Проблем с 320д 136кс.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 31.10.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: BMW M6 Gran Coupe
Детайли за колата: 320d/sedan/year 2000

Проблем с 320д 136кс.

Мнение от Asgard » 23 Мар 2011, 16:23

Привет!
Колата (bmw 320d 136hp януари 2001г.) много ме притеснява. Значи вчера я изкарах на магистралата и я настъпах до край на 5та скорост, след което набираше доволно бавно и зацикля на 150км/ч. - направо спира да набира и си поддържа тази скорост, даже чат-пат пада. След това отупснах газта и изчаках скороста ми да падне на 100-110км/ч. Натиснах я пак до край на 5-та и ми зацикли тоя път на 170км/ч и напрао спира все едно съм пуснал педала на газта , скоростта си пада бавно , но не всеки път (говорим при положение ,че педала на газта е до долу!). И така всеки път различни ми ги прави и не съм хващал повече от 170 км/ч до сега. Много ме притеснява тази работа и в момента не съм в най-розовото финансово положение, затова реших да си направя някаква справка с колегите от българската бмв общност. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от VRPerformance » 23 Мар 2011, 18:26

именно зареди не цветущото финансово положение си за диагностика,защото може да бъдат много неща и за да не вземаш да сменяш грешни части,върви да я погледне специалист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 3.04.2010
Местоположение: Банкя
Пол: Мъж
Кара: е 46 320д 136кс + чип

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от tani bojilov » 23 Мар 2011, 19:59

VRPerformance написа:именно зареди не цветущото финансово положение си за диагностика,защото може да бъдат много неща и за да не вземаш да сменяш грешни части,върви да я погледне специалист
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 31.10.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: BMW M6 Gran Coupe
Детайли за колата: 320d/sedan/year 2000

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от Asgard » 23 Мар 2011, 22:07

tani bojilov написа:
VRPerformance написа:именно зареди не цветущото финансово положение си за диагностика,защото може да бъдат много неща и за да не вземаш да сменяш грешни части,върви да я погледне специалист
:yes:


Ходих и ми излизат 2 грешки :
1:единият ABS сензор даваше грешка , но я изчистиха
2: тракшъна и той дава грешка някаква, но се съмнявам да е от него, както и човека дето ми прави диагностиката и на него не му се вярва.

Друго нещо , което ми казаха е ,че налягането в турбото е с 0,2 - 0,5 атмосфери повече, както и искам да отбележа , че като запаля колата и турбото веднага се чува( почва да свири) и след малко затихва, даже и без газ, колата променя обороти сама и като я запаля сутрин в началото е на 1000 оборота , после падат до 8** оборота/мин. (колкото е нормално). Забелязал съм че променя обороти на свободна , когато е пуснат климатроника. (това не знам дали е нормално?!).

Незнам какво да правя, възможно ли е според вас турбото да е развалено?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от VRPerformance » 23 Мар 2011, 22:36

Asgard написа:
tani bojilov написа:
VRPerformance написа:именно зареди не цветущото финансово положение си за диагностика,защото може да бъдат много неща и за да не вземаш да сменяш грешни части,върви да я погледне специалист
:yes:


Ходих и ми излизат 2 грешки :
1:единият ABS сензор даваше грешка , но я изчистиха
2: тракшъна и той дава грешка някаква, но се съмнявам да е от него, както и човека дето ми прави диагностиката и на него не му се вярва.

Друго нещо , което ми казаха е ,че налягането в турбото е с 0,2 - 0,5 атмосфери повече, както и искам да отбележа , че като запаля колата и турбото веднага се чува( почва да свири) и след малко затихва, даже и без газ, колата променя обороти сама и като я запаля сутрин в началото е на 1000 оборота , после падат до 8** оборота/мин. (колкото е нормално). Забелязал съм че променя обороти на свободна , когато е пуснат климатроника. (това не знам дали е нормално?!).

Незнам какво да правя, възможно ли е според вас турбото да е развалено?
това в червеното ти е проблема,майстора ти трябва да го отстрани,другото е нормално.
Сега не ме питай какво трябва да направи,би трябвало тази грешка да му говори много и да се справи...

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 22.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: s16b20,m50b20
Мечтае да кара: с книжка

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от dokt0ra » 24 Мар 2011, 22:59

Явно колата се кара от жена ... или от мъж в женска кожа ...Да не се засегнеш колега просто си карал доста време в ниски обороти говорим за месеци наред градско шофиране с обороти близки до 2500 ... просто на турбото не му се налага да разтурбира..е.т. да се раздвижи малко...говоря за променливата геометрия .... т.е. механиката която управлява налягането на турбината.Сега там има сажди които пречат на процеса при разтурбиране.Щом на ниските върви това ще е проблема..а и в сервиза вече са ти направили диагностика..интересно как го засякоха това налягане в + 0.2 +0.5 ... не че няма начин,но май не са много хората които са наясно къде,какво,колко и как стават нещата.
Варианта които прилагаме е профилактика на турбината почти безобидно е ..ТОВА НЕ Е РЕМОНТ НА ТУРБО ...а профилактика.Но като без пари можеш сам да се опиташ да разкачиш вакуум мембраната на турбото от лостчето което влиза в топлата част на турбината и после да раздвижеш въпростното лостче..колкото може по-дълго време.Много внимавай със зегерката която закрепя вакуум мебраната с лостчето...малка е ,хвъчи на далече и няма намиране.
Успех
бяло бяло ,защо не си червено....

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 17.05.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d
Мечтае да кара: F30 320d

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от Ivostiil » 26 Мар 2011, 22:26

И при мен го има тоя проблем(същата кола, като на колега пуснал темата) при лек баир, стига 130-140 на 5-та и не помръдва въпреки, че педала е натиснат до край.Ходих на диагностика, машината беше на БОШ, дебитомера ОК, турбото ОК, помпата ОК(в някакво зелена зона била), общо взето всичко ми било ОК. А колата е тромава и няма мощност да изпъне баир на 5-та. :dunno:
Един "майстор" ми каза, че можело да бъде от филтъра на картерите газове, и него ще сменя, въпреки че не мисля че има общо с проблема.
Ще пробвам да обясня на човека от сервиза за тази профилактика на турбото която споменава колегата по-горе. Дано да има ефект.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 31.10.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: BMW M6 Gran Coupe
Детайли за колата: 320d/sedan/year 2000

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от Asgard » 27 Мар 2011, 9:22

Ivostiil написа:И при мен го има тоя проблем(същата кола, като на колега пуснал темата) при лек баир, стига 130-140 на 5-та и не помръдва въпреки, че педала е натиснат до край.Ходих на диагностика, машината беше на БОШ, дебитомера ОК, турбото ОК, помпата ОК(в някакво зелена зона била), общо взето всичко ми било ОК. А колата е тромава и няма мощност да изпъне баир на 5-та. :dunno:
Един "майстор" ми каза, че можело да бъде от филтъра на картерите газове, и него ще сменя, въпреки че не мисля че има общо с проблема.
Ще пробвам да обясня на човека от сервиза за тази профилактика на турбото която споменава колегата по-горе. Дано да има ефект.


При тебе е по-добре, аз нямам нужда от баир за да се чувствам се едно се возя в москвич. Винаги ми ги прави тея работи, немога да си изпална километража, даже не мога да доближа 200.... а да не говорим ,че набира мн бавно нз защо така.... нормално ли е още като запаля колата и да чувам турбото как свири, без да форсирам - на 8** оборота/мин. и пак свири секи пат като я запаля д***ба и бараката

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 18.06.2009

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от jivkozh » 27 Мар 2011, 10:55

Колега вакумните клапани на турбото и АГР-ра провери. Прочети и във форума има писано на много места по темата. Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от VRPerformance » 27 Мар 2011, 12:59

пробвай при друг майстор

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Schiller Park
Пол: Мъж
Кара: BMW 540i
Мечтае да кара: Lancia Thesis повече от всякога!

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от BoBoGTO » 27 Мар 2011, 15:11

Това е за оборотите, дето играят с пуснато парно- viewtopic.php?f=34&t=222433
Тук е за минаването на колата в авариен режим- viewtopic.php?f=34&t=191355&start=15
До колкото виждам проблема ти е същия. Само, че при мен се получава само при тези условия: повече от 5 минути пълна газ, на 5та предавка и когато е на вече над 4000 оборота, и скоростта минава 200.
Това, което мен ме посъветваха е да си карам така. Да се радвам, че го прави само при максимално натоварване и реално погледнато трудно може да се диагностицира, поради спецификата на условията, в които се появява.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 22.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: s16b20,m50b20
Мечтае да кара: с книжка

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от dokt0ra » 27 Мар 2011, 18:03

За мен това,което съветва колегата не е решение... да си караш колата с явен проблем само,защото няма кадърен специалист около теб,който да ти реши проблема.Ок карай си така,но не е хубаво да съветваш и другите да го правят...особено колегата,който не може 150км/ч да хване.ОПС и ГТ1 вече в почти всеки сервиз има.КТС не е опция,която препоръчвам за качествена диагностика,макар че много колеги с него най-лесно настройват ъгъла на помпата.
Общо взето козата си иска пръч дето викат хората,но криза ...чудеса все за колите не достигат парите.И аз като не ми стигат сам си боядисвам хола ..лепя плочки... слагам си дограмата,но после все не ми харесва какво се е получило.
пс:Съвета за профилактиката на турбото беше само за създателя на темата...останалите които имат проблеми възможните причини са много,поради което е нужна диагностика,никой няма да ви вземе последните парици,пък току виж ви се решили проблема !!!
бяло бяло ,защо не си червено....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от VRPerformance » 27 Мар 2011, 19:29

BoBoGTO написа:Това, което мен ме посъветваха е да си карам така. Да се радвам, че го прави само при максимално натоварване и реално погледнато трудно може да се диагностицира, поради спецификата на условията, в които се появява.
абсолютни глупости,това че твойте майстори не могат да хванат проблема,не означава че всеки с този проблем трябва да продължи да си кара с него :kuku: последствията от това ''каране и радване че го прави само на макс натоварване'' може да са строшено турбо :idea: а проблема си се диагностицира без грижи :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Schiller Park
Пол: Мъж
Кара: BMW 540i
Мечтае да кара: Lancia Thesis повече от всякога!

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от BoBoGTO » 27 Мар 2011, 20:10

Айде диагностицирай го като е безгрижно... Само факта, че единственото време в което можеш да го хванеш е при скорост от 200км/ч си е бая грижно, според мен...
На 3 места съм ходил, включително и при официален дилър, пари дори не ми взеха, защото не можаха да ми кажат от къде е проблема. При колегите нещата наистина са по-сериозни, когато и при мен стигнат до там, тогава ще видя дали някой няма да може да ми каже нещо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Проблем с 320д 136кс.

Мнение от VRPerformance » 27 Мар 2011, 20:15

BoBoGTO написа:Айде диагностицирай го като е безгрижно... Само факта, че единственото време в което можеш да го хванеш е при скорост от 200км/ч си е бая грижно, според мен...
На 3 места съм ходил, включително и при официален дилър, пари дори не ми взеха, защото не можаха да ми кажат от къде е проблема. При колегите нещата наистина са по-сериозни, когато и при мен стигнат до там, тогава ще видя дали някой няма да може да ми каже нещо.
:mhihi: :mhihi: :mhihi: Вече съм го правил и то на много коли,последната 320д която имаше такав проблем е на колега от форума,той ако чете и иска да вземе очастие ще пише,а твоята и на колегата няма как да ги диагностицирам от форума,още не съм взел кетап за врачка :)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook