се картера с нафта ( стори ми се че течът идва от задната страна на двигателя а не от страни дето е помпата ) . Посъветвайте ме от къде може да е този теч .... Смених горивен филтър ...... слизам сутринта да паля - ГРЕДА :) . върти но не пали ... Беше дръпнала въздух ... Капачката на филтъра я бях стегнал на ръка а не с 25нютонметра както пише на нея :) . Стегнах капачката и за сега всичко е на 6 с паленето . Гадния теч ме дразни и не мога да го хвана от къде е а смърди на нафтааа ..... Отделно борда се побърква и ми показва среден около 12 - 13 л с нормално каране :) .
Страшен ферман написах :) :) . Благодаря предварително за помощта ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от bmw_320d_150 » 22 Апр 2014, 17:03

И аз питах за тези тапи но така и никой не ми отговори къде се намират и какво се прави за да се сменят.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.04.2011
Местоположение: Пазарджик

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от VoXa » 22 Апр 2014, 18:17

Провери шпилките на дюзите, един съсед има същия проблем. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от bmw_320d_150 » 24 Апр 2014, 14:15

Другата седмица ще свалям колекторите за да ги чистя и ще проверя всичко.....ще пиша после какъв е резултата

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.03.2014

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от paiaka » 26 Апр 2014, 16:18

Колега bmw_320d_150 намерих въпросният маркуч :) ...... Като застанеш пред колата , тръгва от първата дюза , минава покрай AGR клапана и влиза под маркуча за кулера ( поне при мен е така 136коня съм ) . Извадих го беше леко раздут ... После трудно го сложих към помпата (много е тясно и трудно се бърка ) . Ще видим течът отстранен ли е ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от bmw_320d_150 » 26 Апр 2014, 18:01

А тънко маркуче ли е като тези между дюзите или е по дебел? А и моята е 150 коня,не знам дали е същото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Нафта около дюзите е46

Мнение от swetlioo » 07 Авг 2021, 18:57

Колеги, за да не отварям нова тема, ще питам тук. На мен ми протече от резбата на входящата тръба на нафтата, за първи цилиндър, след като онзи ден я развивах. Не е сваляно и пипано нищо преди това, от както имам колата. Натягах, но ме е страх да не пренатегна. В момента сълзи, но колата пали без ядове. Въпросът е как да го оправя и второ, ако преседи повече време непалена, може ли да остане без гориво и да дръпне въздух от там, така че да не запали или пали по-трудно?

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook