Angel eyes

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Angel eyes

Мнение от kolov » 02 Окт 2020, 22:45

Dawidko написа:Здравейте от скоро имам проблем с angel eyes. Започнаха да светят много слабо и през деня да са почти невидими, но понякога се оправят и си светят доста силно както преди. Имате ли идеи на какво може да се дължи?


Плачат си за нови май. мисля, че проблема е в самите ангели, защото ако имаше проблем в баласта нямаше да светят въобще, ако има проблем в баластта трябвда дати светка чека за изгоряла крушка. Аз имах подобоен проблем светва ми чека а всичко свети отпред, и в един момент изгаснаха и аз веднага реших, че е проблема в балстта и си поръчах нов, и като пристигна и почнах да го сменям установих, че масата не е ок и всичко си дойде на мястото.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Re: Angel eyes

Мнение от Dawidko » 04 Окт 2020, 14:15

kolov написа:
Dawidko написа:Здравейте от скоро имам проблем с angel eyes. Започнаха да светят много слабо и през деня да са почти невидими, но понякога се оправят и си светят доста силно както преди. Имате ли идеи на какво може да се дължи?


Плачат си за нови май. мисля, че проблема е в самите ангели, защото ако имаше проблем в баласта нямаше да светят въобще, ако има проблем в баластта трябвда дати светка чека за изгоряла крушка. Аз имах подобоен проблем светва ми чека а всичко свети отпред, и в един момент изгаснаха и аз веднага реших, че е проблема в балстта и си поръчах нов, и като пристигна и почнах да го сменям установих, че масата не е ок и всичко си дойде на мястото.


При 46ците когато са вързани постоянно си свети чека за изгоряла крушка. Има ли как да проверя дали проблема е в тях, без да се налага да купувам нови, защото мисля че просто някъде се губи тока.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Angel eyes

Мнение от kolov » 10 Окт 2020, 22:15

Dawidko написа:
kolov написа:
Dawidko написа:Здравейте от скоро имам проблем с angel eyes. Започнаха да светят много слабо и през деня да са почти невидими, но понякога се оправят и си светят доста силно както преди. Имате ли идеи на какво може да се дължи?


Плачат си за нови май. мисля, че проблема е в самите ангели, защото ако имаше проблем в баласта нямаше да светят въобще, ако има проблем в баластта трябвда дати светка чека за изгоряла крушка. Аз имах подобоен проблем светва ми чека а всичко свети отпред, и в един момент изгаснаха и аз веднага реших, че е проблема в балстта и си поръчах нов, и като пристигна и почнах да го сменям установих, че масата не е ок и всичко си дойде на мястото.


При 46ците когато са вързани постоянно си свети чека за изгоряла крушка. Има ли как да проверя дали проблема е в тях, без да се налага да купувам нови, защото мисля че просто някъде се губи тока.


не те разбрах. При мен когато бях с CCF чека не ми светеше за изгоряла крушка. ами или ги разменяш или им пускаш дирейтно 12 волта на трафчето, ако има проблем ще си покаже. виж масата и 4 те ангела ли не светят
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Angel eyes

Мнение от AvoyzeN » 11 Окт 2020, 10:56

На двете е46-ци съм с led cob, след монтажа на едната нямам индикация за изгорели габарити, след това купих и на другото, но от друго място и много по-ярки, може да се ползват като дневна светлина, но при него светнаха, явно тези използват по-малко енергия и софтуерно ги спрях да не свети индикатора за изгорял габарит и става перфектно, дето се казва като заводско.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Re: Angel eyes

Мнение от Dawidko » 11 Окт 2020, 16:56

kolov написа:
Dawidko написа:
kolov написа:
Dawidko написа:Здравейте от скоро имам проблем с angel eyes. Започнаха да светят много слабо и през деня да са почти невидими, но понякога се оправят и си светят доста силно както преди. Имате ли идеи на какво може да се дължи?


Плачат си за нови май. мисля, че проблема е в самите ангели, защото ако имаше проблем в баласта нямаше да светят въобще, ако има проблем в баластта трябвда дати светка чека за изгоряла крушка. Аз имах подобоен проблем светва ми чека а всичко свети отпред, и в един момент изгаснаха и аз веднага реших, че е проблема в балстта и си поръчах нов, и като пристигна и почнах да го сменям установих, че масата не е ок и всичко си дойде на мястото.


При 46ците когато са вързани постоянно си свети чека за изгоряла крушка. Има ли как да проверя дали проблема е в тях, без да се налага да купувам нови, защото мисля че просто някъде се губи тока.


не те разбрах. При мен когато бях с CCF чека не ми светеше за изгоряла крушка. ами или ги разменяш или им пускаш дирейтно 12 волта на трафчето, ако има проблем ще си покаже. виж масата и 4 те ангела ли не светят


Те и 4те ангела светят, но светят много слабо. Преди 1 седмица се оправиха замалко и си светеха нормално, но след 1 ден пак започна да свети слабо. През деня изобщо не се забелязват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Angel eyes

Мнение от kolov » 15 Окт 2020, 22:29

Dawidko написа:
kolov написа:
Dawidko написа:
kolov написа:
Dawidko написа:Здравейте от скоро имам проблем с angel eyes. Започнаха да светят много слабо и през деня да са почти невидими, но понякога се оправят и си светят доста силно както преди. Имате ли идеи на какво може да се дължи?


Плачат си за нови май. мисля, че проблема е в самите ангели, защото ако имаше проблем в баласта нямаше да светят въобще, ако има проблем в баластта трябвда дати светка чека за изгоряла крушка. Аз имах подобоен проблем светва ми чека а всичко свети отпред, и в един момент изгаснаха и аз веднага реших, че е проблема в балстта и си поръчах нов, и като пристигна и почнах да го сменям установих, че масата не е ок и всичко си дойде на мястото.


При 46ците когато са вързани постоянно си свети чека за изгоряла крушка. Има ли как да проверя дали проблема е в тях, без да се налага да купувам нови, защото мисля че просто някъде се губи тока.


не те разбрах. При мен когато бях с CCF чека не ми светеше за изгоряла крушка. ами или ги разменяш или им пускаш дирейтно 12 волта на трафчето, ако има проблем ще си покаже. виж масата и 4 те ангела ли не светят



Те и 4те ангела светят, но светят много слабо. Преди 1 седмица се оправиха замалко и си светеха нормално, но след 1 ден пак започна да свети слабо. През деня изобщо не се забелязват.


или трафчетата или вече самите ангели са започна ли да залчзват хаха плачат за нови. мисля че ccf ангелите вътре са с газ, нека ако бъркам някой да ме поправи и може там някъде да е проблема.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.11.2020

Angel eyes проблем - не светят

Мнение от andon4o » 28 Дек 2020, 16:14

Здравейте! Преди около месец си взех LED RGB Енджъли за колата. Инсталираха се лесно, всички очи се свързаха към лед модула а тока на лед модула го свързах към габаритите.
След няколко часа взеха да примигват и изгаснаха. Заедно с тях изгоряха крушките на габаритите.

После реших да ги оставя свързани към акомулатора и да ги включвам и изключвам с дистанционното. Нямаше проблеми докато преди 2 дни ги пуснах, взеха да премигат и се изкючиха и повече не реагираха. Единствено пресвяткат за секунда при включване на веригата(докосване на +/- кабела за акомулатор/земя)

Днес купих нови кабели, пренасвързах отново всичко,почистих буксите и свързочните места с контактен спрей. Същата работа - премигват веднъж само при включване на веригата и остават изгаснали. С мултицед проверих напрежението по цялата верига. Акумолатора,модула,кабелите на самите очи си дават 12 волта. Диодите на самите очи не съм сигурен колко трябва да дават.
Как бих могъл да ги оправя, или въобще стават ли вече за нещо?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.03.2020
Местоположение: Ботевград
Пол: Мъж
Кара: Е46 330D 270hp
Мечтае да кара: E92 335D ха-ха

Re: Angel eyes

Мнение от Martoz_ » 29 Дек 2020, 0:03

Здравейте,колеги! Онзи ден реших и аз да си кача едни CCFL ейнджълки и когато ги качихме половината вътрешен обръч се скрива зад пластмасата/маската на фара. Силно се съмнявам да сме объркали размерите,тъй като си пасват перфектно по рефлектора. Някакви идеи? Благодаря предварително! Колата е 46-ца фейс с лупа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Angel eyes

Мнение от ivanski_2 » 29 Дек 2020, 9:17

Martoz_ написа:Здравейте,колеги! Онзи ден реших и аз да си кача едни CCFL ейнджълки и когато ги качихме половината вътрешен обръч се скрива зад пластмасата/маската на фара. Силно се съмнявам да сме объркали размерите,тъй като си пасват перфектно по рефлектора. Някакви идеи? Благодаря предварително! Колата е 46-ца фейс с лупа.
Изображение


Прати размерите на очите които сте взели и комби/седан/купе?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.03.2020
Местоположение: Ботевград
Пол: Мъж
Кара: Е46 330D 270hp
Мечтае да кара: E92 335D ха-ха

Re: Angel eyes

Мнение от Martoz_ » 29 Дек 2020, 10:11

2 x 131 и 2 х 146 са размерите. Комби е колата колега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Angel eyes

Мнение от PeReZ » 29 Дек 2020, 12:19

Правилните размери за ангелски очи при Е46 седан/комби:

:arrow: Рефлекторни фарове (без лупи):
2бр. 146mm и 2бр. 131mm.

:arrow: Фарове с лупи
4бр. 131mm

Та, преди месец, когато слагахме angel eyes на колата на брат ми E46 седан, фейслифт, с лупи, поръчах комплект за Е36, т.е. комплект от 4бр. 131mm ангелски очи и заспаха, застанаха перфектно. Ще добавя снимка по някое време.
Понеже знаех, че има разлика, когато колата е с лупи, поръчах комплект за Е36 (т.е. комплект с 4 еднакви ринга по 131mm), вместо за Е46.
Пристигнаха и дори на кутията си пише "E36/E38/E39 and E46 projector". Малко е странно, че не го пишат в сайтовете си, но предполагам си имат причина.
e46-angel-eyes.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Angel eyes

Мнение от ivanski_2 » 29 Дек 2020, 14:16

PeReZ написа:Правилните размери за ангелски очи при Е46 седан/комби:

:arrow: Рефлекторни фарове (без лупи):
2бр. 146mm и 2бр. 131mm.

:arrow: Фарове с лупи
4бр. 131mm

Та, преди месец, когато слагахме angel eyes на колата на брат ми E46 седан, фейслифт, с лупи, поръчах комплект за Е36, т.е. комплект от 4бр. 131mm ангелски очи и заспаха, застанаха перфектно. Ще добавя снимка по някое време.
Понеже знаех, че има разлика, когато колата е с лупи, поръчах комплект за Е36 (т.е. комплект с 4 еднакви ринга по 131mm), вместо за Е46.
Пристигнаха и дори на кутията си пише "E36/E38/E39 and E46 projector". Малко е странно, че не го пишат в сайтовете си, но предполагам си имат причина.
e46-angel-eyes.jpg



Колега от къде имаш тази информация, точно на 2 е46 комбита сложихме 146 и 131, е ще кача по-късно снимки виждат се перфектно отвсякъде. :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Angel eyes

Мнение от PeReZ » 29 Дек 2020, 14:26

Откъде? Ами, от описанието, написано на опаковката, от описанието в чужди сайтове, форуми и магазини, а вече и от личния ми опит. И аз ще кача снимка и тъкмо ще видим разликата в това как стоят.
Ясно е, че и 146mm + 131mm стават, но вероятно има разлика в това как стоят.
Опаковката:
e46-angel-eyes2.jpg

Сайт1: https://www.amazon.co.uk/B-M-W-Angel-Ey ... B07BGZHKYY
Сайт2: https://www.jp-progear.com/index.php?ro ... duct_id=51 (в последната снимка е описано)
https://www.jp-progear.com/index.php?ro ... duct_id=90 (тук пък е описан комплекта 146 + 131)
Сайт3: https://www.aliexpress.com/item/32932934570.html
Сайт4: https://www.bimmerforums.co.uk/threads/ ... on.224530/
Сайт5: https://www.ebay.co.uk/itm/For-BMW-E46- ... Sw5-hb8H2t

EDIT: Ето ги снимките на 131mm angel eyes на Е46 седан с фейсов, ксенонов фар:
Изображение Изображение Изображение


ПП:
Martoz_ написа:Здравейте,колеги! Онзи ден реших и аз да си кача едни CCFL ейнджълки и когато ги качихме половината вътрешен обръч се скрива зад пластмасата/маската на фара. Силно се съмнявам да сме объркали размерите,тъй като си пасват перфектно по рефлектора. Някакви идеи? Благодаря предварително! Колата е 46-ца фейс с лупа.
https://img321.com/view/image/ad72a8b0- ... d193cf9bda

Колега, сега си давам сметка, че сте сложили по-големия ринг на дългите, където той не се вижда. Трябвало е големият ринг (146мм) да бъде на късите, а малкият (131мм) - на дългите
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна PeReZ на 04 Фев 2023, 11:14, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Angel eyes

Мнение от ivanski_2 » 29 Дек 2020, 16:19

bmw.jpg


bmw2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Angel eyes

Мнение от Moni_BMW » 29 Дек 2020, 16:26

PeReZ написа:Откъде? Ами, от описанието, написано на опаковката, от описанието в чужди сайтове, форуми и магазини, а вече и от личния ми опит. И аз ще кача снимка и тъкмо ще видим разликата в това как стоят.
Ясно е, че и 146mm + 131mm стават, но вероятно има разлика в това как стоят.
Опаковката:
e46-angel-eyes2.jpg

Сайт1: https://www.amazon.co.uk/B-M-W-Angel-Ey ... B07BGZHKYY
Сайт2: https://www.jp-progear.com/index.php?ro ... duct_id=51 (в последната снимка е описано)
https://www.jp-progear.com/index.php?ro ... duct_id=90 (тук пък е описан комплекта 146 + 131)
Сайт3: https://www.aliexpress.com/item/32932934570.html
Сайт4: https://www.bimmerforums.co.uk/threads/ ... on.224530/
Сайт5: https://www.ebay.co.uk/itm/For-BMW-E46- ... Sw5-hb8H2t

EDIT: Ето ги снимките на 131mm angel eyes на Е46 седан с фейсов, ксенонов фар:
Изображение Изображение Изображение


ПП:
Martoz_ написа:Здравейте,колеги! Онзи ден реших и аз да си кача едни CCFL ейнджълки и когато ги качихме половината вътрешен обръч се скрива зад пластмасата/маската на фара. Силно се съмнявам да сме объркали размерите,тъй като си пасват перфектно по рефлектора. Някакви идеи? Благодаря предварително! Колата е 46-ца фейс с лупа.
https://img321.com/view/image/ad72a8b0- ... d193cf9bda

Колега, сега си давам сметка, че сте сложили по-големия ринг на дългите, където той не се вижда. Трябвало е големият ринг (146мм) да бъде на късите, а малкият (131мм) - на дългите


Мойте са абсолютно същите, на същата фирма и даже на същите пари ги взех, заспаха перфектно на седан с рефлекторен фар, преди фейслифта
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
///M power

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook