2-ри ключ за е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от milennyc » 01 Мар 2011, 7:41

Копирането на транспондер не е никак лесна работа. После този транспондер трябва да се впише в колата като съответния номер на ключ. След това се прави ако е наложително синхронизация EWS към DDE или DME..... а пък това дали ще сработи с алармата не се знае има ключове на различни Mhz :mhihi:

Иначе цена за ключ при мене е за 150лв. със всичко

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 17.05.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d
Мечтае да кара: F30 320d

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от Ivostiil » 01 Мар 2011, 17:01

lyu_records написа:
Ivostiil написа:Един въпрос малко оф топик

Всички ромбовидни ключове за Е46 са с имобилайзер или не ? :dunno:

Всички ключове робовидни или не за е46 са си с имобилайзер. Ако не се лъжа след 93 г. или май беше 92 г. нагоре всичко е с имобилайзер. Преди това са без, освен ако не е слагано нещо допълнително от истинското.


Благодаря за инфото :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 26.07.2004
Местоположение: Пловдив

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от tozy » 02 Мар 2011, 22:54

да, и аз благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от zmeyan » 03 Мар 2011, 13:29

Понеже и аз минах през това преди година-две ще кажа:
Трябва ключар разбирач, трябва човъркане не само по ключа, а и по колата, струва около 200лв ромбоиден ключ с копчета, който ще пали (при официалните представители - 300лв). Това е цената, ако нямате друг стар счупен ключ...
Ако си мислите да вземете стар ключ от друга кола, да извадите вътрешностите и да ги сложите в нова нарязана черупка и след това с едно "обучение" с копчетата да решите въпроса - няма да стане! Естетствено можете с тези части да отидете при ключар и вместо 200лв да ви вземе 180-190лв, но не си заслужава - по-добре 200лв и всичко от него на място.
Аз лично използвах услугите на колега от форума f1c или fc1 нещо такова беше. Има разбира се и други, но цената навсякъде е около 200лв (+/- 50лв).
Ако искате може да настроите стар ключ от друго БМВ само да ви отваря централното и алармата - това е лесно и евтино 20-30лв, но няма да може да запалите с такъв ключ.

П.П. Имайте предвид колко държи батерията на такъв ключ - оригиналната е самозареждаща се, а на мен ми сложиха такава, която държи 5години, но не се зарежда - разбрах го след като го получих.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от vassil_bk » 15 Апр 2011, 21:12

zmeyan написа:...Ако си мислите да вземете стар ключ от друга кола, да извадите вътрешностите и да ги сложите в нова нарязана черупка и след това с едно "обучение" с копчетата да решите въпроса - няма да стане!...
Напротив, става! Ела да ти покажа, ако искаш :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от zmeyan » 15 Апр 2011, 21:36

И какво става? Отключване и заключване - да, запалване - трънци.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от vld » 15 Апр 2011, 21:52

Отивате в камор или друг официален дилър с големия талон и си поръчвате от малкия ключ цена около 80лв. :idea: любо вече писа на предната страница.После може да си местите от него транспондера в каквато искате заготовка.
Или шунтирате ЕВС-а от ЕКУ-то за скромната сума от 100лв. и не се тормозите с този проблем ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от vassil_bk » 15 Апр 2011, 22:25

zmeyan написа:И какво става? Отключване и заключване - да, запалване - трънци.
Всичко прави - откл./закл./пали - 6+ 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от bochogogogo » 16 Апр 2011, 18:13

И какво става ако имаш един ключ, и си заключил колата с централното и се преебе ключа???Можеш да си отключиш само твоята врата с ключалката.А другите как отваряш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от zmeyan » 16 Апр 2011, 18:30

vassil_bk написа:
zmeyan написа:И какво става? Отключване и заключване - да, запалване - трънци.
Всичко прави - откл./закл./пали - 6+ 8)


Отивам да търся ключовете... само кажи къде и как и ще дойда да видим какво си измислил, защото аз твърдя, че 100% не става, това, което ти твърдиш :)
Може и да греша де, сигурно съм се набутал 200лв, но пък ако греша - ще почерпя, а ако съм прав...?


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от milennyc » 16 Апр 2011, 18:45

Няма как да запали .... освен ако не е минавано с Immokiller да не говорим че може да са забранени други ключове

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от zmeyan » 16 Апр 2011, 18:49

milennyc написа:Няма как да запали .... освен ако не е минавано с Immokiller да не говорим че може да са забранени други ключове


E нали и аз това казвам, ала някои хора твърдят глупости и заблуждават други.
Но знам ли.. техниката се развива и с някакви комбинации от натискания на копченца се случват вече и магии. Но знам ли... аз не съм магьосник и не разбирам, аз вярвам само на науката и техниката.. не ги владея магиите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от vassil_bk » 16 Апр 2011, 21:00

zmeyan написа:Отивам да търся ключовете... само кажи къде и как и ще дойда да видим какво си измислил, защото аз твърдя, че 100% не става, това, което ти твърдиш :)
Може и да греша де, сигурно съм се набутал 200лв, но пък ако греша - ще почерпя, а ако съм прав...?
Така, да ти кажа аз какво направих и ти ще прецениш кой е прав и кой е крив. Аз имах 2 оригинални ключа от старите. Купих си един ромбоиден от друга кола, нова заготовка и част от карантиите на един от моите ключове отиде в новата заготовка. За 10 лв. ми я нарязаха. Сега пак имам 2 ключа, но единият е нов - ромбоидния. И си работи на 6+ :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от zmeyan » 16 Апр 2011, 21:37

Toва е нещо съвсем различно - сега имаш стар ключ в нова черупка!
Ставаше въпрос за следното, ако имаш само един стар ключ, как да получиш 2 ключа.
Аз говорих за следното - стар ключ от ДРУГА кола, да му вземеш карантиите и да ги прехвърлиш в нова нарязана черупка - това няма да стане!
Т.е. ако имаш само един ключ за дадена кола и искаш да получиш два работещи - трябва да се изръсиш повечко (от 100 до 300лв - обикновено около 200лв)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: 2-ри ключ за е46

Мнение от vassil_bk » 18 Апр 2011, 13:53

zmeyan написа:Toва е нещо съвсем различно - сега имаш стар ключ в нова черупка!
Ставаше въпрос за следното, ако имаш само един стар ключ, как да получиш 2 ключа.
От един ключ няма как да станат 2 толкова лесно. Тук съм съгласен.
zmeyan написа:Аз говорих за следното - стар ключ от ДРУГА кола, да му вземеш карантиите и да ги прехвърлиш в нова нарязана черупка - това няма да стане!
Ето това обаче, твърдя, че става, защото го направих при мен. Единственото нещо, което изкормих от ключа от другата кола (ромбоиден) беше една бобинка. На нейно място сложих (повтарям сложих, не съм запоявал нищо) транспондера от стария ми ключ на моята кола. Останалата част от електрониката на ключа от другата кола остана непокътната и в момента се намира в чисто новата черупка и си яползвам всеки ден.
zmeyan написа:Т.е. ако имаш само един ключ за дадена кола и искаш да получиш два работещи - трябва да се изръсиш повечко (от 100 до 300лв - обикновено около 200лв)
Може и така да се каже, освен ако не вземеш още един ключ от друга кола на старо и не го програмираш и да пляснеш платчицата му в нова заготовка. :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook