Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.01.2011
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от fakataa » 20 Мар 2019, 9:57

Здравейте колеги. От това което прочетох не намерих информация на philips 9022 14 08239 как се вади аукс. Колата е 08.2001г. и в инсталацията не е заложена буксата за аукс. Какъв е варианта?
Четох че се запоявало нещо на мястото на касетата, но никъде не намерих схема как се прави.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.10.2018

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от feature21 » 27 Май 2019, 10:55

Здравейте,

с bmw navigation system philips 6 902 804 съм, колата е 07.12.99г. Мога ли да изкарам аукс на това чудо и ако не мога, то с какво да го заменя, че имам проблеми и с дисплея му. Днес свалих плейъра и видях, че е с 1 букса(12 пина).

п.с. прикачвам и снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от valko323 » 27 Юни 2019, 17:15

Здравейте, знам че има изписано по темата, но мисля че точно по моя случай няма решение, или поне аз не успях да намеря.

От скоро се сдобих с 46ца и започнах леко да подобрявам аудиото, като се стремя да се придържам към оригиналния вид на колата (т.е. изключваме всякакъв вид афтърмаркет плеъри). Отказах се също и от Андроидските навигации които изглеждат ОК, но някак си не ми се дават 500лв за цветно радио, заради което рискувам и да осъмна с разбит прозорец.

Като закупих колата, беше с оригиналното си радио - BMW Reverse, възможно най-лошо звучащото радио и въпреки вече изкарания АУКС, не можах да го изтърпя и го замених с BMW Business (мисля че от 2002ра, Philips с MODE копче) пак касета, но доста по-добре звучащо. Подлъгах се и че въпросното радио има два 10 пинови входа отзад, съответно за АУКС и CD Changer. Първо си направих аукс кабел по схемите с резисторите и кондензаторите, но за жалост - нищо. После пробвах и само с прост кабел - уви не. След това попаднах в интернет, че въпреки 10 пиновата букса, бизнес касетофона не поддържа АУКС. Видях че хората си правят кабели и ги слагат на съседната букса, предназначена за чейнжър. Та направих си и такъв кабел, но уви - резултата е същия, касетофона не отчита, че има нещо. Това ме наведе на мисълта, че понеже колата ми оригинално няма чейнджър и в I-BUS-a тази опция не е активирана, та я закачих на INPA да разгледам дали няма вариант софтуерно да се отключи, но не можах да намеря никъде, както и не видях в интернет някой да го прави.

Та въпроса ми е, дали някой се е сблъсквал с такъв проблем, и има ли как да залъжа колата че има/е имала чейнджър, та да накарам аукса да заработи.
Резервен вариант ми е да и сложа дигитален чейнджър, но при положение че само аукс ме устройва, не намирам смисъл, а и вече не съм сигурен дали ще сработи и той.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от Charovnika90 » 22 Юли 2019, 21:00

Здравейте,колеги може ли малко съдействие с пускането на аукс.СД-то ми има Mode бутон,има и двете гнезда с по 10 пина отзад.Взех си кабел от алито,но където и да го включа не ми излиза аукс-а. На кабела няма никакви резистори за съпротивление.Дали от това е проблема?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 31.10.2016
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от u325 » 04 Авг 2019, 18:08

Здравейте колеги, след доста четене (може и да съм изпуснал нещо) реших и аз да си сложа aux, взех си този кабел https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2455392423 свързах го към cd changer и тук идва проблема звука е перфектен но само от дясно, от ляво едвам се чува. Идеи как да го оправя или кабела е дефектен

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 31.10.2016
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от u325 » 04 Авг 2019, 18:53

fakataa написа:Здравейте колеги. От това което прочетох не намерих информация на philips 9022 14 08239 как се вади аукс. Колата е 08.2001г. и в инсталацията не е заложена буксата за аукс. Какъв е варианта?
Четох че се запоявало нещо на мястото на касетата, но никъде не намерих схема как се прави.


, Съвсем аматьорски забравих най-важното радиото е 08.2002 касетка с моде бутон BMW business

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от DiscontroL » 04 Авг 2019, 18:57

Възможно е да е прецакан аукс кабела, ако имаш мултицет виж дали няма нещо разлика в съпротивлението на лявата и дясната връзка като мериш в двата края левия и после десния "кабел"
download.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от swetlioo » 02 Юни 2020, 12:27

viber_image_2020-06-02_13-54-51.jpg
Здравейте, някой дали е опитвал да монтира следното модулче?

https://www.olx.bg/ad/promo-tsena-bluet ... 7L8LG.html

И може ли да даде напътствия как се свързва, ако знае?

Благодаря
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от swetlioo » 03 Юни 2020, 12:44

Дано някой отговори на горния ми въпрос, както и на този.

Моята кола е 2005 г месец Май, като при мен е радиокасетофон с малката монохромна навигация и МК4 ДВД. Отзад на куплунга, и за чейнджъра има букса с няколко кабела, които не знам къде отиват, и на входа за Sound System има букса с 3 кабела на 5,7 и 10 порт.
При мен може ли да се сложи AUX, на кои портове съответно и кабелът пак ли трябва да има кондензатори и съпротивление. Съответно имате ли и идея, кабелите дето влизат за чейнджъра къде отиват и каква роля играят, както и тези трите за Sound System? Колата е комби, в багажника има и нещо като усилвател, който взима ток от акумулатора директно.

Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от swetlioo » 04 Юни 2020, 11:57

viber_image_2020-06-04_13-00-062.jpg
viber_image_2020-06-04_13-00-05.jpg
viber_image_2020-06-04_13-00-051.jpg
Явно, темата е стара и никой не следи, но се надявам, все някой да отговори де.

Така, направих си кабел като в схемата от 1-ва страница и го вързах за радиото на портовете които са дадени пак там. Но не ми излиза опцията на радиото. Къде бъркам и въпросното радио с монохромна навигация поддържа ли опция AUX?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.02.2019

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от tsoki » 04 Юни 2020, 14:23

При мен опцията АУХ излезна чак след като пъхнах жака в телефона и пуснах музика. Пробвай така. Успех


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от swetlioo » 04 Юни 2020, 22:25

Пробвано и не става. Опитвах какво ли не и не става

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от swetlioo » 05 Юни 2020, 7:21

При мен моделът е bmw 6 942 915
Това чудо може ли да подкара AUX? В интернет не намирам никаква информация за точно този модел. Малкото което успях да открия е 1-2 видя, но модела с 12 по-нова синя букса, като там AUX кабелът се записва директно за чипа на предусилвателя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от veskot » 05 Юни 2020, 15:15

Аз съм "старо" бизнес цд - от 99 година. Проблема с аукс-а го реших елегантно . Има кутийки които емулират на i bus-a че има външен ченджър, което се появява в менюто като CD1 (без значение дали сте с нов или старо бизнес цд сте).
През външния вход си свири нормално (колкто си свири и като нормално cd.). 3.5 вход минава през двоен операционен който буферира сигнала (вероятно има и някакво усилване и корекцийки в обратната връзка) - и тогава го подава на 10 пин вход (където е за цд чанджър). И-бус емулацията я прави едно атмелче + драйвер за и-бус шината. Всичко си идва с букси - плъг енд плей. Не си заслужава времето за експерименти...
Взех го от ебей за няма и 20лв ново, от УК. Това е модела https://connects2.com/Product/ProductItem/CTVBMX002. Добавил съм и един паррот блутут , свързан към радиото за да го заглушава и да превключва 1 от говорителите за парот-а. Повече от година си работи всичко без забележки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от swetlioo » 05 Юни 2020, 15:49

При мен тези пинове вече се ползват за нещо, а чейнджър нямам.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook