Климатроник е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 28.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Климатроник е46

Мнение от Arislan » 09 Юли 2015, 21:52

oci написа:
Arislan написа:Да се включа и аз в темата с моя климатроник.Всичко му е наред от към студено и топло само един проблем.Когато пусна сега лятото да духа студено за няколко минутки вътре става хладно ,но оборотите ми започват да играят.Когато намаля да спирам рязко надолу и после се оправят знам ,че се натоварва двигателя ,но все пак не мисля ,че трябва да играят така.Споделете къде да обърна внимание за проверка? :)
модел 318и -е46 мотора е М43

От къде си колега?


Тези дни бях малко зает за което се извинявам.
От Търговище съм колега

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 09 Юли 2015, 23:16

Arislan написа:
oci написа:
Arislan написа:Да се включа и аз в темата с моя климатроник.Всичко му е наред от към студено и топло само един проблем.Когато пусна сега лятото да духа студено за няколко минутки вътре става хладно ,но оборотите ми започват да играят.Когато намаля да спирам рязко надолу и после се оправят знам ,че се натоварва двигателя ,но все пак не мисля ,че трябва да играят така.Споделете къде да обърна внимание за проверка? :)
модел 318и -е46 мотора е М43

От къде си колега?


Тези дни бях малко зает за което се извинявам.
От Търговище съм колега

Коя година е? Ако е преди 2000 си със сейко сейки компресор който си е проблемен затяга и товари много мотора ако съм прав го сменяй с бутален и си решаваш проблема. Има писано много по този въпрос.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 28.06.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Климатроник е46

Мнение от Arislan » 10 Юли 2015, 5:58

99г е колата ще потърся да видя.Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Климатроник е46

Мнение от Демирев » 10 Юли 2015, 14:31

oci написа:Коя година е? Ако е преди 2000 си със сейко сейки компресор който си е проблемен затяга и товари много мотора ако съм прав го сменяй с бутален и си решаваш проблема. Има писано много по този въпрос.



И къде му е сметката да сменяш компресор климатроник на 318И 1999г. - тя колата макс 3 200 лв ляв волан
с десен 1800лв....компресора 1 500 лв.!
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 10 Юли 2015, 14:54

Демирев написа:
oci написа:Коя година е? Ако е преди 2000 си със сейко сейки компресор който си е проблемен затяга и товари много мотора ако съм прав го сменяй с бутален и си решаваш проблема. Има писано много по този въпрос.



И къде му е сметката да сменяш компресор климатроник на 318И 1999г. - тя колата макс 3 200 лв ляв волан
с десен 1800лв....компресора 1 500 лв.!


Ще си го вземе втора употреба работещ бутален, никой не е написал да го търси нов, при буталните няма този проблем.
Те повечето неща по бмв-тата например компютъра е 2000 лв с обучаване при представител на БМВ, ама да не би като ти се развали компютъра и напрово да сменяш колата :?: :shock:
Колега малко са ти несериозни писанията не смяташ ли :?: С две думи според теб развали ли се компресора на климатика и колата отива в Надин защото не е рентабилен ремонта правилно съм те разбрал :?:или караш на джамтроник :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Климатроник е46

Мнение от Демирев » 10 Юли 2015, 15:23

Нещо те е напекло. Къде виждаш да пиша за продажба на колата или хвърляне на Надин?

Просто споделих че няма смисъл да се купува нищо голямо за над 1000 лв. за 16 годишна кола още повече пък 16 годишна 318-ка.
Компресор втора употреба - 400 лв...монтаж 200 лв. и като се развали след 3 месеца?
Това ли ми е несериозното?

Моя климатроник работи. Като се развали ремонт...ако се стигне някога до там да умре компресора...ще продължа да я карам на джамтроник.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Климатроник е46

Мнение от dr.peshev » 10 Юли 2015, 15:30

100лв е втора ръка!Вече 4 години карам с такъв
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 10 Юли 2015, 16:20

Демирев написа:Нещо те е напекло. Къде виждаш да пиша за продажба на колата или хвърляне на Надин?

Просто споделих че няма смисъл да се купува нищо голямо за над 1000 лв. за 16 годишна кола още повече пък 16 годишна 318-ка.
Компресор втора употреба - 400 лв...монтаж 200 лв. и като се развали след 3 месеца?
Това ли ми е несериозното?

Моя климатроник работи. Като се развали ремонт...ако се стигне някога до там да умре компресора...ще продължа да я карам на джамтроник.


Не ме е напекло въобще имам работещ климатик :mhihi:
400 лв второ употреба не струва и за е60 огледай се малко в обявите както ти написа колегата такъв компресор не е повече от 100 лв и монтажа е около 70 лв заедно със зареждането, това са цените в София по сервизите ако във Варна е 200 лв това е вече друга работа там стандарта е може би по-висок.
Преди да пишеш и цапаш темите помисли малко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Климатроник е46

Мнение от Демирев » 10 Юли 2015, 20:02

Не съм търсил компресор. Не ми се е налагало. Споделям опит за климатиците във Варна. Да 70 лв. е - 68 лв. по-точно ми взеха за 750 гр. фреон и обслужване - труд миналата година.
Силно ме съмнява за същите пари да пълнят фреон - да демонтират стария компресор и да монтират после и "новия"/втората употреба.+

Да не пишем че търся корм.рейка от година и нищо читаво няма. Не вярвам да е по различно и с компросорите по моргите.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Климатроник е46

Мнение от vavilon » 11 Юли 2015, 17:32

Демирев написа:Не съм търсил компресор. Не ми се е налагало. Споделям опит за климатиците във Варна. Да 70 лв. е - 68 лв. по-точно ми взеха за 750 гр. фреон и обслужване - труд миналата година.
Силно ме съмнява за същите пари да пълнят фреон - да демонтират стария компресор и да монтират после и "новия"/втората употреба.+

Да не пишем че търся корм.рейка от година и нищо читаво няма. Не вярвам да е по различно и с компросорите по моргите.

Колега, точно поради тази причина компресора се сменя с фейсов (БУТАЛЕН)! Да споменем, че и един маркуч (тръба) се взима с него от колата донор. Заради различното положение на отвора на фейсовият компресор. Същото е и с вентилатора, заменя се с фейсов. Защото управлението му се разглобява, а на преди фейса не. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 12 Юли 2015, 22:52

Демирев написа:Не съм търсил компресор. Не ми се е налагало. Споделям опит за климатиците във Варна. Да 70 лв. е - 68 лв. по-точно ми взеха за 750 гр. фреон и обслужване - труд миналата година.
Силно ме съмнява за същите пари да пълнят фреон - да демонтират стария компресор и да монтират после и "новия"/втората употреба.+

Да не пишем че търся корм.рейка от година и нищо читаво няма. Не вярвам да е по различно и с компросорите по моргите.

С компресорите е различно понеже на мен ми се е налагало и знам цените за разлика от теб който си ги измисля от пред клавиатурата и така не помагаш а само шашкаш колегата.
За рейката явно и нея така я търсиш. Поне аз знам къде има една-две перфектни :mhihi:
пак са в обявите във форума. Пусни си тема че търсиш и колеги ще ти предложат.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.05.2010
Пол: Мъж

Re: Климатроник е46

Мнение от georgi197 » 20 Юли 2015, 16:07

Да ви кажа и за моя проблем с климатроника,дано някой да помогне .Тръгва когато си иска ,три дена работи после два когато си иска
.Забелязал съм ,че управлението на климатроника ,когато е на слънце колата показва степента на вентилатора до края при включен или изключен климатроник,друг път показва три чертички на 16 градуса.
Като натисна снежинка климатроника един път тръгва и си работи друг път не .Пробвал съм с ръчен режим същата работа ,когато си иска тръгва
. :|Колата е Е46 -88г

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10456
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Климатроник е46

Мнение от Leon » 22 Юли 2015, 9:42

На мен ми изглежда като управлението да е сдало багажа, хубавото е, че има доста втора ръка и не са скъпи - разглобяваш таблото, отиваш при продавача, закачате новото и ако работи нормално плащаш ;)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 29.05.2015
Местоположение: Смолян
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d E46
Мечтае да кара: BMW X3

Re: Климатроник е46

Мнение от Dimitar Nastanliev » 25 Юли 2015, 20:12

Здравейте, колеги! Новак съм във форума... 8) Преди месец закарах колата на сервиз напълних фреон, но явно не е само това. Проблема се с климатроника се изразява в това, че ту духа студено, ти спира да духа и това от порядъка на до 2 минути след включването му. Дайте съвет какво да правя, предварително благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 28 Юли 2015, 13:04

Dimitar Nastanliev написа:Здравейте, колеги! Новак съм във форума... 8) Преди месец закарах колата на сервиз напълних фреон, но явно не е само това. Проблема се с климатроника се изразява в това, че ту духа студено, ти спира да духа и това от порядъка на до 2 минути след включването му. Дайте съвет какво да правя, предварително благодаря!

Спира да духа от духалките или спира студеното :?:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook