Предни носачи на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.04.2007
Местоположение: Пловдив

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от lordtwister » 03 Окт 2012, 17:50

Общо взето схемата е същата като при външните.Някой да ми прати неговите носачи, хем ще му смена шарнирите, хем снимки ще направя :yes: :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от jbankov » 05 Окт 2012, 13:09

lordtwister написа:Общо взето схемата е същата като при външните.Някой да ми прати неговите носачи, хем ще му смена шарнирите, хем снимки ще направя :yes: :mrgreen:

Аз не съм майстор, но това което знам е че се премахва стария шарнир и след това на фреза, за да може новия носач да си легне хубаво в старото легло на носача. Ако намеря някакъв друг носач ще ти го пратя , за да може да направиш снимки и да се покаже кое, как и защо...ако преди това не кача и самия аз :P
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 31.10.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: BMW M6 Gran Coupe
Детайли за колата: 320d/sedan/year 2000

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от Asgard » 21 Окт 2012, 18:17

Така, понеже съм малко бос по темата искам да попитам неколко въпросчета.
Как да разбера дали носача ми е оригинален?? Къде трябва да търся надписа ... не ми се иска да го сваля и да се окаже ,че е афтърмаркет и да съм неподготвен откъм финансова гледна точка за покупка на нов.... защото не мисля да рециклирам неоригинален носач.

Другия ми въпрос е относно външния шарнир(понеже той ми е разбит) , който се намира до главината (става въпрос за преден носач на е46 320д). Той може да се рециклира нали?? Или рециклажа е на целия носач??

Благодаря Ви предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от oci » 21 Окт 2012, 21:24

Asgard написа:Така, понеже съм малко бос по темата искам да попитам неколко въпросчета.
Как да разбера дали носача ми е оригинален?? Къде трябва да търся надписа ... не ми се иска да го сваля и да се окаже ,че е афтърмаркет и да съм неподготвен откъм финансова гледна точка за покупка на нов.... защото не мисля да рециклирам неоригинален носач.

Другия ми въпрос е относно външния шарнир(понеже той ми е разбит) , който се намира до главината (става въпрос за преден носач на е46 320д). Той може да се рециклира нали?? Или рециклажа е на целия носач??

Благодаря Ви предварително!


на оригиналните носачи има щампа БМВ и мога да ти кажа, че няма никакво значение дали ще рециклираш оригинален или не оригинален носач нали и на двата шарнира за който говориш се сменя с чисто нов, то това е най-доброто рециклиране и какво остава един алуминии който не вярвам да има чак толкова голямо значение дали е на БМВ или на друга марка е да не е някое криво менте само.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.06.2007
Местоположение: наше село София
Кара: 318 CI

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от SpeeD_GT » 21 Окт 2012, 21:52

а само да пипитам и аз носачи от 320 136 коня дизел седан дали ще станат на 318 ци купе :)
Нема пари нема гуми !
Има пари па нема гуми :mhihi:

Левскарче
Аватар
Мнения: 489
Регистриран на: 17.01.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 02` E46 320d
Детайли за колата: Баничарка

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от BoqnZubarev » 21 Окт 2012, 21:59

SpeeD_GT написа:а само да пипитам и аз носачи от 320 136 коня дизел седан дали ще станат на 318 ци купе :)

Да. Водят ги еднакви и за двата модела.

Asgard написа:

Другия ми въпрос е относно външния шарнир(понеже той ми е разбит) , който се намира до главината (става въпрос за преден носач на е46 320д). Той може да се рециклира нали?? Или рециклажа е на целия носач??

Благодаря Ви предварително!

Именно късите шарнири(външните демек) по-често се скапват и именно те се рециклират(подменят с такива от Е36).
Както и вътрешните шарнири също подлежат на рециклаж.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 23.11.2009
Кара: E46 , E64
Детайли за колата: 318 i , 635 d

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от zl000 » 22 Окт 2012, 0:51

А тампоните каква е разликата междо Мейле и нормални по евтини ... , понеже 2-пъти се прецаква шарнира и тампона заедно и си ги сменям заедно .
БАТЕ СА - BMW SWAG .mp3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 22.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI 523i

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от Dani Dupeto » 22 Окт 2012, 9:35

Здравейте,
Купих си колата и понеже продавача ми обясни че е смениял тампоните и шарнирите трябва само на реглаж да мина. Отивам на реглаж и..... шок и ужас за мен..... човека ме успокои че мога и така да я карам, но аз съм в потрес... Разкапсуловани оригиналните носачи (на струг) и набит шарнир от Е36 :О за тампоните смятам че не е нужно да обяснявам че най вероятно са най големите ментета (набити в старото гнездо).... Та споделете мнение опасно ли е да се кара така поне до пролетта? ИзображениеИзображение
Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от frizzante » 22 Окт 2012, 9:43

Колега това масово се прави и даже май е за предпочитане пред ментелив нов носач. Може да си караш съвсем спокойно така!
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.04.2007
Местоположение: Пловдив

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от lordtwister » 22 Окт 2012, 18:15

Dani Dupeto написа:Здравейте,
Купих си колата и понеже продавача ми обясни че е смениял тампоните и шарнирите трябва само на реглаж да мина. Отивам на реглаж и..... шок и ужас за мен..... човека ме успокои че мога и така да я карам, но аз съм в потрес... Разкапсуловани оригиналните носачи (на струг) и набит шарнир от Е36 :О за тампоните смятам че не е нужно да обяснявам че най вероятно са най големите ментета (набити в старото гнездо).... Та споделете мнение опасно ли е да се кара така поне до пролетта? ИзображениеИзображение

Като гледам тези шарнири са май на Meyle и да можеш да караш така не само до пролета, а до колкото изкарат може и 5 години да караш.
Неразбрах само какво е шок и ужас при положение, че "разкапсулованото" нещо играе ролята на щит така че да не се скъса гумата на шарнира и да влезне вода или сняг и да му види сметката(макар,че шарнира стои точно над обрача на джантата и трудно да не кажа невъзможно е да го удари камъче и там нещо друго).Разкапсулованото нещо по никакъв начин не държи шарнира, а относно тампоните, пак невиждам нищо лошо при положение, че си купил хубав тампон и го сложиш на старото ухо.Ако си мислиш, че като си вземеш комплект носачи на Meyle или Moog или там каквито още марки от тоя сорт има и ще те искарат по-дълго, аз спирам да спора.Най-добре е да си вземеш оригинален комплект носачи с тамнпоните(с желязното ухо):

Стандартни за 320Д фейса:
31122158880

Описание
Wishbone set E46 2WD

Ед. цена с ДДС
1433.66 лв

склад Пловдив
няма наличност

склад Ст. Загора
няма наличност

Или ако си със M Sports package II:

Номенклатурен номер
31122158894

Описание
Wishbone set E46 Sport Suspension

Ед. цена с ДДС
1766.72 лв

склад Пловдив
няма наличност

склад Ст. Загора
няма наличност

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 22.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI 523i

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от Dani Dupeto » 23 Окт 2012, 15:32

Благодаря на колегата lordtwister за подробната информация.
Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.04.2007
Местоположение: Пловдив

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от lordtwister » 23 Окт 2012, 18:55

Dani Dupeto написа:Благодаря на колегата lordtwister за подробната информация.

Ако те интерисува нещо друго питай, с каквото мога винаги бих помогнал :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 24.10.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e 46 318Ci
Мечтае да кара: M3 на писта
Детайли за колата: черна

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от Master_Fan » 24 Окт 2012, 12:33

Dani Dupeto написа:Здравейте,
Купих си колата и понеже продавача ми обясни че е смениял тампоните и шарнирите трябва само на реглаж да мина. Отивам на реглаж и..... шок и ужас за мен..... човека ме успокои че мога и така да я карам, но аз съм в потрес... Разкапсуловани оригиналните носачи (на струг) и набит шарнир от Е36 :О за тампоните смятам че не е нужно да обяснявам че най вероятно са най големите ментета (набити в старото гнездо).... Та споделете мнение опасно ли е да се кара така поне до пролетта? ИзображениеИзображение

Колега бъди спокоен и си карай докато се разбият :)!после пак такива си сложи щото за нашите пътни условия това е по-добрия вариант.Доста по-ефтино излиза пък от личен опит ти казвам,даже изкарват повече километри от Лемфьордер примерно..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 22.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI 523i

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от Dani Dupeto » 29 Окт 2012, 10:13

lordtwister написа:
Dani Dupeto написа:Благодаря на колегата lordtwister за подробната информация.

Ако те интерисува нещо друго питай, с каквото мога винаги бих помогнал :yes:



Колега, дай ми съвет къде да отида за да ми избият и сменят и вътрешните шарнири в София. Благодаря!
Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.04.2007
Местоположение: Пловдив

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от lordtwister » 29 Окт 2012, 17:22

Dani Dupeto написа:
Колега, дай ми съвет къде да отида за да ми избият и сменят и вътрешните шарнири в София. Благодаря!


Аз съм от Пловдив и много немога да ти помогна за София, ама пробвай да пишеш на този човек Dimitroff Той може да ти помогни или да те свърже с човек който се занимава :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook