Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Kris » 08 Ное 2013, 16:52

stoimenov_1958 написа:На ръчна скоростна кутия долях 75W80. Сега първа и трета влизат перфектно т.е. по-добре от преди.

Е защо само доля, а не го смени. Нали е около кило, кило и половина. И се сменя за половин час.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от pepi_sky » 11 Ное 2013, 18:18

Колеги прочетох цялата тема, а и не само тази, но никъде не разбрах - след като източа старото масло от пробката от къде наливате новото масло ? От тази пробка която е от страни на кутията или греша ? Много хора пишат, че събира 1,1л., значи точа старото и наливам новото и всичко трябва да е ОК ? В RealOEM по ВИН-а на колата пише: Stick-on label, transmission oil MTF-LT-2, Qty 1. Тук ми излиза количество 1л. Ако греша някъде ме поправете.
"ДА ЗАВИЖДАШ ОЗНАЧАВА ДОБРОВОЛНО ДА СИ ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СИ ЛАЙНО !"

"ГЛАВАТА МИ МОЖЕ ДА Е ПЪЛНА С БРЪМБАРИ, НО ВСИЧКИТЕ СА ВИШИСТИ !"

"НИКОЙ НЕ УМИРА ДЕВСТВЕН, ЖИВОТА ГО СЛАГА НА ВСИЧКИ !"
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Kris » 11 Ное 2013, 20:54

pepi_sky написа:Колеги прочетох цялата тема, а и не само тази, но никъде не разбрах - след като източа старото масло от пробката от къде наливате новото масло ? От тази пробка която е от страни на кутията или греша ? Много хора пишат, че събира 1,1л., значи точа старото и наливам новото и всичко трябва да е ОК ? В RealOEM по ВИН-а на колата пише: Stick-on label, transmission oil MTF-LT-2, Qty 1. Тук ми излиза количество 1л. Ако греша някъде ме поправете.

Точно така, наливаш от побката отстрани. И наливаш докато прелее. ;)

Sent from my Toaletna using Namachkan Vestnik 2

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от iriney stoyanov » 11 Ное 2013, 23:28

Според мен по-добре е да се смени маслото, ако кутията не е автомат, както и на дифа, когато се смени маслото на механи4на трансмисия се усеща разликата, когато се сменят предавките лоста влиза доста по добре особено на пета, за автоматите е много спорен въпроса,мойто купе е автомат, по едно време се бях засилил да сменя маслото в скоростите,колата в момента е на 200к.км реални на 100% съм сигурен за това, доста се рових из форумите, ходих в Камор, казаха не го пипай, но все пак ако държиш, ще ти го сменим, но не носим отговорност, ако стане някакъв фал. Тръгнах си от там, отивам в "Гемини", от там пък ми казват обратното по-добре е да се смени, казвам си мамка му какво да правя :dunno:, запалих колата и си тръгнах, отивам в сервиз за масла в Перник просто да видя какво ще ми кажат. Питам и те ми казват давай колата сега ще я оправим, без да питат марка модел :dunno: стори ми се странно и от там си тръгнах , реших да я карам така пък каквото стане, кутията си работи не е имала проблеми освен, когато умря дебитомера, смених го и се оправиха нещата. Карам си така реших да спазя написаното на скоростите от долу "No change oil" life time, Срува ми се странно все пак да не се сменя масло, все пак това е масло по дяволите, но реших да не го пипам докато автомата не умре поне да не ме е яд ако, примерно съм дал 600лв. за смяна на масло и филтър и след известно време да се скапе, за това си я карам така. Каквото ще да става, като се прецака ремонт и газ отново :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 28.12.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: е46 136к.с.
Мечтае да кара: х5

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от stoimenov_1958 » 12 Ное 2013, 9:10

Пробката за доливане не беше развивана.Имаше омасляване откъм страната на диференциаала и реших да долея и напролет ако е паднало нивото ще сменя семеринга и ще налея ново масло.Маслото съм го купил 28лв за литър,като съм ползваЛ ОТСТЪПКА.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 22.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 3.0 Д
Мечтае да кара: X5 M 5.0D

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от ivailo » 12 Дек 2013, 10:59

Да попитам е36 320 бензин,в скоростите мога ли да сипа масло Agip rotra multi tht sae 80W

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 15.06.2013
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i E46 2004g.
Детайли за колата: Сега карам 318i 143 коня

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от gele77 » 01 Мар 2014, 19:14

колко събира ръчна скоростната кутия на бмв е46 2002.г 320д и какво е най добре да се сложи и добре ли е да се сменя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от tekabg » 03 Мар 2014, 19:26

gele77 написа:колко събира ръчна скоростната кутия на бмв е46 2002.г 320д и какво е най добре да се сложи и добре ли е да се сменя?

Колега на моята събира точно 1,6литра.Аз имам проблем с първа скорост.Налях 75w90 и започна да включва още по-трудно та си върнах старото масло.И сега съм решил да си купя масло от представителство на БМВ да си го сменя въпреки ,че четох ,че маслото е 80w.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 30.12.2013
Местоположение: Лондон
Пол: Мъж
Кара: е46 / 325 M -SPORT

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Bogie » 06 Мар 2014, 8:53

Здравейте колеги,

Четя и не вярвам на ушите си, защо превръщате толкова елементарно нещо като смяна на масло, в тема от 12 страници (на 9та страница се предадох) пълна с повтаряща се и или не вярна информация. Официялния представител на определена марка не е някакав си там митичен зъл звяр който ще те изяде още с влизането.

Процедурата е много проста:

Взимам си номера на шасито, отивам в официалния представител (Може и по телефона) пускам си едно кафенце, чакам си реда, сядам. " Добър ден, планирам смяна на масла на....., искам да знам какво и колко масло събира...."
Човека си рови по компа, аз си пия кафенце, малко "Small Talk", или по нашему "Празни Приказки" и отговора не закъснява: "Вашата кола е таква с такова масло там и там, и сабира толко и толко. При нас е на такава и такава цена." Ако те устройва купуваш ако пак не: "Съжалявам ама ми е скъпо при вас, може ли да ми принтирате информацията."

Просто като фасул.
Всичко друго е загуба на време и усилия, и риск да попаднете на "бай Данчо" дето точно е искарал Голф II от гаража и е голям разбирач.

Надявам се да съм бил полезен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Gqbriel » 06 Мар 2014, 14:43

Bogie написа:Здравейте колеги,

Четя и не вярвам на ушите си, защо превръщате толкова елементарно нещо като смяна на масло, в тема от 12 страници (на 9та страница се предадох) пълна с повтаряща се и или не вярна информация. Официялния представител на определена марка не е някакав си там митичен зъл звяр който ще те изяде още с влизането.

Процедурата е много проста:

Взимам си номера на шасито, отивам в официалния представител (Може и по телефона) пускам си едно кафенце, чакам си реда, сядам. " Добър ден, планирам смяна на масла на....., искам да знам какво и колко масло събира...."
Човека си рови по компа, аз си пия кафенце, малко "Small Talk", или по нашему "Празни Приказки" и отговора не закъснява: "Вашата кола е таква с такова масло там и там, и сабира толко и толко. При нас е на такава и такава цена." Ако те устройва купуваш ако пак не: "Съжалявам ама ми е скъпо при вас, може ли да ми принтирате информацията."

Просто като фасул.
Всичко друго е загуба на време и усилия, и риск да попаднете на "бай Данчо" дето точно е искарал Голф II от гаража и е голям разбирач.

Надявам се да съм бил полезен.


Извинявай - това в Лондон ли е или в България?Понеже виждам,че пише че си в Лондон..

Защото нещата често (от личен опит) седят така:

Чакам си ,аджаба тоя великия приемчик да вдигне главата или затвори телефона,защото работи в БМВ и е над всички :banghead:
-Добър ден .
–Добър ден.
Така и така ,бих искал да ми кажете какво е маслото,предлагате ли и каква ще е цената за смяна на масло на еди каква си кола,такова производство,с такава кутия.

-Закво ти е смяна?Кво и е на кутията?
-Ами сменя трудно на моменти,леко по-шумна ми се стува,искам превантивно да сменя маслото при вас,може да има благоприятен ефект.
-Тва масло не се сменя
–Да знам,какво пише и все пак продавате такова ,нали? :banghead:

-Еми хубаво,ама незнам какво и колко,остави един e-mail и ще ти върнем отговор...

Чакай си чакай над година вече...като не преиначавам нищо от разговора.

Така ,че незнам на кого си попаднал,но нещата са различни .
То има тема за едни вихрови клапи от мнооого над излишните 2 страници с ифнормация ама нали,както и как да си настроя часовника,нещо ми тропа,нещо ми бучи,половината проблеми са смешни да се пускат на обсъждане...."просто като фасул" е да отидеш в сервиз (повечето безплатно оглед ходова част) и да разбереш или да добиеш представа.
"Просто като фасул" е да си прочетеш книжката на колата,да видиш основни неща,кое как работи и т.н но нали е "Просто като фасул" и затова има безобразни теми...

"Просто като фасул" е че не при всички е благоприятна смяната,дори и с оригинално масло - закупено с фактура от дилър (това го казвам от пръва ръка).А тази смяна наистина е елементарна,както и на дифа.

Ясно е на всички,че с много неща се разтягат лукуми,но това са форумите..моя опит с Е46 за 4 години е ,нещо работи ли не го пипай - доста пъти сам съм се вкарвал във филми,не защото ,нещо не работи,а защото съм искал от чисто профилактична гледна точка да бъде сменено - уви...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от K_Ilkov » 06 Мар 2014, 16:17

Bogie написа:Надявам се да съм бил полезен.

не си :winky:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от vvasilev1 » 06 Мар 2014, 17:14

На дифа и скоростната кутия пише Life Time. Тоест вечно.
На мен ми беше също много интересно като Life Time, защо се продава маслото като артикул.
Майстора ми обясни, че се продава, тъй като ако се налижи ремонт на кутията или дифа, чак тогава се налива ново.
Има доста голяма доза истина в думите на предишния колега. Не се филмирайте излишно.
Не е написано случайно това Life time.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от K_Ilkov » 06 Мар 2014, 17:30

:mhihi:

това, че не е случайно сигурно е така ...
ама като не ти е известна причината дреме ли ти дали е случайно или не?

кажи какви са плюсовете да не го смениш?

и не виждам никакъв филм - отиваш взимаш маслото сменяш го и забравяш за въпроса ...
кое е филм?

първите 46ци вече са на има няма 16г, колко па да е лайфтайм ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от vvasilev1 » 06 Мар 2014, 17:34

моята е на 10 :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Gqbriel » 06 Мар 2014, 18:08

vvasilev1 написа:моята е на 10 :)

Гледам пише 2003- на 11 е ;) шегата настрана...

Няма такова нещо,като ремонт на кутия и диф - сменят се с нови ;) говоря сервизно а не,че не може
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook