Масло за Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Каква марка масло използвате

Кастрол
705
38%
БМВ
600
32%
Мотул
176
9%
Лики Моли
43
2%
Мобил
77
4%
Елф
15
1%
Селения
7
0%
Друго
242
13%
 
Общо гласове : 1865
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Re: Масло за Е46

Мнение от Acoto® » 24 Окт 2020, 19:28

Реших да проверя с oil tool-a в сайта на Кастрол. Естествено, в българския сайт не работи, но в този за Великобритания сработи. За М54 Б30 препоръчват Кастрол edge 5w-30 M, bmw long life-04. Прецених да взема такова масло.
На второ място проверих чрез доверени хора и споделиха мнението, че Макс Кар и подобни не са особено сигурни.
Цената за мен ще бъде около 20 лв. литър, тоест за 7 литра е около 130 лв.
Предстои да сменя, ще покарам малко и ще споделя мнение и сравнение между Тотал и Кастрол, на моята кола, чийто мотор е на 290 000 км.
Това е, който следи темата, скоро ще пиша, искрено Ви благодаря за мненията! И лека вечер!
AcoTo®

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Масло за Е46

Мнение от Kurtov » 24 Окт 2020, 20:36

gromovich написа:
swetlioo написа:А дали цената за теб е такава, защото си взел само 5л, пък Макс, Бакс и тем подобни Карс, взимат, да не кажа голяма дума, но с десетки и стотици туби?


И според теб колко е разликата в цената на дребно и на едро. По твойта логика излиза, че цената на дребно е 100 и повече % отгоре. Досега не съм срещал фирма с такава политика по отношение на цените. Както и да е който откъдето иска да си взема маслата, въпрос на личен избор.



Много е голяма разликата.
Ти може да се успокояваш, че маслото ти е оригинално, а другите карат с ментаци.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Масло за Е46

Мнение от swetlioo » 24 Окт 2020, 21:02

Kurtov написа:
gromovich написа:
swetlioo написа:А дали цената за теб е такава, защото си взел само 5л, пък Макс, Бакс и тем подобни Карс, взимат, да не кажа голяма дума, но с десетки и стотици туби?


И според теб колко е разликата в цената на дребно и на едро. По твойта логика излиза, че цената на дребно е 100 и повече % отгоре. Досега не съм срещал фирма с такава политика по отношение на цените. Както и да е който откъдето иска да си взема маслата, въпрос на личен избор.



Много е голяма разликата.
Ти може да се успокояваш, че маслото ти е оригинално, а другите карат с ментаци.


Последното не знам за кой е, но че ментета има, да, има, но и надценките са убийствени, та какво като си им на крак, пак ще те сдерат до кокал.
Не е по темата, но Марешки, ми е чудно какво ли слага в цистерните под колонките, за тея цени на горивата, които продава. Не съм чул още, да стачкуват пред някоя негова бензиностанция, заради ментетата дето продава. При скъпите бензиностанции също няма струпвания, ама пък плащаш за оригинала

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Re: Масло за Е46

Мнение от Acoto® » 24 Окт 2020, 23:44

Отговарям за Марешки. Близък във фирма. ОМВ дава отстъпка за юридически лица. Само за тях. Марешки е решил да ги дава за всеки клиент. Точка. Не е читав този човек, но карай, нали ползваме горива на ниски цени. Няма общо с маслата, поне по моя информация.
AcoTo®

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Масло за Е46

Мнение от zaharia » 25 Окт 2020, 4:24

Acoto® написа:На второ място проверих чрез доверени хора и споделиха мнението, че Макс Кар и подобни не са особено сигурни.

Колега, другият път като видиш доверените си хора им поискай някакво доказателство, с което да си подкрепят обвиненията срещу Макскар и ако не го направят, по добре стой далече от тях. Аз до момента за тях и за другите магазини които съм цитирал, при проучванията ми в интернет по различини автофоруми съм срещал само положителни отзиви и нито един негативен. Да не говорим че фирмата е официален дистрибутор на маслата Валволин и акумулатори Баннер, купуват Мотул и Бардал от официалния им вносител Проспеед. Не може така с лека ръка да се набеждава някого, само защото той продава на по-ниски цени. Пак ще повторя, на подобни цени се продават маслата в немските интернет магазини, така, че те са си съвсем реални, колкото и да им е трудно на някои да схванат този прост факт. Аз лично купувам вече 5 години от такива вкл и от български, стотици колеги от немския оил клуб също купуват и за последните 4 години имаше само един-единствен случай на масло менте. При това вече има направени около 500-600 анализа на отработено масло. За сравнение в нормалните магазини същите масла струват с 20-50% по-скъпо. Така, че нещата опират най-вече до ценова политика. По високата надценка която си е сложил търговеца не гарантира качеството на стоката, в Русия например до 40% от маслата на пазара са менте независимо от цената на която се търгуват. За щастие в България не е така, за Германия вече посочих по-горе.
Примери за ценова политика има много, например ориг. масло на БМВ ако се купува от тях струва 21евро за литър, в интернет обаче същото може да се намери за 6,9евро. Всеки може да си сметне сам каква е надценката. Доколкото знам има колеги от форума които го продават на подобни ниски цени и при това могат да гарантират за произхода му.

Ето още една фирма която продава дори на по ниски цени, и която е официален дистрибутор на мapĸитe Моbіl, Саѕtrоl, Тоtаl, Еlf, Моtul, ВАRDАНL, Ѕеlеnіа, Соmmа, ЕNЕОЅ, Vаlvоlіnе, RАVЕNОL, Еnі, GМ, Меrсеdеѕ-Веnz, Nіѕѕаn, Маzdа, Fоrd, Тоуоtа, ВМW, Vоlkѕwаgеn.
https://oilgroupbg.com/about

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Масло за Е46

Мнение от ivanski_2 » 26 Окт 2020, 7:24

Като стана въпрос за сигурен доставчик, аз специално за бмв маслото купувам само от laviatan и съм на 101% сигурен че е истинско, така че ако някой търси той е човека.
ПП:Ако се сметне за реклама изтрийте поста, но просто толкова ментаци бях купувал преди това за стария баварец, че не е истина....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Масло за Е46

Мнение от vvasilev1 » 26 Окт 2020, 21:05

ivanski_2 написа:Като стана въпрос за сигурен доставчик, аз специално за бмв маслото купувам само от laviatan и съм на 101% сигурен че е истинско, така че ако някой търси той е човека.
ПП:Ако се сметне за реклама изтрийте поста, но просто толкова ментаци бях купувал преди това за стария баварец, че не е истина....
Няма да ги спреш да плащат по 30 лева за литър масло.

За пореден път пиша, че има много колеги със смазани от каране автомобили с проблеми, за които най - лесно е да се набеди маслото.

Чужденеца до 300 хиляди сменял масло през две години и през 40 хиляди километра, а ти после ходи я съживявай.





Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Масло за Е46

Мнение от ivoaudi » 08 Ное 2020, 18:32

Ще напиша нещо, което може да е полезно на някой по отношение масла. Конкретно ще говоря за Motul xcess 5/40, с което по принцип карам най-често, имам поне 7-8 смени с него и принципно го познавам. Предварително искам да упомена, че принципно както казва колегата над мен, често набеждаваме масла, а те наистина почти никога не са виновници. Та. Един приятел преди няколко месеца като си наливах новия Мотул ме предупреди, че Мотул е развалено. Взе дори тубата и потвърди, наливам кофти масло. Не го взех насериозно и си подкарах мотора. Държа също да подчертая, че карам супер мотор и м/у смените на по 20 000 не пипа буквално нищо. Някак странно обаче тоя път при около 12 000 ми светна жълтата лейка. Освен това от поне месец и половина ЯСНО чувам клокане на биелен лагер до около 1700 оборота. Маслото всеки път поръчваше за мен въпросния приятел(вярвам му безрезервно и в него грешка няма как да има!) от онлайн магазин, ма не го знам точно. Ще попитам ако някой се интересува. Сега поръчах Еджа на Кастрол и ако утихне лагера, който чувам, работата е ясна.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Масло за Е46

Мнение от Hip-hopotam » 08 Ное 2020, 21:18

Ако чуваш биелен лагер..."късно е либе за китка" .... :)
А за мотула, мисля че е от значение дали е френски или италиански. Уж са еднакви, но според доста потребители има огромна разлика.
Предното масло в моя мотор беше Италиански Хцес и отчетох разход на масло след 5000км,с други масла не съм имал подобни явления.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Масло за Е46

Мнение от ivoaudi » 08 Ное 2020, 22:01

Не, не. Не е така, защо се заяждаш сега!! :D Не са малко моторите, утихнали след смяна на масло. А и то не е чак чукане. Някакво тихичко клак, клак..
А и те биелните се сменят през корема за норматив, не е проблем. Дет се вика, докато моята пазари в Кауфланд, мога да ги сменя на паркинга, че и време ще остане ръцете да си измия :D
В БГ съм от 2 дни и всичко е пей сърце. Иначе за италианската версия може и да си прав
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 20.04.2019
Кара: E46

Re: Масло за Е46

Мнение от Rafa4 » 24 Ное 2020, 11:08

Колеги предстои ми смяна на масло. Спрял съм се на Кастрол Магнатек 5в-40, но кой е по-удачният вариант? DPF или C3 ? Колата е 318D.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Масло за Е46

Мнение от Kurtov » 24 Ное 2020, 18:50

Rafa4 написа:Колеги предстои ми смяна на масло. Спрял съм се на Кастрол Магнатек 5в-40, но кой е по-удачният вариант? DPF или C3 ? Колата е 318D.


Нито единия, нито другия.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 17.01.2012

Re: Масло за Е46

Мнение от jujo_si » 26 Ное 2020, 15:12

Rafa4 написа:Колеги предстои ми смяна на масло. Спрял съм се на Кастрол Магнатек 5в-40, но кой е по-удачният вариант? DPF или C3 ? Колата е 318D.


Здравей, твоята кола е без DPF така че й трябва масло BMW LL01, и Castrol нямат такова масло
Тук можеш да видиш какви масла са с BMW LL01 : https://maxcar.bg/avtomobilni-masla#!/v ... onglife_01

Незнам как си с бюджета но ето масла които бих сложил аз, аз по принцип карам с Ravenol и съм голям фен на марката:

RAVENOL VSТ 5W-40 - страхотно 5W-40
RAVENOL VSI 5W-40 - малко по-евтино от VST
SHELL HELIX ULTRA 5W-40 - хубави думи съм чувал за Shell Helix Ultra
MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 - С мотул карах преди, Равенол е много по хубаво и го взимам на същите пари като Мотул
TOTAL QUARTZ 9000 5W-40 - Това е много евтино масло и качествено за парите си, ако не караш колата редовно в червено мисля че е ОК.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 17.01.2012

Re: Масло за Е46

Мнение от jujo_si » 26 Ное 2020, 19:11

Acoto® написа:С ineo mc3 съм. Имах проблем с харченето, който оправих, като поставих един вакуум и еднопосочен клапан, след гледане на клип в Youtube. Преди това харчеше около 400-500 мл. на 1000 км. :shock:
След като го оправих, разходът е поносим, по-умерен. Намаля много, ама не мога да посоча точно колко е, защото доливах, пък сега не ми се гледа бележката, дето записвах, но за около 10 000км., разходът на масло е около 1-5, 2 литра някъде. Говорих с колеги и те ми казаха да си взема Кастрол. Реших да го направя и втората смяна (от както съм собственик на автомобила), да бъде с Кастрол. Поинтересувах се какво пише в Аутодата. Там е посочено да бъде acea - a3, api - sl, вискозитет: 5-30. Предложиха ми Кастрол по асеа - с3, bmw long life - 04, около 90лв./5 литра туба.
Заради това питам. Искам да видя дали ще харчи Кастрола така, както харчи Тотал-а (асеа - с3, bmw long life - 04).
Въпросът ми е има ли смисъл да давам по 90лв./5 литра Кастрол edge titanium fst, вместо 65лв./5 литра Тотал ineo mc3? Тези стандарти с3 би следвало да покриват а3 и да е по-добро. Но възниква въпросът дали ще се плаща неоправдано за нещо, от което няма реална полза (примерно няма DPF-филтър).
Помагайте!


Здравей, колегите са ти казали много добре, колата ти иска масло BMW LL01, слагай само такова. BMW LL04 е за коли с DPF в него присадките са много малко за да няма пепели които ще запушат DPF, малко присадки значи по-лоши смазочни качества. Погледни ми предното мнение където давам възможни масла BMW LL01. Според мен ти трябва да си вземеш масло Ravenol VST 5W-40 щом имаш проблеми с горене сега, това масло е страхотно и ако го гори и него значи може да помислиш за някакъв ремонт на причината да го гори. Аз карам с такова и гарантирам че е много хубаво масло, цената която ми излиза е 84лв за 5 литра туба от ato24.de. Абсурдно е да плащаш много пари за BMW LL04 / ACEA C3 масла, те не са за твоята кола. Това го казвам като знам че караш на бензин, ако караш на газ всичко се променя - за газ ти трябва BMW LL04.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Масло за Е46

Мнение от swetlioo » 26 Ное 2020, 21:32

Хмм... я кажете за Е46 320д М47N2 евро 4, без ДПФ и продънени катализатори какво да сложа?
От както е при мен, слагам Castrol EDGE 5W30 C3 и общо взето съм доволен. Не тропа и не го харчи. Най-много съм доливал 4-500 грама за 12 хил км.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook