Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от veskot » 05 Юни 2020, 18:33

ако говорим за 10мин конектор (cd changer in) - пусната е инсталация за чендчър койto би трябвало да се намира в багажника. ако махнеш корите мисля в ляво ще видиш аудио входа за чендчър-а. така че може да го заркачиш и ако имаш такъв емулатор да го ползваш както при мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 2.10.2015
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: 320D

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от ludiq-manqk » 21 Авг 2020, 10:17

Колеги това дали ще стане за aux,защото пробвах няколко пъти с кабели правени по схемата, с и без запоени елементи и не мога да изкарам aux.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 19.06.2015
Местоположение: НАЙ-ГОЛЯМОТО СЕЛО СОФИЯ!
Пол: Мъж
Кара: си 46-цата
Мечтае да кара: е46-цата си ама с емков мотор
Детайли за колата: Свети като лампичките на коледна елха

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от Sve6li » 07 Сеп 2021, 16:47

Sve6li написа:Радиото с касетка(без значение колко пина има отзад). AUX се връзва само на мястото на Changera. Става само ако имате Changer в самата кола, иначе не запомня, че има дискове.
Радиото с диск(старите с 10 пина). AUX се връзва само на мястото на Changera. Става само ако имате Changer в самата кола, иначе не запомня, че има дискове.
Радиото с диск(старите с 20 пина). AUX може да се върже на мястото на Changera или на мястото на навигацията. Излиза AUX. Зависи коя година е, трябва да е след 2001г. За да бъда точен 09/2001г.
Радиото с диск(новите с 12 пина). AUX се връзва само на мястото на Changera. Става само ако имате Changer в самата кола, иначе не запомня, че има дискове.
Радиото с диск(новите с 24 пина). AUX може да се върже на мястото на Changera или на мястото на навигацията. Излиза AUX. Зависи коя година е, трябва да е след 2001г. За да бъда точен 09/2001г.
Дано съм ви бил полезен.

С колегата ilia1984 досега го мъчехме. Той е с CD, само с 5 пина за changer(2000г). Слагаме го в моята кола(която има changer), запомня дисковете и свири през AUX кабела. Слагаме го в неговата(която няма changer), не помни, че има дискове. За сега вариантите са такива. Ще поработя по въпроса и ще се опитам да го накарам да тръгне и без changer в колата.


Изображение

Не вкарвате правилните пинове.

Ползвай схема A1.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от Stanimir330 » 03 Окт 2021, 16:46

Пичове, сложих си едно bluetooth модулче за AUX, проблема е, че нямаше съпротивление, което да държи отключен AUX-а. Ползвах от старият ми кабел платката и буксата, но като вържа кабелите, музиката тръгва, БМ54 модула открива AUX-а, но от десните колони се чува мелодията на песента, а от левите се чува пеенето и не знам какво се случва :lol: . Само с кабела нямах такива проблеми, кабелите на модула трябва да са 3, бял, червен и черен, но като срязах кабела, вътре са бял и червен, а черният е увит около белия и червения кабел. Възможно ли е проблема да идва от черния ? Ако успея да отворя модулчето, мисля да запоя кабелите от стария кабел, който е с платката за модула да видя дали така ще тръгне нормално и няма да има такива смущения.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.07.2020
Пол: Мъж
Кара: 320i '99
Мечтае да кара: 320i '89
Детайли за колата: Stahlgrau

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от str86 » 08 Окт 2021, 16:14

До всички колеги с касетка. Изкарването на аукс става като се разпоят крачета 1 и 16 на предусилвателя TEA0676. На тяхно място запоявате ляв и десен канал, маса можете да хванете от където и да е. След това от обратната страна на платката има делител на напрежение, на който е необходимо да промените предавателното отношение. По този начин не се налага да усилвате звука на макс. Аз си сложих блутут аудио приемник вместо да разтягам кабели. Качеството на звука е същото като от CD.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 13.08.2019
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от sente99 » 10 Окт 2021, 15:28

Stanimir330 написа:Пичове, сложих си едно bluetooth модулче за AUX, проблема е, че нямаше съпротивление, което да държи отключен AUX-а. Ползвах от старият ми кабел платката и буксата, но като вържа кабелите, музиката тръгва, БМ54 модула открива AUX-а, но от десните колони се чува мелодията на песента, а от левите се чува пеенето и не знам какво се случва . Само с кабела нямах такива проблеми, кабелите на модула трябва да са 3, бял, червен и черен, но като срязах кабела, вътре са бял и червен, а черният е увит около белия и червения кабел. Възможно ли е проблема да идва от черния ? Ако успея да отворя модулчето, мисля да запоя кабелите от стария кабел, който е с платката за модула да видя дали така ще тръгне нормално и няма да има такива смущения.
Обвития ти е маса вероятно, другите 2 са ляв и десен +. Отвори и свържи правилно и трябва да се получи.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.02.2020
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 2.2i E46
Детайли за колата: В процес на търсене

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от InTheAir » 10 Ное 2021, 17:34

Здравейте колеги,
По въпроса изчетох всичко ред по ред прегледах схемите и линковете прикачени в отговорите по-назад, но за жалост не открих решение на проблема, освен с PAROT, YATOUR, смяна на player-a и трансмитер. Въпроса ми е за AUX кабела дали има някой компетентен от Бургас или региона, за да се уговорим да проверим дали може да се случат нещата ?
Прилагам снимка на самоти CD, като има "MODE" бутон, че доста се спори с него назад в изявленията. Надписа е под потенциометъра за сила на звука/вкл/изкл на самото радио. При позиция 1 на ключ се включва и т.н., позиция 2 на ключа си е контакт и не е важно. При изкаран ключ от патрона на колата и натисна потенциометъра радиото се включва.

1.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от stony1 » 12 Ное 2021, 18:51

Спори се за бутона "MODE" от едни нищо и никави 15 и повече години, защото някой чул-недочул решава да се изкаже неподготвен, друг го повтаря и така става като приказката да сестрата, като кажат че е .....ва иди обяснявай, че нямаш сестра.
Нямам идея за кой път ще го напиша, въпреки че се бях зарекъл да спра да обяснявам, защото той българинът се ражда научен, но както и да е.

Та на въпроса за бутона "MODE" - ами това, че го има нищо не означава.
Всеки плеър си има различна функционалност и тя зависи от софтуера, който фирмата производител е заложила при производството, а не от наличието или липсата на бутон "MODE". Когато плеарът има този :bowdown: бутон, той служи за превключване на различните източнци на аудио сигнал, но липсата му не означава, че някой друг бутон не върши тази работа.
От друга страна наличието на този превъзнасям бутон не означава, че плеърът има и/или поддържа граалът за съвременния шофьор - AUX.
Липсата пък на "MODE" изобщо не означава, че плеарът няма и/или не поддържа AUX и няма как да превключва между различните източнизи на аудио сигнал.
Във форума години наред битуваше мнението, дамо вече не е така, че щом плеарът няма бутон "MODE", то няма как да се избере CD чейнджър като аудио източник.
Мога да дам още десетки примери, но едва ли ще е от полза, защото почти никой няма да ги прочете, но накратко:
Наличие на бутон "MODE" - нищо не означава, трабва да се проверят функциите на плеъре, описани от производителя в книжката за точно този плеър!
Липсата на бутон "MODE" - нищо не означава, трабва да се проверят функциите на плеъре, описани от производителя в книжката за точно този плеър!

Сега на въпроса за плеъра: При Алпайн нещата са 50:50 и няма еднозначен отговор на въпроса кога започват да го произвеждат със софтуер, който поддържа AUX и защо някой по-стари софтуерни версии имат тази опция за разлика от някои по-нови. На практика самия софтуер има основни разлики не зардаи функцията AUX, а поради някои хардуерни различия, както и опцията радиото да работи извесно време дори след изключване на контакта.

Относно решенията: БМВ са измислили т.н. iPod интерфейс, който е оригиналният заместител на CD чейнджъра. Другите алтернативи са бледо копие на оригинала, по незнайни причини - явно софтуерните им инженери са учили дистанционно.

Относно Бургас: Аз съм от Бургас, но в момента не съм в България, ще се прибера за празниците и ще остана до средата на януари.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от lancerpor » 15 Ное 2021, 23:26

feature21 написа:Здравейте,

с bmw navigation system philips 6 902 804 съм, колата е 07.12.99г. Мога ли да изкарам аукс на това чудо и ако не мога, то с какво да го заменя, че имам проблеми и с дисплея му. Днес свалих плейъра и видях, че е с 1 букса(12 пина).

п.с. прикачвам и снимки


Имам същата глупост и съответно чейнджър, на който са му изкъртени слотовете за дисковете. Има ли някакъв плъг енд плей кабел, който само да го мушна някъде и да изкарам аукс без да запоявам и т.н?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.02.2020
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 2.2i E46
Детайли за колата: В процес на търсене

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от InTheAir » 29 Ное 2021, 17:16

stony1 написа:Спори се за бутона "MODE" от едни нищо и никави 15 и повече години, защото някой чул-недочул решава да се изкаже неподготвен, друг го повтаря и така става като приказката да сестрата, като кажат че е .....ва иди обяснявай, че нямаш сестра.
Нямам идея за кой път ще го напиша, въпреки че се бях зарекъл да спра да обяснявам, защото той българинът се ражда научен, но както и да е.

Та на въпроса за бутона "MODE" - ами това, че го има нищо не означава.
Всеки плеър си има различна функционалност и тя зависи от софтуера, който фирмата производител е заложила при производството, а не от наличието или липсата на бутон "MODE". Когато плеарът има този :bowdown: бутон, той служи за превключване на различните източнци на аудио сигнал, но липсата му не означава, че някой друг бутон не върши тази работа.
От друга страна наличието на този превъзнасям бутон не означава, че плеърът има и/или поддържа граалът за съвременния шофьор - AUX.
Липсата пък на "MODE" изобщо не означава, че плеарът няма и/или не поддържа AUX и няма как да превключва между различните източнизи на аудио сигнал.
Във форума години наред битуваше мнението, дамо вече не е така, че щом плеарът няма бутон "MODE", то няма как да се избере CD чейнджър като аудио източник.
Мога да дам още десетки примери, но едва ли ще е от полза, защото почти никой няма да ги прочете, но накратко:
Наличие на бутон "MODE" - нищо не означава, трабва да се проверят функциите на плеъре, описани от производителя в книжката за точно този плеър!
Липсата на бутон "MODE" - нищо не означава, трабва да се проверят функциите на плеъре, описани от производителя в книжката за точно този плеър!

Сега на въпроса за плеъра: При Алпайн нещата са 50:50 и няма еднозначен отговор на въпроса кога започват да го произвеждат със софтуер, който поддържа AUX и защо някой по-стари софтуерни версии имат тази опция за разлика от някои по-нови. На практика самия софтуер има основни разлики не зардаи функцията AUX, а поради някои хардуерни различия, както и опцията радиото да работи извесно време дори след изключване на контакта.

Относно решенията: БМВ са измислили т.н. iPod интерфейс, който е оригиналният заместител на CD чейнджъра. Другите алтернативи са бледо копие на оригинала, по незнайни причини - явно софтуерните им инженери са учили дистанционно.

Относно Бургас: Аз съм от Бургас, но в момента не съм в България, ще се прибера за празниците и ще остана до средата на януари.


Колега, благодаря за изчерпателния отговор. Това е един от най-смислените написани коментари в тази тема, както и информацията е доста ясна. Предполагам доста от колегите са намерили решение, но както се казва българина чопли пощи и т.н. във форумите и като открие проблема не си прави труда да напише 10 реда с някакво кратко обяснение, дори да не е толкова ясно, но както и да е.
Остава ми варианта да закача процесора и да го изчета на C или C# и да проверя дали има такава опция (естествено ще има зашита :( ). Предполагам ще се видим на сбирките ако ходиш или просто за по кръгче из града.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от Denis1903 » 13 Дек 2021, 22:50

Здравей . Аз съм с това на моята . Качеството на блутут е много добро , даже уникално . Можеш да си говориш през него и тем подобни . Взимай го и не го мисли . И да не стане ще го продадеш на друг колега . Изображение

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.02.2020
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 2.2i E46
Детайли за колата: В процес на търсене

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от InTheAir » 13 Дек 2021, 23:03

Denis1903 написа:Здравей . Аз съм с това на моята . Качеството на блутут е много добро , даже уникално . Можеш да си говориш през него и тем подобни . Взимай го и не го мисли . И да не стане ще го продадеш на друг колега . Изображение

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Колега пиши ми едно лично с малко повече информация за колата и самото cd, което имаш. Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.03.2021
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от Stancho988 » 14 Дек 2021, 23:37

Здравейте, някой пробвал ли е да върже аукс на буксата за СД чейнджър (CD-Wechsler) на пинове 1,2, 3, 6 и 7 ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.03.2021
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от Stancho988 » 20 Дек 2021, 3:11

Здравейте, надявам се това да помогне на някой успях да прекарам аукс на СД преди 03-та,
което наяма аукс функция.
1. Разглобява се СД-то основно.
2. Намираме буксата на СД четеца.
3. Завъртаме на обратно и ще видим L-OUT и R-OUT запояваме от срязан 3.5мм жак или си правим такъв, a GND можем да вземете от вскяъде.
4. Зглабяме СД-то.
5. Слагаме диск който да отчете
6. Вкарваме жака и започва да свири от телефона, а в момента който изкараме жака СД-то продължава да свири, но от диска.
Прилагам снимка за ориентир.
А СД-то което използвах е
AlPINE 65. 12-6 919 072 от 04/02г.
Ако някой не може да разбере обясненото това е клипа от който гледах как да го направя може да помогне https://youtu.be/QT7BUSU364s
Всички функции на СД-то остават непокътнати!!!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.10.2023
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 318i 143 k.с. 2.0

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от ivokar » 12 Окт 2023, 11:43

u325 написа:Здравейте колеги, след доста четене (може и да съм изпуснал нещо) реших и аз да си сложа aux, взех си този кабел https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2455392423 свързах го към cd changer и тук идва проблема звука е перфектен но само от дясно, от ляво едвам се чува. Идеи как да го оправя или кабела е дефектен


Моля кажете как да се оправи това? И аз имам звук хубав само в дясно. Моляяя

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook