проверка термостат

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 26.05.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е46 320Д

Re: проверка термостат

Мнение от chicolino » 07 Ное 2013, 10:38

Здравейте колеги искам да попитам нямам термостат на ЕГР сменян е два пъти големия термостат и колата отново не иска да загрява , проблема може ли да е от това че няма малък термостат и трябва ли да има задължително ?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.12.2013
Местоположение: Pernik
Пол: Мъж
Кара: BMW E46
Мечтае да кара: RR

Re: проверка термостат

Мнение от Escobar Ivanov » 13 Дек 2013, 13:06

zdraveite karam e46 2001 320d 136k.s kato cqlo kolata e mn dibra varvi dosta harchi malko...problema mi e sledniq kolata na mqsto zagrqva do 12h kogato trugna pada na sinioto(zimata)smenih 2 termostata po 120lv i 50lv za smqna efekta e nylev malkiq termostat mi e izoliran no nz kak da go vurja kum sistemata ako nqkoi ima vazmojnost da kachi snimki ili shema shte sum blagodaren ... 10x :smoke:


Dimitroff: Кирилицата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: проверка термостат

Мнение от Gqbriel » 31 Дек 2013, 18:13

chicolino написа:Здравейте колеги искам да попитам нямам термостат на ЕГР сменян е два пъти големия термостат и колата отново не иска да загрява , проблема може ли да е от това че няма малък термостат и трябва ли да има задължително ?

Не е в мас нещо,може и датчика да е сдал багажа...няма значение ,че си с 1 термостат не е задължително да си с два..трябва да загрява доста бързо
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 26.08.2012
Местоположение: Велико Търново
Кара: Е60 530i N52

Re: проверка термостат

Мнение от pa4oni » 31 Дек 2013, 21:13

И колко бързо загрява в тоя студ 5-10 минути.Днес пробвах една е46 328.Духна леко топло в купето чак на осмата минута,струва ми се много бавно.Нека някои с този мотор каже как загрява.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2013
Пол: Мъж

Re: проверка термостат

Мнение от yani88 » 04 Яну 2014, 0:46

Колеги,аз имам проблем със загряването.Карам я от пловдив до стара загора и стрелката рядко се качва до първата бяла чертичка,ясно е че някой от 2ра термостата не работи.Почти никога не отива на 12часа,да не говорим че с 50литра минах около 600км от който 450 извънградско,което е висок разход според мен,колата ми е бмв е320 136к.с.Как да разбера на 100% кои от двата трябва да сменя и ако може някой да ми даде малко инфо каде точно се намират и трудно ли се свалят,защото пишман от "майстори" вече..!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: проверка термостат

Мнение от unikalen88 » 04 Яну 2014, 20:08

yani88 написа:Колеги,аз имам проблем със загряването.Карам я от пловдив до стара загора и стрелката рядко се качва до първата бяла чертичка,ясно е че някой от 2ра термостата не работи.Почти никога не отива на 12часа,да не говорим че с 50литра минах около 600км от който 450 извънградско,което е висок разход според мен,колата ми е бмв е320 136к.с.Как да разбера на 100% кои от двата трябва да сменя и ако може някой да ми даде малко инфо каде точно се намират и трудно ли се свалят,защото пишман от "майстори" вече..!!

колега,за да си решиш проблема си купуваш и двата термостата,защото 2-ра кола си взимам и се опитвам да разбера кои е и неможе да се разбере.Другото е че първата кола незагряваше.взех голям смених го и 4-5 дена няма ядове,и след това спря да загрява,купих малкия и след смяната останових че и тои си е заминал.Много колеги пишат че ако едини се смени идва време и за другия,и така и стана.Сегашната кола смених първо малкия и наистина си беше заминал.Покарах и видях че не загрява.смених и големия и се оправи.Учудващото беше че големия нямаше никакви признаци на счупени крачета или нещо подобно но е факт че неработеше
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2013
Пол: Мъж

Re: проверка термостат

Мнение от yani88 » 06 Яну 2014, 21:46

unikalen88 написа:
yani88 написа:Колеги,аз имам проблем със загряването.Карам я от пловдив до стара загора и стрелката рядко се качва до първата бяла чертичка,ясно е че някой от 2ра термостата не работи.Почти никога не отива на 12часа,да не говорим че с 50литра минах около 600км от който 450 извънградско,което е висок разход според мен,колата ми е бмв е320 136к.с.Как да разбера на 100% кои от двата трябва да сменя и ако може някой да ми даде малко инфо каде точно се намират и трудно ли се свалят,защото пишман от "майстори" вече..!!

колега,за да си решиш проблема си купуваш и двата термостата,защото 2-ра кола си взимам и се опитвам да разбера кои е и неможе да се разбере.Другото е че първата кола незагряваше.взех голям смених го и 4-5 дена няма ядове,и след това спря да загрява,купих малкия и след смяната останових че и тои си е заминал.Много колеги пишат че ако едини се смени идва време и за другия,и така и стана.Сегашната кола смених първо малкия и наистина си беше заминал.Покарах и видях че не загрява.смених и големия и се оправи.Учудващото беше че големия нямаше никакви признаци на счупени крачета или нещо подобно но е факт че неработеше



Разбирам те,така е най-добре,но все пак всичко е пари,така че все пак ако има някъв вариант да се провери кой работи и кой не?На диагностика ще излезе ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: проверка термостат

Мнение от unikalen88 » 07 Яну 2014, 10:14

колега нищо няма да излезе на диагностика,аз ти казвам че дори да разбереш кои е и да го смениш,след седмица дава фира и другия,така че дали ще смениш сега един и другия вторник другия не е ли по добре двата сега и да забравиш.има лесен начин.С едни самозаключашти клещи стисни маркуча които влиза в малкия термостат на егр.Покараи и ако загрее до 88-92 градуса значи че в него е проблема.Ако незагре е значи проблема е в големия.Но внимаваи да не прегрееш колата.Другото което е че може и двата да са за смяна.знам че са си пари но има колеги във форума които дават добри цени.и за 100 лева ще си вземеш и двата термостата
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 1.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xd

Re: проверка термостат

Мнение от xian777 » 07 Яну 2014, 11:31

Колеги, да попитам нещо и аз - този термостат - №4 на схемата, каква му е точно ролята?
Ако той е развален, какво се случва?

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=17&fg=05

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: проверка термостат

Мнение от bmw55 » 08 Яну 2014, 20:54

Пичове сменяйте и двата термостата, не си правете експерименти, защото после излиза скъпо. Ако колата е с 1 термостат и е дизел, трябва да има нещо подобно на ел.печка, това е при 330ките, при 320ките може да е ел.печка или пред водния радиатор има като щора, която работи на вакум. Тя затваря да не влиза студен въздух към радиатора, докато колата достигне работен режим.
термостата е механична част, на диагностика не се хваща.
Препоръчително е когато си вземете "дупничанка" или "горублянка", да си ги смените.
Дизела загрява по-бавно от бензина, защото температиурата на горене на дизела е по-ниска, а и дизел студен, харчи по-малко гориво от студен бензин, за това и загрява по-бавно.
Ако подкарвате дизела така, че да включва турбото, загрява значително по-бързо, от колкото ако я карате със 1300 оборота.
Бъди честен пък да става квото ще

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: проверка термостат

Мнение от maikooo » 09 Яну 2014, 9:41

xian777 написа:Колеги, да попитам нещо и аз - този термостат - №4 на схемата, каква му е точно ролята?
Ако той е развален, какво се случва?

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=17&fg=05

Контролира охлаждането на маслото на автоматика.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 1.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xd

Re: проверка термостат

Мнение от xian777 » 10 Яну 2014, 11:29

maikooo написа:
xian777 написа:Колеги, да попитам нещо и аз - този термостат - №4 на схемата, каква му е точно ролята?
Ако той е развален, какво се случва?

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=17&fg=05

Контролира охлаждането на маслото на автоматика.



Благодаря колега!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 21.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: E46 320D
2002

Re: проверка термостат

Мнение от milenski75 » 10 Яну 2014, 16:30

Здравейте колеги,възможно ли е от развален голям термостат да се вдигне разхода с 1 литър
на 100 извънградско, колата не загряваше повече от 65 градуса.Колата е Е 46 320Д фейс автомат.
Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: проверка термостат

Мнение от Leon » 11 Яну 2014, 9:23

unikalen88 написа:колега нищо няма да излезе на диагностика,аз ти казвам че дори да разбереш кои е и да го смениш,след седмица дава фира и другия,така че дали ще смениш сега един и другия вторник другия не е ли по добре двата сега и да забравиш.

:yes: Това е положението, в реалността 90% от случаите са такива. БМВ си върви с доста скъпи особености, така че колкото и да не ни се иска, това е една от тях и е наложително. Писали сме го поне на хиляда места из темите, но все още има хора, които искат да открият топлата вода и пускат теми във форума като не успеят.

milenski75 написа:Здравейте колеги,възможно ли е от развален голям термостат да се вдигне разхода с 1 литър
на 100 извънградско, колата не загряваше повече от 65 градуса.Колата е Е 46 320Д фейс автомат.
Благодаря предварително

Вероятно на извънградско изстива още, така че е възможно. Ако си изчел темата, щеше вече да си решил проблема ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 21.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: E46 320D
2002

Re: проверка термостат

Мнение от milenski75 » 11 Яну 2014, 10:58

Да колега,аз още след празниците реших проблема със смяна на двата,просто се чудех дали е възможно да се вдигне толкова.
Благодаря за отговора.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook