Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.12.2019
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от BMW e92 » 09 Дек 2019, 22:33

Колега, благодаря за линковете, чух се с момчетата, без да ме лъжат ми обясниха, че не са сигурни дали ще я оправят, но ми дадоха насоки какво да направя, за което съм им благодарен. Ще държа в течение какво се случва и дали съм я отремонтирал, за да мога да помогна на някой колега с подобен проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от SuSaMeCa » 10 Дек 2019, 10:51

BMW e92 написа:Колега, благодаря за линковете, чух се с момчетата, без да ме лъжат ми обясниха, че не са сигурни дали ще я оправят, но ми дадоха насоки какво да направя, за което съм им благодарен. Ще държа в течение какво се случва и дали съм я отремонтирал, за да мога да помогна на някой колега с подобен проблем.


Ако си от Варна пиши на лично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от swetlioo » 13 Дек 2019, 9:44

Здравейте, някой купувал ли е мултимедия от Алиекспрес, която има инсталирани Apple Carplay и Android Auto?

За какво говоря:
https://www.aliexpress.com/item/4000372 ... 2bfbqDwfeZ

Заслужава ли си подобна медия? Реално по описанието в обявата, ми върши идеална работа, но искам да имам и мулти волана и най-вече информацията от борд компютъра. В момента съм с монохромната навигация, която ми дава моментен разход, оставащи километри и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от SuSaMeCa » 13 Дек 2019, 13:05

swetlioo написа:Здравейте, някой купувал ли е мултимедия от Алиекспрес, която има инсталирани Apple Carplay и Android Auto?

За какво говоря:
https://www.aliexpress.com/item/4000372 ... 2bfbqDwfeZ

Заслужава ли си подобна медия? Реално по описанието в обявата, ми върши идеална работа, но искам да имам и мулти волана и най-вече информацията от борд компютъра. В момента съм с монохромната навигация, която ми дава моментен разход, оставащи километри и т.н.


Моята е от китайците но от ISUDAR с допълнително DSP. Всички имат Apple Carplay и Android Auto. А за нещата които ти показва сегашната навигация ще ти трябва едно устройство от колегата Perez ( viewtopic.php?f=63&t=410863&hilit=ibus ) и един app ( https://www.ibus-app.de/index_en.html ). За съжаление последната версия не можах да я кракна ( декомпилирам по скоро ), но като за без пари и по старата върши работа :). Тук viewtopic.php?f=35&t=421042&start=45 има версия 2.1.1 кракната.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 13 Дек 2019, 19:46

swetlioo написа:Здравейте, някой купувал ли е мултимедия от Алиекспрес, която има инсталирани Apple Carplay и Android Auto?

За какво говоря:
https://www.aliexpress.com/item/4000372 ... 2bfbqDwfeZ

Заслужава ли си подобна медия? Реално по описанието в обявата, ми върши идеална работа, но искам да имам и мулти волана и най-вече информацията от борд компютъра. В момента съм с монохромната навигация, която ми дава моментен разход, оставащи километри и т.н.

Не разбрах какво ти хареса в обявата, не видях процесора и РАМ-а какви са?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от swetlioo » 13 Дек 2019, 19:51

Чудех се дали няма да е по-качественно, след като няма операционна система, но може пълнофункционално да се използва телефона като медия, а това е само монитор. Аз така го разбирам от обявата. Затова попитах за мнение.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 13 Дек 2019, 20:21

Има, пише Windows Ce.
Дай още малко и вземи 8 ядра с 4Гб РАМ, няма да съжаляваш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 11 Мар 2020, 14:57

Здравейте. Имам един стар модел Erisin със WinCe. Започна да му отказва тъча. Когато колата е студена няма драма, като пусне парното и се стопли и почти не реагира. Чудя се дали подлежи на ремонт или да търся друг модел. Като цяло от марката Ерисин, нямам забележки. Кой конкретен модел, който да си заслужава парите или някой който може да каже дали да ремонтирам моят :)

Това как ви се струва : https://erisin.bg/erisin-ES7962B-android9
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 26 Мар 2020, 9:09

ka4i написа:Здравейте. Имам един стар модел Erisin със WinCe. Започна да му отказва тъча. Когато колата е студена няма драма, като пусне парното и се стопли и почти не реагира. Чудя се дали подлежи на ремонт или да търся друг модел. Като цяло от марката Ерисин, нямам забележки. Кой конкретен модел, който да си заслужава парите или някой който може да каже дали да ремонтирам моят :)

Това как ви се струва : https://erisin.bg/erisin-ES7962B-android9



Купих въпросната мултимедия https://erisin.bg/erisin-ES7962B-android9. Благодаря на колегата Perez :lalala:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 31 Мар 2020, 16:43

Такаа, мисля че тая тема не се чете особено, но съм длъжен да питам. Казуса е следният. Преди 2 седмици си взех мултимедия Еrisin ES7962B. Всичко е точно, нямам никакви забележки. Огромно благодаря на колегата PeReZ . Само че днес реших да си ъпдейтна картите на навигацията и се оказа, че трябва да изтрия качените файлове от вътрешната памет на устройството и новите файлове, които свалих от интернет на MicroSD карта трябваше да копирам на мястото на старите. Емии...направих го и сега ми дава, че нямам никакви свалени карти.
Моля Ви, ако някой е в час и има някаква работеща сглобка с карти за IGO за Android устройство, да удари едно рамо :)
Благодаря :driving:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от DigitalExile » 01 Апр 2020, 1:19

Точно на iGo ли се спря, свали си от store-a HereWeGo, maps.me или sygic на всички можеш да си теглиш карти вътре през приложението на която държава ти трябват.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 01 Апр 2020, 6:20

DigitalExile написа:Точно на iGo ли се спря, свали си от store-a HereWeGo, maps.me или sygic на всички можеш да си теглиш карти вътре през приложението на която държава ти трябват.


Това приложение си беше инсталирано с навигацията, затова :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PaLMaL » 06 Апр 2020, 23:45

Здравейте , след като си монтирах навито (китайче) от седана на комбито се появи един проблем , или по-скоро след като вързах и камерата. Чува се едно леко писукане от говорителите което се променя с оборотите. Какво трябва да направя че да го заглуша ? Когато намаля докрай шума изчезва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 08 Апр 2020, 16:43

Има едни филтри, които се слагат на кабелите на навигацията.
Тяхната работа би трябвало да е точно такава, да не ти се чуват ел. шумове от двигателя през колоните на радиото.
Попитай в някой магазин, в който монтират навигации, радиа и други.
По принцип такива филтри трябва да има вградени и в твоя уред, но явно липсват.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 08 Апр 2020, 19:25

Изображение
Изображение
Това са двата "оригинални" филтъра за захранване и за сигнала, но може и да няма ефект.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook