Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от vvasilev1 » 06 Мар 2014, 19:23

...юли ще ги навърши

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от K_Ilkov » 06 Мар 2014, 19:23

vvasilev1 написа:моята е на 10 :)

vvasilev1 написа:...юли ще ги навърши


Много ценна информация за темата за маслото в СК :bowdown:
добави и точна дата за да е по-ясно ...

Предполагам и ти се надявал да си полезен като си го писал :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от hacker4eto1 » 10 Мар 2014, 12:22

Колеги каня се да сменя маслото в скоростната кутия ,не съм залягал под колата че много лигаво време и нямам настроение за това.
Колата е 328 купе ръчка, скоростите малко трудничко влизат а и не съм го сменял това масло колата я имам вече 2 години..
Така питането ми е относно маслото (набързо прочетох тук там темата признавам си) дали е мтф1 или мтф 2 окау... ще легна под колата и ще видя а и по ВИН мисля ,че излиза..
Някой колеги пишат ,че събира 1,1 други 1,5.... и другият ми въпрос е понеже съм от провинцията нямам досег до "Камор" ще си поръчам масло от доверен човек във форума. Как точно се води това масло 75в80 ? Марката която ми предлагат е Титан Фукс някой да изкаже мнение колеги ще съм много благодарен :bowdown:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от vavilon » 10 Мар 2014, 12:27

hacker4eto1 написа:Колеги каня се да сменя маслото в скоростната кутия ,не съм залягал под колата че много лигаво време и нямам настроение за това.
Колата е 328 купе ръчка, скоростите малко трудничко влизат а и не съм го сменял това масло колата я имам вече 2 години..
Така питането ми е относно маслото (набързо прочетох тук там темата признавам си) дали е мтф1 или мтф 2 окау... ще легна под колата и ще видя а и по ВИН мисля ,че излиза..
Някой колеги пишат ,че събира 1,1 други 1,5.... и другият ми въпрос е понеже съм от провинцията нямам досег до "Камор" ще си поръчам масло от доверен човек във форума. Как точно се води това масло 75в80 ? Марката която ми предлагат е Титан Фукс някой да изкаже мнение колеги ще съм много благодарен :bowdown:

Дарукар по спомен правят доставка. Въпрос е на един телефон. Не си прави експерименти. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Kris » 10 Мар 2014, 16:15

hacker4eto1 написа:Колеги каня се да сменя маслото в скоростната кутия ,не съм залягал под колата че много лигаво време и нямам настроение за това.
Колата е 328 купе ръчка, скоростите малко трудничко влизат а и не съм го сменял това масло колата я имам вече 2 години..
Така питането ми е относно маслото (набързо прочетох тук там темата признавам си) дали е мтф1 или мтф 2 окау... ще легна под колата и ще видя а и по ВИН мисля ,че излиза..
Някой колеги пишат ,че събира 1,1 други 1,5.... и другият ми въпрос е понеже съм от провинцията нямам досег до "Камор" ще си поръчам масло от доверен човек във форума. Как точно се води това масло 75в80 ? Марката която ми предлагат е Титан Фукс някой да изкаже мнение колеги ще съм много благодарен :bowdown:


И маслото за БМВ не беше ли АТФ, без значение че колата е ръчка. 99% съм сигурен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от hacker4eto1 » 10 Мар 2014, 17:39

мисля ,че е МТФ - 1 по спомен ,ама чакам малко времето да се оправи и да легна под колата то ще си каже :)
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от mustang1986 » 10 Мар 2014, 17:49

Както ти казаха и дарукар и мкар работят с куриер,и знаят точно какво и колко да ти дадат за твоят автомобил.Не слагай масло различно от оригиналното!
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от JTD » 10 Мар 2014, 18:01

Gqbriel написа:
vvasilev1 написа:моята е на 10 :)

Гледам пише 2003- на 11 е ;) шегата настрана...

Няма такова нещо,като ремонт на кутия и диф - сменят се с нови ;) говоря сервизно а не,че не може

Е как да няма, като в сервизното ръководство си пише - маслото не е предназначено за смяна, а е предназначено при сервизиране на кутия/диф.
А въпросното сервизиране може да се изявява в елементарна смяна на гарнитура примерно, която налага отваряне на диф-а или скоростите.
Иначе наистина по оригинална част просто няма разните вътрешни чаркове. Това е доста малоумно, че не мога да си поръчам да кажа синхронизатора на 1-ва скорост ако искам да си го сменя поради някаква причина.
И малко допълнително инфо:
https://www03apps.zf.com/interoelepdf/TE-ML 11_en0700.pdf
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Kris » 10 Мар 2014, 18:41

hacker4eto1 написа:мисля ,че е МТФ - 1 по спомен ,ама чакам малко времето да се оправи и да легна под колата то ще си каже :)


Прав си MTF е но е 2-ка. В realoem намерих набързо само 5 литрови (и нагоре) разфасовки, но пък Дару имат наличност.
Дават го за почти всички ръчни кутии.

Номенклатурен номер : 83220309031
Описание : МАСЛО СКОРОСТИ MTF LT2- 5L
Ед.цена (с ДДС) : 242.03 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от K_Ilkov » 10 Мар 2014, 20:57

Дару дават на литър със собствен съд :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Gqbriel » 11 Мар 2014, 9:34

JTD написа:
Gqbriel написа:
vvasilev1 написа:моята е на 10 :)

Гледам пише 2003- на 11 е ;) шегата настрана...

Няма такова нещо,като ремонт на кутия и диф - сменят се с нови ;) говоря сервизно а не,че не може

Е как да няма, като в сервизното ръководство си пише - маслото не е предназначено за смяна, а е предназначено при сервизиране на кутия/диф.
А въпросното сервизиране може да се изявява в елементарна смяна на гарнитура примерно, която налага отваряне на диф-а или скоростите.
Иначе наистина по оригинална част просто няма разните вътрешни чаркове. Това е доста малоумно, че не мога да си поръчам да кажа синхронизатора на 1-ва скорост ако искам да си го сменя поради някаква причина.
И малко допълнително инфо:
https://www03apps.zf.com/interoelepdf/TE-ML 11_en0700.pdf


Да де,но под сервизиране,какво имат превдид,надали само синхронизатор само ще сменят - почти на 100% съм убеден,че се сменя целия агрегат..прав си малоумно е,но нали и те трява да печелят,айде от нас не,но има достатъчно хора,които купуват части от тях,дори такива :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от JTD » 11 Мар 2014, 9:59

Gqbriel написа:
JTD написа:
Gqbriel написа:
vvasilev1 написа:моята е на 10 :)

Гледам пише 2003- на 11 е ;) шегата настрана...

Няма такова нещо,като ремонт на кутия и диф - сменят се с нови ;) говоря сервизно а не,че не може

Е как да няма, като в сервизното ръководство си пише - маслото не е предназначено за смяна, а е предназначено при сервизиране на кутия/диф.
А въпросното сервизиране може да се изявява в елементарна смяна на гарнитура примерно, която налага отваряне на диф-а или скоростите.
Иначе наистина по оригинална част просто няма разните вътрешни чаркове. Това е доста малоумно, че не мога да си поръчам да кажа синхронизатора на 1-ва скорост ако искам да си го сменя поради някаква причина.
И малко допълнително инфо:
https://www03apps.zf.com/interoelepdf/TE-ML 11_en0700.pdf


Да де,но под сервизиране,какво имат превдид,надали само синхронизатор само ще сменят - почти на 100% съм убеден,че се сменя целия агрегат..прав си малоумно е,но нали и те трява да печелят,айде от нас не,но има достатъчно хора,които купуват части от тях,дори такива :yes:

Аз лично не знам някой с 10 годишно БМВ да даде да кажем 10к за нова скоростна кутия.
За това точно тази политика на БМВ е много измислена - какво тези със старите коли да си чупят главата. Като им сгъне една тъпа зъбчатка и да пращат колата на вторични суровини? Май няма друг производител на който да не може да си купиш части по скоростите.
Абсолютно аналогично можеше да го направят и с двигателя. Ако счупиш нещо в двигателя направо нов. Защо има части по двигателя? :kuku:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от maikooo » 11 Мар 2014, 10:26

Kris написа: Прав си MTF е но е 2-ка.

Точно така, МТФ 1 вече не се произвежда.

На мен в дару по каталог ми излезе това -> 83220396705 , има го налично и дори ми го сипаха в нови литрови шишета от бмв масло 5в30 :mhihi:

Относно количеството, задължително питай в оторизиран сервиз, за моята кола (330д) във всички онлайн каталози излизаше 11-1,2 л., а в дару - 1,6 л. и съответно събра точно толкова.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Gqbriel » 11 Мар 2014, 10:45

JTD написа:
Gqbriel написа:
JTD написа:
Gqbriel написа:
vvasilev1 написа:моята е на 10 :)

Гледам пише 2003- на 11 е ;) шегата настрана...

Няма такова нещо,като ремонт на кутия и диф - сменят се с нови ;) говоря сервизно а не,че не може

Е как да няма, като в сервизното ръководство си пише - маслото не е предназначено за смяна, а е предназначено при сервизиране на кутия/диф.
А въпросното сервизиране може да се изявява в елементарна смяна на гарнитура примерно, която налага отваряне на диф-а или скоростите.
Иначе наистина по оригинална част просто няма разните вътрешни чаркове. Това е доста малоумно, че не мога да си поръчам да кажа синхронизатора на 1-ва скорост ако искам да си го сменя поради някаква причина.
И малко допълнително инфо:
https://www03apps.zf.com/interoelepdf/TE-ML 11_en0700.pdf


Да де,но под сервизиране,какво имат превдид,надали само синхронизатор само ще сменят - почти на 100% съм убеден,че се сменя целия агрегат..прав си малоумно е,но нали и те трява да печелят,айде от нас не,но има достатъчно хора,които купуват части от тях,дори такива :yes:

Аз лично не знам някой с 10 годишно БМВ да даде да кажем 10к за нова скоростна кутия.
За това точно тази политика на БМВ е много измислена - какво тези със старите коли да си чупят главата. Като им сгъне една тъпа зъбчатка и да пращат колата на вторични суровини? Май няма друг производител на който да не може да си купиш части по скоростите.
Абсолютно аналогично можеше да го направят и с двигателя. Ако счупиш нещо в двигателя направо нов. Защо има части по двигателя? :kuku:


Да обсъждаме ,какво са решили и каква им е политиката е безсмислено....в нищо нямат логика,няма логика да вдигат цените на тампоните на мотора ,но като дойде момента в който нашите коли,почнаха да ги сменят и ги вдигнаха (съвпадение или не ,но когато стана масово се вдигната от 90 на 150).Няма логика маховика да беше 560лв нов и след 1 месец да е 1700 - че какво вдига си цената на ден като Е30 М3 ли какво :dunno: и т.н...
Логика там да не търсим,всичко е пари това е...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от hacker4eto1 » 17 Мар 2014, 9:04

Колеги на моята кутия си шише MTF-L-T1 както си и мислех,та направо на въпроса по на зад четох ,че няма вече ЛТ1 да слагам направо ЛТ3 и ръчката 5 скоростна някой колега беше казал ,че му събрала 1,5 а повечето 1,1... Колко масълце да си поръчам
Благодаря момчета :)
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook