Монтаж на фабричен парктроник?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от S7 » 25 Яну 2012, 17:05

Gqbriel написа:..а лайсната много трудно се намира 2-ра ръка

То има ли и смисъл след като се оказа че нова се продава по евтино :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от 100imenov » 25 Яну 2012, 18:40

Здравейте колеги има ли друг вариант за закрепване на сензорите освен със силикон,че при пребоядисване няма да е много приятно? :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от NikVanov » 25 Яну 2012, 21:08

В какъв смисъл няма да е приятно?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от 100imenov » 25 Яну 2012, 23:51

Имам предвид,че като се сложи силикон,ще е играчка да са свалят сензорите.Аз на оригиналната имах някаква пластмаса,която ги държеше,но при монтажа на М бронята не я сложиха. :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от NikVanov » 26 Яну 2012, 7:49

Силикон не се маха чак толкова трудно, слагай и не се притеснявай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от Gqbriel » 26 Яну 2012, 16:17

100imenov написа:Имам предвид,че като се сложи силикон,ще е играчка да са свалят сензорите.Аз на оригиналната имах някаква пластмаса,която ги държеше,но при монтажа на М бронята не я сложиха. :(


Не разбирам само силикона за какво ти е :dunno: - но слагай смело..само да не си личи...и в ласйните наистина имаше,да кажем като щипки...но със силикон става добре
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от 100imenov » 26 Яну 2012, 17:42

В момента съм без лайсната и без силикон.До колкото разбрах са сложили някакво лепило,което не хвана добре и 2 сензора ми потънаха в леглата.Мистерията е ако не може да се сложи пак лайсната,че пак трябва да се сваля бронята,какво закрепване да се направи,че при демонтаж да няма усложнения. :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от NikVanov » 26 Яну 2012, 21:22

Гумената лайсна се маха и слага без проблем. Датчиците не е добре да се лепят с лепило, защото винаги може да се наложи смяна, със силикон става много добре, защото уплътнява да не влиза влага. Аз си сложих китайски парктроник на горната /широката/ лайсна и работи отлично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от lyu_records » 27 Яну 2012, 1:27

Фабричното си е фабрично. Аз на моя звяр съм с фабричен, на познати съм монтирал няколко китайчета, различни модели та разликата е огромна, не работят добре. Ако някй, който е ползвал фабричен се качи на кола с китайски такъв ще му стане доста неприятно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от NikVanov » 27 Яну 2012, 2:03

Така е, но сигурно има и разлика в цената. Иначе моя има мониторче с цифри, пищи си, монтажът беше лесен, стана на широката лайсна, за цената си върши работата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от Gqbriel » 15 Фев 2012, 9:36

lyu_records написа:Фабричното си е фабрично. Аз на моя звяр съм с фабричен, на познати съм монтирал няколко китайчета, различни модели та разликата е огромна, не работят добре. Ако някй, който е ползвал фабричен се качи на кола с китайски такъв ще му стане доста неприятно.

Разлика е в обхвата настрани - иначе огромна разлика няма,и освен по звука едва ли ще се разбере по друг начин
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от гумата » 16 Фев 2012, 19:47

Колеги здравейте,
откраднаха ми единия датчик на парктроника и сега като включа на задна скорост, парктроникът вие. Капачето отвън стои, а самия датчик е откачен от капачето и е отрязан, а жицата зад него виси. Понеже имам и датчик от неоригинален парктроник възможно ли е да сложа само него като го свържа с останалите датчици и ще пречи ли на другите датчици? В смисъл след като има разлика в марките на датчиците има ли разлика в сигнала, който дават. Като легнах под колата видях, че жиците вървят към капачката за гориво условна посока и откраднатият се явява зад лявата задна гума- т.е. последен при свързването. Понеже е неприятно в момента да се лежи под кола искам да науча какво мислите, а като се позатопли поне малко, ще го монтирам.
Парктроникът, който имам е марка без име - има снимани стоповете на едно порше карера ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от NikVanov » 16 Фев 2012, 22:58

За опит пари не вземат, така че най-лесно е да го вържеш и да пробваш.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от Dimitroff » 17 Фев 2012, 10:23

гумата написа:Колеги здравейте,
откраднаха ми единия датчик на парктроника и сега като включа на задна скорост, парктроникът вие. Капачето отвън стои, а самия датчик е откачен от капачето и е отрязан, а жицата зад него виси. Понеже имам и датчик от неоригинален парктроник възможно ли е да сложа само него като го свържа с останалите датчици и ще пречи ли на другите датчици? В смисъл след като има разлика в марките на датчиците има ли разлика в сигнала, който дават. Като легнах под колата видях, че жиците вървят към капачката за гориво условна посока и откраднатият се явява зад лявата задна гума- т.е. последен при свързването. Понеже е неприятно в момента да се лежи под кола искам да науча какво мислите, а като се позатопли поне малко, ще го монтирам.
Парктроникът, който имам е марка без име - има снимани стоповете на едно порше карера ..


3 оригинални + 1 афтърмаркет - 100% няма да работи системата - най-много да натовариш централата и после да сменяш и централа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от NikVanov » 17 Фев 2012, 11:14

Тогава си оттеглям мнението. Търси си оригинален датчик II ръка.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook