осветление багажник

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 2.01.2010
Местоположение: Sofia / Haskovo
Пол: Мъж
Кара: E46 323 CI
Мечтае да кара: М5 (няма значение кой модел)

осветление багажник

Мнение от attodorov » 04 Окт 2010, 22:34

Здравейте,

Преди време бях пускал тема къде са лампите дето осветяват багажника - очевидно , намират се зад стоповете :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Въпроса е, че не светят - нито на контакт, нито с отворен багажник и пуснати светлини , нито без пуснати светлини, какви ли комбинации не пробвах.

Накрая премерих с мултицет под капачето точно там където са сулфидните лампички - показва 0.00 Волта !

Самите лампи не са изгърмяли.

Най-странното е, че бушона за тия светлинки е същия бушон като за лампата в жапката -а там си свети !!!

вътре интериорните лампи всички светят...

Някой дали има идея откъде може да идва мизерията ??? 99 % съм сигурен че е нещо тъпо и елементарно ...

Да - да добавя, датчика за отворен багажник си свети нормал - светва на таблото там като е отворен.

Благодаря колеги !

(П.С: имам и ДИС и ГТ1 и ИНПА диагностика, ако знаете евентиално да намеря нещо по тоя начин, но последния път като закачах на компютъра не показа грешки )

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: осветление багажник

Мнение от BMDrago » 05 Окт 2010, 14:36

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: осветление багажник

Мнение от slitter » 05 Окт 2010, 15:00

AAA e те тая схема му требва на човека, идеално се разбира откъде идва проблема!!! :lol: :lol: :lol:

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: осветление багажник

Мнение от BMDrago » 05 Окт 2010, 15:06

има си волтмер(поне с такова впечатление останах) да си проследи веригата :dunno:

може и с врачка да се пробва ама не ми се струва надеждно
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: осветление багажник

Мнение от oci » 05 Окт 2010, 16:08

attodorov написа:Здравейте,

Преди време бях пускал тема къде са лампите дето осветяват багажника - очевидно , намират се зад стоповете :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Въпроса е, че не светят - нито на контакт, нито с отворен багажник и пуснати светлини , нито без пуснати светлини, какви ли комбинации не пробвах.

Накрая премерих с мултицет под капачето точно там където са сулфидните лампички - показва 0.00 Волта !

Самите лампи не са изгърмяли.

Най-странното е, че бушона за тия светлинки е същия бушон като за лампата в жапката -а там си свети !!!

вътре интериорните лампи всички светят...

Някой дали има идея откъде може да идва мизерията ??? 99 % съм сигурен че е нещо тъпо и елементарно ...

Да - да добавя, датчика за отворен багажник си свети нормал - светва на таблото там като е отворен.

Благодаря колеги !

(П.С: имам и ДИС и ГТ1 и ИНПА диагностика, ако знаете евентиално да намеря нещо по тоя начин, но последния път като закачах на компютъра не показа грешки )


Проблема е елементарен не са ти нужни волтметри или сложни схеми просто свали кората на багажника тази на която са инструментите и под нея е машинката за заключване на багажника на нея има една букса или не прави добър контакт или ти е прекъснат кабел мисля че за осветлението е втория от ляво на дясно /май беше кафяв на цвят/ тя буксата е плоска с едноредови пинове.
Провери я и пиши при мен се беше счупила самата букса не знайно как :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: осветление багажник

Мнение от pazokolarov » 05 Окт 2010, 16:14

Провери си буксата на машинката за откл/закл. на багажника. Почисти клемите с контактен спрей и пробвай как е.
Ако пак не стане нищо, причината 80% е в контактите на машинката. (щом ти дава индикация на таблото за отворен капак)
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318 e46
Мечтае да кара: M3 e46

Re: осветление багажник

Мнение от somuchbetter » 07 Окт 2010, 11:28

Имах същия проблем - лампите не светеха, и отворен багажник и може само с ключ да се отвори.
В дясната част на багажника като го отвориш има един сноп кабели, покрити с гумено оплатнение (между подвижната част и купето). Внимателно го изваждаш ( само не го режи, че ще имаш много главоболия ) и снопа се вижда. Уплатнението неможеш да го премахнеш затова внимателно го навиваш и гледаш. При мен имаше 2 прекъснати.

Като цяло кабелите са доста кофти и с времето и това постоянно движение при отваряне/затваряне се прекъсват.

Успех :yes:
impossible is nothing

Изображение
BMW TEAM PLOVDIV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 3.03.2008
Местоположение: Стара Загора
Кара: Е46 2.0d 99'

Re: осветление багажник

Мнение от IvaN66 » 19 Окт 2012, 7:37

И как си решихте проблема?И при мен не светят в багажника.Индикация на таблото има,плафоните вътре също,буксата добре контактува със заключващия механизъм.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: осветление багажник

Мнение от oci » 19 Окт 2012, 13:10

IvaN66 написа:И как си решихте проблема?И при мен не светят в багажника.Индикация на таблото има,плафоните вътре също,буксата добре контактува със заключващия механизъм.


Премери дали стига до до буксата ток и след това от буксата до блафончетата в багажника дали кабела е здрав т.е мериш с мултицета на верига.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 3.03.2008
Местоположение: Стара Загора
Кара: Е46 2.0d 99'

Re: осветление багажник

Мнение от IvaN66 » 19 Окт 2012, 15:54

Значи до момента каквото съм проверил е следното:микроключа в механизма е наред.До буксата обаче няма никой.Снопа който е в гофрирания маншон донякъде го видях и имаше напукана изолация на 3 кабела.На софитната крушка за багажника си има плюс.С маса ли се управлява?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: осветление багажник

Мнение от oci » 19 Окт 2012, 22:24

IvaN66 написа:Значи до момента каквото съм проверил е следното:микроключа в механизма е наред.До буксата обаче няма никой.Снопа който е в гофрирания маншон донякъде го видях и имаше напукана изолация на 3 кабела.На софитната крушка за багажника си има плюс.С маса ли се управлява?


точно така масата е управляваща :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 3.03.2008
Местоположение: Стара Загора
Кара: Е46 2.0d 99'

Re: осветление багажник

Мнение от IvaN66 » 20 Окт 2012, 7:53

Значи до 4 пиновата букса към заключващия механизъм няма +?Като щракне,трябва да подаде маса към двете ламби в багажника.


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: осветление багажник

Мнение от maxi-mix » 20 Окт 2012, 8:21

Да добавя че имах и аз същия проблем и при мен беше от снопа които е в десния ъгъл при гумения маркуч. Хванах до доста лесно, с мултицет проверих веригата на кабела и се оказа прекъсната. Провери си кабела и ще установиш дали е цял или не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 3.03.2008
Местоположение: Стара Загора
Кара: Е46 2.0d 99'

Re: осветление багажник

Мнение от IvaN66 » 20 Окт 2012, 11:02

Да колега :D ,и при мен се оказа така.Нацяло прекъснат кабел.Не ми се щеше да режа гумения шлаух.Най-добре е човек ако му се занимава да си купи качествен кабел и да подмени целия сноп минаващ през гумения маншон.Като го гледам как се нагъва при затваряне на капака.... пак ще е от ден до пладне.Според мен лошо конструктивно решение.При Е36 е по-интелигентно направено но това е друга тема.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.10.2020
Пол: Мъж

Re: осветление багажник

Мнение от zelen4uka » 14 Окт 2020, 15:01

Нов колега и немога да пусна тема затова ще питам тука. БМВ 5 седан 2009г. Светва индикато на тъблото за отворен багажник. Смъкнах кората и на ключалката има 2 кабелчета. На бравата на багажника влизат 4 кабела кафяв , жълт , бял/кафяв , сив/кафяв. По кой кабел минава сигнала за отворен багажник? Какво трябва да е + или - ?

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook