Монтаж на фабричен парктроник?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от lyu_records » 25 Сеп 2011, 23:39

Здравейте колеги, брат ми мина на скоро към нашата партия, колата е 320CI 2000г. Така решили сме да му сложим фабричен парктроник най вероятно закупен от колега или някоя морга. Трябва ни: лайсна с дупките за купе, 4бр. датчици, модула и кабели до тук добре всичко ще се намери. Но въпросите са следните.
1. Някой слагал ли е фабричен парктроник на купе и ако е, как става манипулацията.
2. Къде се намира модула (стоково) автомобили които излизат заводски без парктроник имат ли изкарани кабели до там където по принцип седи той.
3. Трябва ли някаква софтуерна манипулация за да се монтира фабричен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от Gqbriel » 26 Сеп 2011, 8:05

lyu_records написа:Здравейте колеги, брат ми мина на скоро към нашата партия, колата е 320CI 2000г. Така решили сме да му сложим фабричен парктроник най вероятно закупен от колега или някоя морга. Трябва ни: лайсна с дупките за купе, 4бр. датчици, модула и кабели до тук добре всичко ще се намери. Но въпросите са следните.
1. Някой слагал ли е фабричен парктроник на купе и ако е, как става манипулацията.
2. Къде се намира модула (стоково) автомобили които излизат заводски без парктроник имат ли изкарани кабели до там където по принцип седи той.
3. Трябва ли някаква софтуерна манипулация за да се монтира фабричен.


Moжеше да ползваш "Search and Destroy" :mhihi: но ето : viewtopic.php?p=1234349#p1234349 :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от milennyc » 26 Сеп 2011, 8:13

Модула е в багажника в дясната му страна над акумулатора зад корите

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320ci
Мечтае да кара: e64 <3

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от selsleed » 26 Сеп 2011, 15:34

Случайно ако си сложа не оригинален парктроник, на таблото ще свети ли лампата за изгоряла крушка, тъй като нали трябва да го вържа към задната светлина? Има ли въобще смисъл да се търси оригинален парктроник за по 150лв. като може за много по-евтино да върши същата работа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от Gqbriel » 26 Сеп 2011, 15:55

selsleed написа:Случайно ако си сложа не оригинален парктроник, на таблото ще свети ли лампата за изгоряла крушка, тъй като нали трябва да го вържа към задната светлина? Има ли въобще смисъл да се търси оригинален парктроник за по 150лв. като може за много по-евтино да върши същата работа?

Ще ти кажа тази седмица :yes: като сложа афтер маркет :yes: ако светне ще го измисля като със залъгалките на ксенона :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от © » 26 Сеп 2011, 16:15

нищо няма да светне
оригинален или не - ти решаваш
аз съм с неоригинален от доста години


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от milennyc » 26 Сеп 2011, 16:29

Нищо не свети просто орогиналния си има диагностика и тестове по К линия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от S7 » 26 Сеп 2011, 20:40

Аз натаманих моя афтърмаркет и нищо не свети по таблото ама иначе е много проста тази реплика само назад хваща в страни никой :banghead: каква файда че няма да уцеля това зад мене като мога да ошлайфам някоя от двете страни в някоя колона :cry:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 20.11.2009
Местоположение: Плевен,София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 4.8

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от vlado320 » 26 Сеп 2011, 21:12

Колега,мой добър приятел си сложи НЕоригинален парктроник и нищо не му свети по таблото!Лови отлично и отстрани(обектите).Само си вземи оригиналната лайсна и ги монтирай(датчиците)в нея(ъгъла е зададен)така че няма да имаш проблеми! :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от S7 » 26 Сеп 2011, 21:21

vlado320 написа:Колега,мой добър приятел си сложи НЕоригинален парктроник и нищо не му свети по таблото!Лови отлично и отстрани(обектите).Само си вземи оригиналната лайсна и ги монтирай(датчиците)в нея(ъгъла е зададен)така че няма да имаш проблеми! :yes:

С оригинална лайстна съм и аз ама явно си има значение от датчиците,мойте не ловят встрани и не признават коли и колони които са от двете страни на бронята :banghead:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от © » 26 Сеп 2011, 22:05

колко в страни?
аз съм с неоригинален на оригинална лайсна и съм много доволен
нали разбираш, че ако трябва да паркираш някъде колата и тя минава, няма смисъл парктроника да писка?
Иначе за хора и всякакви други препятствия е страшно полезен, дори по-полезен от камерата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от UBAH5 » 26 Сеп 2011, 22:06

Кажете от къде да намеря афтърмаркет парктроник с големината на фабричните датчици. Трябва ми за вграждане в оригинална задна М-тех 2 броня.
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от S7 » 26 Сеп 2011, 22:14

© написа:колко в страни?
аз съм с неоригинален на оригинална лайсна и съм много доволен
нали разбираш, че ако трябва да паркираш някъде колата и тя минава, няма смисъл парктроника да писка?
Иначе за хора и всякакви други препятствия е страшно полезен, дори по-полезен от камерата.

Значи паркирам си аз в Мола в подземния паркинг до стената и докато гледам назад и пропуска една колона дето минава на косъм до нея ама сигнал йок,чак като видя стената отзад зацикли колоната преди това я отсвири и стигнах до извода че като се пробие горе лайстната поне може си сложиш където поискаш крайните датчици а на оригиналната лайстна са по навътре и китайчетата не са предвидили да свирукат и настрани :D

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от © » 26 Сеп 2011, 22:32

а бе не е баш така, поне 30см в страни хващат
може и повече да е
аз редовно минавам покрай разни колони в подземен гараж и всичко ми се струва идеално :mhihi:
Моят е валео от ауто плюс
иначе оригиналните дупки са доста големи специално за този модел, може би има други по-точни ... по спомен бяха 25мм
Ако сам започнеш да определяш местата, кашата става пълна. Същият модел парктроник беше монтиран на един джип. Свиреше когато си поиска, да не кажа че не вършеше никаква работа. Тогава се сетих за моята оригинална лайсна и открих разположението на оригиналният парктроник на въпросният модел джип и работата заспа :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320ci
Мечтае да кара: e64 <3

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от selsleed » 26 Сеп 2011, 22:57

Благодаря за изчерпателните коментари колеги! Някой може ли да препоръча неоригинален парктроник, че избор много, а колко качествено работи...никой не знае?

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook