Монтаж на фабричен парктроник?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от JTD » 17 Фев 2012, 11:32

NikVanov написа:Тогава си оттеглям мнението. Търси си оригинален датчик II ръка.

Преди има няма месец се сдобих с лайсна втора употреба от този колега:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=29102
Лично като ми даваше лайсната видях как си свали 4-те датчика и ги метна на тезгяха зад него.
Питай го, сигурно ще има налични.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от bgpavlp » 01 Ное 2012, 21:27

Привет,
Преди 2 дена вземах един парктроник втора ръка от Е46 седан (4 сензора,модул,инсталация и гонг),занесох го да го монтират на моята която е Е46 комби в NicyCar - Пловдив.Вчера до 18:00ч. го бяха поставили,но нещо не тръгна,не работеше гонга.Според тях имаше проблем с модула.На DIS-a излизало някаква грешка,която според тях е някакво късо и от там не отивали 5V на гонга........нещо такова което не запомних всичко.Днес до обяд намериха друг модул,но и с него беше същото,в крайна сметка по незнам каква причина проблема с модула беше отстранен,но тогава ми казаха че имал друг проблем.Два от датчиците не работели,но в DIS не показвало че не работят.Обясниха ми че DIS-a ги хваща че не работят когато са забили,а ако са повредени нещо или според тяхното обяснение ако са един вид откачени от буксата,DIS-а не ги хваща.
Според изчетеното тук във форума стигнах до извода, че PDC-то дори и при един не работещ датчик (сензор) не работи.Издава постоянен сигнал,така ли е?
При мен сега ситуацията е следната,като включа на задна гонга мълчи,докато не се доближи до нещо и започва да издава звук нормално,после по бързо и накрая постоянен след като вече съм се доближил доста близо (около 10 см).

Тъй като до сега не съм карал кола с парктроник,искам да питам за мнения?
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от bgpavlp » 02 Ное 2012, 1:09

Във връзка с предишния пост,искам да попитам следното

1.Има ли разлика и каква е тя в тези два вида сензори? Обърнете внимание на формата на лицевата част.

Сензор 1
Изображение

Сензор 2
Изображение


2.Имали разлика в местата и вида на поставяне на сензорите за комби версия?
Изхождайки от RealOEM.com

Изображение

Изображение
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от 100imenov » 02 Ное 2012, 13:27

Първият е за вграждане в лайсна(седан,комби,купе),вторият е за вграждане в бронята(фейс/М-тех) на купе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 10.08.2012
Местоположение: Plaza Dance
Пол: Мъж
Кара: 330ci Stahlgrau

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от asotsf » 06 Ное 2012, 22:31

bgpavlp написа:При мен сега ситуацията е следната,като включа на задна гонга мълчи,докато не се доближи до нещо и започва да издава звук нормално,после по бързо и накрая постоянен след като вече съм се доближил доста близо (около 10 см).

Тъй като до сега не съм карал кола с парктроник,искам да питам за мнения?

Ами колега ти какво очакваш да пищи постоянно? Гонга се включва когато засече препиятствие на не-повече от 2.5 метра като с приближаването до него и сигнализацията се начестява, така че ти работи напълно нормално.

ЩЕ използвам темата да попитам за някакви идеи с моят пдц проблем, а ето го и него:
Колата е 320д 00' с оригинален парктроник. Като цяло пдц-то не работи, а самите датчици функционират и при диагностика всеки един от тях отчита разтояние. Казвам като цяло защото ми се е случвало 2-3 пъти за последните 3 месеца да сработи парктроника за ден два, като това което ми направи впечатление е че сработва след като е имало обилен валеж на дъжд. Та ако елиминирам сензорите остава модула и гонга. При тест номер 13 нямам сигнал от самият гонг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от dido0o``` » 07 Ное 2012, 17:40

asotsf написа:ЩЕ използвам темата да попитам за някакви идеи с моят пдц проблем, а ето го и него:
Колата е 320д 00' с оригинален парктроник. Като цяло пдц-то не работи, а самите датчици функционират и при диагностика всеки един от тях отчита разтояние. Казвам като цяло защото ми се е случвало 2-3 пъти за последните 3 месеца да сработи парктроника за ден два, като това което ми направи впечатление е че сработва след като е имало обилен валеж на дъжд. Та ако елиминирам сензорите остава модула и гонга. При тест номер 13 нямам сигнал от самият гонг.

След като при диагностика казваш че всеки един отчита ... то датчиците работят и модула също. Остава пищялката или при включване на задна да не сработва.
65819155105 това е номера на гонга и така като гледам е универсален. Има го в почти всички модели. Можеш да потърсиш и за афтърмаркет част. Друг вариант е нещо някой кабел да и е прекъснат и затова да не работи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от 100imenov » 07 Ное 2012, 19:02

Имам и аз такъв проблем,в събота съм на доктор та ще видим.Милех,че 1 сензор отчита леглото в което е,защото беше леко крив,но като свалих бронята и сензорите се оказа,че не тва е проблема,а някъде в снопа кабели влизащи към купето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 10.08.2012
Местоположение: Plaza Dance
Пол: Мъж
Кара: 330ci Stahlgrau

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от asotsf » 07 Ное 2012, 19:58

dido0o``` написа:
asotsf написа:ЩЕ използвам темата да попитам за някакви идеи с моят пдц проблем, а ето го и него:
Колата е 320д 00' с оригинален парктроник. Като цяло пдц-то не работи, а самите датчици функционират и при диагностика всеки един от тях отчита разтояние. Казвам като цяло защото ми се е случвало 2-3 пъти за последните 3 месеца да сработи парктроника за ден два, като това което ми направи впечатление е че сработва след като е имало обилен валеж на дъжд. Та ако елиминирам сензорите остава модула и гонга. При тест номер 13 нямам сигнал от самият гонг.

След като при диагностика казваш че всеки един отчита ... то датчиците работят и модула също. Остава пищялката или при включване на задна да не сработва.
65819155105 това е номера на гонга и така като гледам е универсален. Има го в почти всички модели. Можеш да потърсиш и за афтърмаркет част. Друг вариант е нещо някой кабел да и е прекъснат и затова да не работи.

Като каза включване на задна се замислих, че гуменото гофре с кабели от багажника което влиза в самия капак на светлините за задна е леко прерязано по незнайна причина :). Няма прекъснати кабели но е възможно да дава накъсо с някой от другите оголени такива.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 10.08.2012
Местоположение: Plaza Dance
Пол: Мъж
Кара: 330ci Stahlgrau

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от asotsf » 22 Ное 2012, 19:18

Днес успях да оправя парктроника най- накрая, а проблемът се оказа именно говорителя на самия гонг. Свалих гонга, извадих пищялката, замерих с мултицета и нямаше никой. Подадох 12в от една батерия, размърдах изводите и за секунда се чу звук, но само до там. Отидох до едно магазинче за такива елементи да търся пищялка със същите характеристики - 0.5 вата 80 ома. В последсвие обаче се оказа че няма точно такава и се наложи да измиля някакъв сходен вариант а именно пищялка 5 вата 4 ома и 2 резистора допълнително от по 160 ома. Запоих всичко обратно за платката и айде в колата. Сега вече си ползваме екстрата с кеф. :yes:

royal jester
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 20.04.2010
Местоположение: Севлиево/Тиквенбург
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 на дизел
Мечтае да кара: X5 (E70) M 4.4 (555Hp)
Детайли за колата: " Колкото по- проходим джип караш, толкова по-далеч ходиш за трактор. "

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от e 46 maniq » 15 Дек 2012, 0:55

Искам да попитам как мога да замеря съпротивлението,на OEM датчици на свалена лаисна?????????
Смисъл с мултицед то е ясно,но О-мове ала бала.че не съм много в час.БЛАГОДАРЯ И ДАНО СЪМ ОБЯСНИЛ :mhihi: :mhihi: :mhihi:
!!! ВНИМАНИЕ !!! Изображение

Коню ми е шашав! Рита апе и налата на бой !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 30.06.2010
Пол: Мъж
Кара: M5 е60, 645i manual
Мечтае да кара: е30 + S85B50 и ASW

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от punish_the_benz » 15 Дек 2012, 2:42

мисля че не е проблем да използвам темата за да питам по знаещите.
Въпроса ми е при монтаж на оригинален парктроник на кола без гонг , възможно ли е да се върже модула към задните тонколони , за да се избегне инсталрането на гонг ? ?
Изображение

royal jester
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 20.04.2010
Местоположение: Севлиево/Тиквенбург
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 на дизел
Мечтае да кара: X5 (E70) M 4.4 (555Hp)
Детайли за колата: " Колкото по- проходим джип караш, толкова по-далеч ходиш за трактор. "

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от e 46 maniq » 16 Дек 2012, 17:21

хайде бе никой ли не е мерил датчици,да ме светне как става????????? :paranoid: :paranoid: :paranoid:

имам 4 бр,но нз дали работят,на мен не ми трябват но на някой колега биха му били от полза,така,че помагайте :bowdown: :bowdown:
!!! ВНИМАНИЕ !!! Изображение

Коню ми е шашав! Рита апе и налата на бой !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от 100imenov » 16 Дек 2012, 23:35

punish_the_benz написа:мисля че не е проблем да използвам темата за да питам по знаещите.
Въпроса ми е при монтаж на оригинален парктроник на кола без гонг , възможно ли е да се върже модула към задните тонколони , за да се избегне инсталрането на гонг ? ?

При е92 гонга са точно задните колонки,ако модула се върже към тях и съпродитвленията и други такива съвпаднат може и да стане.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e46 320d '01

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от milen76 » 16 Яну 2013, 15:49

Здравейте, имам подобен проблем. Оригинален парктроник ту работи, ту не работи. Буксите на датчиците бяха много зле, един майстор ги направи и работи половин година и сега пак работи когато си иска. Той се съмнява в единия датчик. На моргата ми предлагат датчик от Х5 и казват че става на Е46. Някой може ли да ми каже дали наистина става или трябва да е точно от Е46?

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 20.11.2013
Пол: Мъж

Re: Монтаж на фабричен парктроник?

Мнение от serpentiny » 23 Дек 2013, 16:44

Здравейте, колеги,
искам малко да посъживя темата с един въпрос. Искам да си сложа на моето БМВ 3 Е46 Compact М тех (M Paket) броня-задна, оригинален парктроник като си намерих на оферта комплект датчици и кабели от Купе 330Ci, но не знам дали не е много сложно на тази броня без лайсна да монтирам тези датчици и какво друго ми трябва освен - кебел, датчици, гонг и модул за управление?
Ако някой е слагал такав парктроник без лайсна нека сподели как става монтажа и как е най-здраво.
Айде чакам предложения и весели празници :D

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook