проблем с подгряване на седалките

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 16.06.2008

проблем с подгряване на седалките

Мнение от tanikoev » 08 Мар 2010, 21:04

шофьорската седалка работи когато си иска. светват трите лампи и изгасят моментално,понякога задържат и седалката загрява.мерих нагревателите здрави са и на двете седалки показва едно и сащо.Вапроса ми е каде се намира командния блок??????Някои да е имал подобен проблем?Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от gido » 08 Мар 2010, 23:09

командния блок се намира зад саните копчета
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: 528
Мечтае да кара: 540
Детайли за колата: черна перла,чип,генерация ремус,лети джанти 18''с перспектива за 19''

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от power4o » 10 Мар 2010, 10:37

Вадиш панела с бутоните и отзад се намира.
0988853655

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от pazokolarov » 10 Мар 2010, 14:12

Както писаха колегите, управляващия блок е switch center console - блока с копчетата над пепелника пред скоростния лост.
Проблемите може да са 3 типа:
1. Нагревателите в седалките. При начално вкл. на подгряването тока трябва да е до 10А. Ако има скъсан реотан, тока може да е около 5А или 0А ако имаокъсени кабели или са повредени всички нагреватели. При тебе, щом си ги проверявал, най-вероятно не е там проблема.
2. Кабелите към седалката. Провери си кабелите и буксите, които се включват в седалката.
3. Управляващия блок. В него има интегриран температурен сензор, предпазващ блока от претоварване, който го изключва при 95 градуса. Провери и почисти за всеки случай двете букси на блока и провери пиновете им, но едва ли проблема е в тях.

Всички ел. проблеми трябва да излязат при диагностика.

До колкото разбрах, изгасването на светодиодите е свързано с повредена секция на нагревателите или късо съединение на някой кабел. Ако проблема е в УБ, май диодите остават включени :dunno: , а се прекъсва само тока за подгряване до спадане на температурата под 85 градуса. Ако проблема е в УБ обикновенно се сменя целия блок.
На кратко е това. Дано съм бил полезен
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 16.06.2008

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от tanikoev » 11 Мар 2010, 16:03

благодаря много за отговорите


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от milennyc » 13 Мар 2010, 7:40

Браво на Пацо..... само аз да вметна понеже съм слагал, афтърмаркет подгрев(оригинално) съм виждал 2 вида свързване
1. Не профисионално(+ и -) не че не работи ама няма диагностика
2. Профисионално (+,-,GM, бушони за лява и дясна седалка), само да споделя че и УБ и нагревателите са различни. Т.е има нагреватели 75W и 90W(ако не ме лъже паметта) и от там УБ е различен


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от ludia » 14 Мар 2010, 15:42

Малко :OT: от моя страна.
Но имам желание за подгрев на седалките и ако някои има и продава ще се възползвам а пък и ако го инсталира още по-добре.
:OT: :dummy:
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 27.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '11 328i xDrive

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от biser » 14 Дек 2012, 17:34

pazokolarov написа:До колкото разбрах, изгасването на светодиодите е свързано с повредена секция на нагревателите или късо съединение на някой кабел. Ако проблема е в УБ, май диодите остават включени :dunno: , а се прекъсва само тока за подгряване до спадане на температурата под 85 градуса. Ако проблема е в УБ обикновенно се сменя целия блок.
На кратко е това. Дано съм бил полезен

При мен светват трите диода и изгасват веднага и на двете седалки. Може би е окабеляването или реотаните и проблема не е в управляващият блок?
LIMITS LIKE FEARS ARE OFTEN JUST AN ILLUSION

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.11.2016
Пол: Мъж

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от Йостиан » 18 Яну 2017, 20:10

Здравейте колеги, с риск да събудя една остаряла тема бих искал да попитам понеже аз имам същия проблем с единствената разлика, че при мен подгрева тръгва след като колата поработи малко и се загрее(един вид първо аз топля седалката после тя мен :lol: ) та въпроса ми е от какво може да се получава така и найстина ли има нещо като малък акумулатор който ги захранва и възможно ли е той да си е заминал?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от vvasilev1 » 01 Фев 2018, 23:09

При мен днес топлеше само седалката, а облегалката не?
Защо така? Лекува ли се?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 16.03.2014
Пол: Мъж

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от Mteche30 » 31 Яну 2023, 9:43

Здравейте каде е този панел зад бутоните аз нямам 2копчета са там...светкат и изгасват след 3секунди релета е здраво под волана дето се намира

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: проблем с подгряване на седалките

Мнение от stony1 » 16 Фев 2023, 15:43

Mteche30 написа:Здравейте каде е този панел зад бутоните аз нямам 2копчета са там...светкат и изгасват след 3секунди релета е здраво под волана дето се намира


Самите копета има електроника, която управлява подгрева. Пробва с дръг бутон да видиш дали ще работи по-дълго от 3 секунди.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook