Добавка към нафтата

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N55

Re: Добавка към нафтата

Мнение от bscsystem » 19 Сеп 2013, 12:31

stylezz написа:Колеги някой да е ползвал Pro-Tec Common-rail protec and clean казват че помагала за дюзите да се изчистят :)


Само БОШ може да ти помогне за изчистването на дюзите, карах с тая добавка близо 2 години.
Сипвам добавка, после резервоара до горе... следващите 2 резервоара без добавка и после пак същата схема. 170 000км минах така. Цялото упражнение съм го правил заради профилактика, а нафтата която сипвам винаги е била от "скъпата".

Преди седмица бях за 'профилактика' на дюзите, а в БОШ ми казаха, че само една не е за пипане. 4 за центровки, една нова трябваше и т.н.

Сега, ако си напрвя сметка, колко пари съм дал за добавки и "скъпи" горива, сигурно щях да си рециклирам дюзите за тия пари.

Въпроса е че ние ги сипваме тия добавки, лошо няма.. сигурно ще продължа да го правя заради менталния ефект :lol: Въпроса е как да разбереме има ли смисъл въобще ?

Аз очаквах като се грижа толкова добре за тая горивна система и тя да се отблагодари само с преглед, но не беше точно така
E46 330d M57D30, 304k.c. 550nm 1.6 boost by TST Racing, Black/Estoril Blue, Full M tech 2, Simota AF w/ custom downpipe and 76mm straight exhaust, Boost Meter VDO, Strut bar, Brembo 320mm/300, Coilovers w/ Rondell 0081 8x18 225/40 - 10x18 245/40 Vredestein Ultrac Sessanta, Front camber plates, Rear Adjustable Camber Arms, Black HID Retrofit 6k. - Sold

E87 - Black on black, exterior M1 bodykit, interior full sports package. - Sold

N55 335i m-sport, S2+ 331whp

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж

Re: Добавка към нафтата

Мнение от a1n » 19 Сеп 2013, 14:16

stylezz написа:Колеги някой да е ползвал Pro-Tec Common-rail protec and clean казват че помагала за дюзите да се изчистят :)

Колега определено ги чисти виж из форума има постнати ИНПА стоиности от диагностика преди и след. Аз слагам по едно на няколко резервоара.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Добавка към нафтата

Мнение от Dimitroff » 01 Окт 2013, 9:49

a1n написа:
stylezz написа:Колеги някой да е ползвал Pro-Tec Common-rail protec and clean казват че помагала за дюзите да се изчистят :)

Колега определено ги чисти виж из форума има постнати ИНПА стоиности от диагностика преди и след. Аз слагам по едно на няколко резервоара.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Tова всъщност е единствената добавка на българският пазар, за която мога да гарантирам, че има ефект при използването и !

С уговорката, че ефект има когато дюзата е позапушена, а не когато има механично износване - просто няма как една добавка да "ремонтира" дюзата.

Поне на 80% от колите с проблемни дюзи дошли при нас преди ремонт настоявам да се пробва с добавката (и не - не за пари - ние дори не я предлагаме!) - другите 20% са с пикаещи дюзи - там добавката няма смисъл да се слага...
"Успеваемостта" е доста голяма - след третиране с Pro Tec-а доста голям % от проблемните дюзи влизат "в норма" и не се налага ремонт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 19.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: ШЕ 330d (manual)
Мечтае да кара: bmw f10 m5
Детайли за колата: M-packet Mtech 1

Re: Добавка към нафтата

Мнение от SlipX » 03 Окт 2013, 13:47

Сложих кастрол TDA и минах 600 км извънградско след това, карах по-голямата част от времето с 90-100 км/ч в диапазона 1600-2000 оборота в мин. Имам чувството че колата ми изгори по малко, ако разчитам главно на стрелката на разходомера. Другото което е може и аз да си въобразявам но сега ми се струва по пъргава още от ниските обороти. Ползвал съм про-тек преди това, имах едно притрисане веднъж докато бях в движение, след добавката и година по късно, да чукна някъде не е имало подобни неща.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Добавка към нафтата

Мнение от ka4i » 20 Окт 2014, 7:31

Само да попитам, дали от този препарат има смисъл, превантивно : http://www.prospeed.bg/bg/product/5750/0
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Добавка към нафтата

Мнение от Zagy » 20 Окт 2014, 11:35

Бардал е една от най-добрите добавки за дизел - няма да сбъркаш, ако от време на време си слагаш от нея. :yes:
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Добавка към нафтата

Мнение от ka4i » 21 Окт 2014, 9:15

Сложих вчера въпросната добавка. На около 35-40 литра гориво. Поработи на обороти 1500-3000об/мин, за около 20 мин. Продължавам да я карам с останалото гориво, без да съм дозареждал. Дано съм направил нещо добро за колата!!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Добавка към нафтата

Мнение от Alexius » 26 Яну 2015, 11:25

Аз слагам тази: http://www.prospeed.bg/bg/product/5192/0
BMW F25

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 7.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: S62B50

Re: Добавка към нафтата

Мнение от Evkata » 26 Яну 2015, 21:33

Alexius написа:Аз слагам тази: http://www.prospeed.bg/bg/product/5192/0


И какви са ти впечатленията? Струва ли си или не усещаш разлика в звука на двигателя, не че се слага само заради самия звук ама си е друго да мърка по-меко :mhihi: Иначе аз слагам Кастрол ТДА и ми се струва че работи по меко , но не знам дали не е плод на въображението ми :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Добавка към нафтата

Мнение от Alexius » 12 Мар 2015, 23:59

Доволен съм, а и мои познати използват добавката и определено има положителен ефект върху работата на мотора.
BMW F25

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 1.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 525d Touring
Мечтае да кара: Сред колегиални шофьори
Детайли за колата: М пакет

Re: Добавка към нафтата

Мнение от fissikela » 02 Ное 2015, 20:16

Колеги здравейте.
Имам въпрос свързън с добавка ПроТек за дизел, която виждам че сте ползвали преди време.
Интересува ме дали сте доволни и дали има разлика?Понеже в по студени дни ми притриса за около 5-6 секунди. Майстора при когото ходя ме посъветва да сипя от тази добавка с цел да поизчисти дюзите.
Мой познати пък казват че не било добре да слагам добавки защото те чистят но и натрупват отлагания...
Дайте съвет какво да правя...
Добавям снимка от теста на дюзите за да видите какво ме притеснява
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Добавка към нафтата

Мнение от philipz » 02 Ное 2015, 21:13

И на мен ми претрисаше , но на диагностика корекциите бяха на 2ри цилиндър +2,6 . При теб гледам поне от диагностика всичко изглежда добре.
Третирал съм преди да прибегна към сваляне на дюзите и рециклирането им към добавката ПРО ТЕК. Аз не открих фрапираща разлика в поведението на колата ( това беше миналата зима ). Претрисането си остана , може би беше за по-кратко време като имаше добавка. Колега , за да не сваляш дюзите без причина , направи си теста с обратната нафта . При него не се изисква свалянето на дюзите.И имай предвид ,че тази добавка е много силна и всичката мръсотия от резервоара вече е в горивния ти филтър. Не прекалявай с нея.

Но нека и специалистите се изкажат, аз съм просто един потърпевш :D :D :D

Ето ти сравнение с моите дюзи преди ремонта :
Photo 6.04.15, 12 06 14.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж
Кара: 325TDS

Re: Добавка към нафтата

Мнение от wan0s » 19 Дек 2015, 23:22

Препоръчайте добавка за тдс-а. Гледам много от колегите са за 2-3 марки, но не зная към коя точно да се ориентирам. На колко литра, колко милиграма се сипва? Зимно/лятно време? Каква е разликата в мотора след добавката? Звук/ускорение/начин на работа?
Изображение
Изображение - Signup and earn! :)
Member since: 2016/07/01

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Добавка към нафтата

Мнение от Kurtov » 07 Окт 2020, 16:56

Здравейте.
Някой слага ли добавки ?

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Добавка към нафтата

Мнение от Ghostdriver » 07 Окт 2020, 22:06

Kurtov написа:Здравейте.
Някой слага ли добавки ?
През студените седмици на зимата слагам от тази: https://beckra.eu/product/dobavka-za-di ... ner-150ml/
Разлика не съм усетил, по-скоро превантивно. Колегите хвалят бардал и хадо.
А на 17годишен бензин от тази при маслото: https://beckra.eu/product/dobavka-za-mo ... ner-300ml/
Осезаемо намали шума и ми е малко по спокойно, като и обръщам оборотомера.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook