лентов кабел в волана

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 23.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: Е46 330

лентов кабел в волана

Мнение от рилко » 02 Дек 2009, 23:18

Здражеите колеги,имам проблем:клаксона(пибитката)не ми работи,казаха ми 4е е от лентовия кабел в волана,та някои знаели как се сменя и от каде да се закупи.Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Re: лентов кабел в волана

Мнение от Archangel » 03 Дек 2009, 9:53

А бушона провери ли?
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 23.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: Е46 330

Re: лентов кабел в волана

Мнение от рилко » 03 Дек 2009, 12:47

ами не се сетих,днес ще проверя мерси :D

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 23.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: Е46 330

Re: лентов кабел в волана

Мнение от рилко » 04 Дек 2009, 18:32

Не е от бушона.Имало някакъв лентов кабел в волана, някои знаели как седят нещата и дали може да се смени този кабел,(един приятел ми каза,4е когато и на него му се е прецакал клаксона му е светнал и айрбега,също като при мен.)Той си я кара така,ама мен нещо ме дразни да не ми работи и искам да си го оправя тоя лентов кабел,ако неможете да ми помогнете,ще се наложи да потърся майстор,ама нали знаете,трябва допълнително бъркане.Мерси предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Re: лентов кабел в волана

Мнение от NikiNikolov » 04 Дек 2009, 22:08

Здравей, имам 1 от Е36 ако става - влачиш колега.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 23.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: Е46 330

Re: лентов кабел в волана

Мнение от рилко » 05 Дек 2009, 0:20

Здрасти,ами незнам дали става,нека някой да каже дали става,ако знае и как се сменя то4но.благодаря предварително :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Re: лентов кабел в волана

Мнение от NikiNikolov » 07 Дек 2009, 20:39

Здравей колега, дали става ще се разбере от онлайн каталога - провери го, а смяната е супер лесна. Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: бос през тръни
Детайли за колата: 325TDS комбинезон, 728i

Re: лентов кабел в волана

Мнение от pit55 » 08 Дек 2009, 13:41

Не се сменя само лентовия кабел колеги, а цялата конзола дето държи лостовете за мигачите и чистачките. Лентовия кабел е вграден вътре в конзолата и трябва да си великия Худини за да успееш да го смениш :mhihi: . Такава конзола от е36 не става на е 46.

пп.Нали ти писах на лс, че имам една конзола за тебе ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: лентов кабел в волана

Мнение от Manuel » 06 Окт 2015, 20:33

Колеги, някой знае ли как се поставя точно лентовия кабел, за да не го скъсам при пълен ляв или десен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: лентов кабел в волана

Мнение от oci » 06 Окт 2015, 22:40

Manuel написа:Колеги, някой знае ли как се поставя точно лентовия кабел, за да не го скъсам при пълен ляв или десен?


то лентовия кабел си има положение няма как да го объркаш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: лентов кабел в волана

Мнение от Manuel » 07 Окт 2015, 7:18

oci написа:
Manuel написа:Колеги, някой знае ли как се поставя точно лентовия кабел, за да не го скъсам при пълен ляв или десен?


то лентовия кабел си има положение няма как да го объркаш

Има колега един скъсах вече как съм го въртял, като го бях изкарал незнам, ама като го сложех при пълен десен и до там. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: лентов кабел в волана

Мнение от oci » 07 Окт 2015, 15:25

Manuel написа:
oci написа:
Manuel написа:Колеги, някой знае ли как се поставя точно лентовия кабел, за да не го скъсам при пълен ляв или десен?


то лентовия кабел си има положение няма как да го объркаш

Има колега един скъсах вече как съм го въртял, като го бях изкарал незнам, ама като го сложех при пълен десен и до там. :lol:


Е явно има тогава това не го знаех :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: лентов кабел в волана

Мнение от stean » 09 Авг 2020, 15:02

Здравейте колеги, някой има ли опит с ремонта на този лентов кабел? Или по-скоро в коя част най-често прекъсва?
При оглед по цялата дължина не откривам пречупвания или дефекти и стигам до извода, че е някъде близо до конекторите. Вероятната причина, може би е смазката, която с годините е изсъхнала, поради което е почнала да лепне по изолиращата лента и е предизвикала по-силно изпъване в началните краища. Но дали външният или вътрешният ми е трудно да проверя.

Другото, което ме озадачи е странното конструктивно решение за навиване. Първо не виждам особена логика в насрещното
включване и второ - защо лентата, която върви по по-малък диаметър е с 10-12 см. по-дълга?

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: лентов кабел в волана

Мнение от stean » 11 Авг 2020, 13:33

В крайна сметка, успях да разбера инженерната мисъл на навиването. Избегнали са едно зло, като са го заменили с друго зло. Очаквах да е на принципа на "ролетка", което действително натоварва краищата на опън, но вместо това, те са обърнали посоката и развиването става на 180 гр. по радиус 5 мм (все едно обелвате банан). Това решение автоматично изключва опъването в краищата и движението става много леко, но пък подлага медните шини в лентата на сериозно огъване в по-голямата част от дължината.

От практиката знам, че медта има свойство да се самозакалява при огъване, затова реших да зачистя произволен участък и да проверя в какво състояние са шините. При увеличение 20Х се виждаха множество микропукнатини, в резултат на което стана безмислено да търся къде е прекъсването. Единственото спасение е - или нова лента, или цяла нова част!

В началото се ядосвах, че вместо да започна ремонта подготвен, стоях 2 дена без кола, но като се замисля, това ми даде 100% увереност да взема правилното решение и да не се набутам с втора употреба. Освен това, си смених и пластинката на отдавна невръщащият лост на мигачите.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook