Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 27.05.2007

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от апокалексис » 08 Май 2011, 20:08

Колеги мн ценни съвети давате. Жалко че всички все от опит ги споделяме тия неща а уж си мислим че караме от по-надеждните и здрави марки ( говоря за себе си , тъй като смело мога да кажа че мойта кола не излиза от сервизи и постоянно тичам по майстори - заклевам се следващата няма да е БМВ :banghead: ) . Та тая седмица съм на майстор де , просто ме е страх на кой да я поверя че е малко тънка работата с тия глави и гарнитури . Поне в Ловеч вече ме е страх да я давам на ''майстори'' . Като я отворим ще пиша какво е станало по-нататък :)


П.П колега мотора е N42 , не знам дали и при него е така този трипътник за който ми говориш. Може ли малко повече инфо. Така и така ще се разглабя ДВГ-то та да го погледнем и него дали е здрав :shock:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от spower » 09 Май 2011, 15:40

Колега да не би капачката на разширителния съд да е заминала /клапнчето и/ ? От там да вдига налягането над 2 бара и да пука разширителния съд..
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 27.05.2007

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от апокалексис » 09 Май 2011, 18:14

И това го мислех като вариант колега , напълно беше възможно , но станаха много симптомите за спукана глава . Е в четвъртак ще отваряме главата ( майстора се самнява че е спукана , и ми каза че ако е така те не подлежали на ремонт ми само със друга здрава такава :shock: ) и сега съм притаил дъх дано не е най-лошото :bowdown:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от spower » 10 Май 2011, 7:50

Дано не се окаже глава стискам палци да е леко разрешим проблема :yes: пиши като разбереш какво се е оказало..
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от slitter » 10 Май 2011, 13:19

Бас ловя, че не е спукана главата!!! Току така глава на БМВ не се чупи (пука), особено на бензинов мотор, който е направен да работи на по-високи температури. на 99% съм сигурен!!! Гледай да не те излъжат и да почнат да ти говорат глупости, много ги има такива!!! После да се оакже, че са направили нища, а са взели една камара с пари. Аз съм прегрявал зверски бензинов двигател на БМВ и не се е пукала главата... Най-добре вземи смени майстора и обърни внимание на тва, дето ти го казах по-нагоре! Айде успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 27.05.2007

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от апокалексис » 10 Май 2011, 17:11

Ми колега чесно да ти кажа ми писна и я отварям да видя за да съм спокоен . А бих помолил колегите които споменаха за някакъв трипътник , който много нагарял и бил скрит някъде зад главата, ако могат да качат диаграмка или снимков материал как изглежда това чудо и къде се намира. Така и така ще свалям главата да го сменя и него :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от slitter » 10 Май 2011, 18:32

апокалексис написа:Ми колега чесно да ти кажа ми писна и я отварям да видя за да съм спокоен . А бих помолил колегите които споменаха за някакъв трипътник , който много нагарял и бил скрит някъде зад главата, ако могат да качат диаграмка или снимков материал как изглежда това чудо и къде се намира. Така и така ще свалям главата да го сменя и него :help:


Eми... щом ти се отваря, отваряй! Имай предвид, че тук има много хора, които не четат внимателно и пишат секви глупости, за да трупат мения. Трипътникът или така наречения тройник е характерна част на двигател М43 (316, 318 - 1,9л), а твоят е или N40, или N42, щото казваш, че си с 316ti с газов инжекцион, а при него такъв тройник нема. Главата и при 40, и при 42 е една и съща и ето как изглежда при теб, заедно с компонентите на охладителната истема
Изображение
Изображение

Както виждаш от втората картинка има двойник, а не тройник на главата, а той се намира на много видно място. Провери да няма някъв проблем по изпарителя и маркучите и от там да губи водата. Виж си радиатора дали не изпуска отнякуде, виж дали не губи от радиатора на парното, т.е. опипай в краката при шофьора дали не е мокро. Мисля, че доатсъчно подробно инфо ти дадох, от тук нататък си ти и ти си преценяваш. Смени си перката, ако наистина е преебана, щото ще спукаш и 4тия разширителен съд, дори и след оправянето на главата. Като оправиш колата пиши кво е било!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 27.05.2007

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от апокалексис » 10 Май 2011, 18:47

Ей колега евала :bowdown: заслужаваш :bchug: Всички тия неща ще ги проверя и сменя евентуално ако са извън строя (за които ме светна: перка -тя вече е счупена + казанче, ще видим и водната помпа + термостатите ) Но мн вода хвърля през ауспуха и за това ще я отворя , дано само е кривнала :dunno: После ще пиша какъв е резила :oops:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от adovet » 10 Май 2011, 18:53

Колега мисля, че ако ти е заминала гарнитурата на главата и влиза в цилиндрите няма да излиза през ауспуха като вода ами ще пуши като чайник от зад. Късал съм гарнитура на главата и от зад беше като чайник.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 27.05.2007

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от апокалексис » 12 Май 2011, 20:30

Е колеги оказа се термостат който изобщо не работи ( браво на slitter :yes: :oops: ) От там е надувала , а течовете са били от радиатора ( миналото лято го смених с чисто нов :shock: ) но явно от налягането се е пукнал и той и от разширителния съд , където влиза в радиатора не е било изолирано хубаво . Оттървах се от големите ядове :bowdown:



П.П. БТВ отворихме и главата за да съм спокоен - здрава на камък пущината ЯВНО ОТ БМВ ЗНАЯТ КАК ДА ПРАВЯТ ГЛАВИ ЗА ДВГ (БЕНЗИНОВИ) :yes: :driving:


бЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВКЛЮЧИЛИ СЕ ПО ТЕМАТА И НАЙ-ВЕЧЕ НА КОЛЕГАТА Slitter :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от vavilon » 13 Май 2011, 8:06

Еххх, нямало е нужда за главата, но както и да е. Важното е че вече караш! :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от adovet » 13 Май 2011, 8:53

апокалексис написа:Е колеги оказа се термостат който изобщо не работи ( браво на slitter :yes: :oops: ) От там е надувала , а течовете са били от радиатора ( миналото лято го смених с чисто нов :shock: ) но явно от налягането се е пукнал и той и от разширителния съд , където влиза в радиатора не е било изолирано хубаво . Оттървах се от големите ядове :bowdown:



П.П. БТВ отворихме и главата за да съм спокоен - здрава на камък пущината ЯВНО ОТ БМВ ЗНАЯТ КАК ДА ПРАВЯТ ГЛАВИ ЗА ДВГ (БЕНЗИНОВИ) :yes: :driving:


бЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВКЛЮЧИЛИ СЕ ПО ТЕМАТА И НАЙ-ВЕЧЕ НА КОЛЕГАТА Slitter :bchug:

Колега казах ти още в началото да провериш на каква температура ти работи колата ама ти не слушаш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 27.05.2007

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от апокалексис » 13 Май 2011, 17:23

Ми проверих колега и тогава работеше на 105-107 градуса и аз бях :shock: Но майстора ми каза че това била нормалната работна температура на бензиновия мотор :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от adovet » 13 Май 2011, 18:16

апокалексис написа:Ми проверих колега и тогава работеше на 105-107 градуса и аз бях :shock: Но майстора ми каза че това била нормалната работна температура на бензиновия мотор :)

Е нали термостата е блокирал. Тогава би трябвало да вдига температурата над 110

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 27.05.2007

Re: Спукан разширителен съд на охладителната система (3-ти )

Мнение от апокалексис » 14 Май 2011, 22:20

Ми можеше и да я направи над 110, но след като минах 2 километра с колата и видях 107 градуса , някак не ми стискаше да продължавам . Споделете колеги с бензинови мотори ( но след като проверите от тайното меню ) вашите на колко градуса работят и дали ви се включват перките при 105-107 или над 110 градуса :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook